Ameliyatsız Göğüs Dikleştirmek Mümkün Mü?

Ameliyatsız göğüs dikleştirmek, göğüs sarkma problemine sahip çoğu kadının cevap aradığı konulardandır. Gündelik yaşam koşulları sebebiyle sarkık bir görünüm kazanan göğüsler, çoğu kadının canını sıkmaktadır. Bu yazımızda sizlere ameliyatsız göğüs dikleştirmek mümkün mü bunun hakkında bilgi vereceğiz.

Göğüsleriniz daha aşağıda görünebilir, meme ucu aşağıyı gösterebilir ve memenizin üst kısmı eskisi kadar dolgun olmayabilir. Meme sarkmasının seviyesi, meme ucunun meme kıvrımına göre pozisyonu ile ölçülmektedir. Kıvrım çizgisinin üzerine oturan bir meme ucu normal olarak kabul edilir. Meme ucunuz katlanmışsa, bu birinci derece pitozdur. İkinci derece pitoz, meme ucunun kıvrımın altında olduğu zamandır ve üçüncü derece pitoz, meme ucunun aşağıyı gösterdiğinde oluşur.

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirmek Mümkün Mü?
Ameliyatsız Göğüs Dikleştirmek Mümkün Mü?

 

Göğüs Dikleştirmek İçin Kullanılan Yöntemler Nelerdir? 

Çeşitli masaj uygulamaları, kremler ya da işlevli aletler meme başının yukarıya çıkmasını maalesef ki sağlayamaz göğüs sarkıklıklarının tedavisi için uygun değildir. Kadınlar ameliyatsız göğüs dikleştirmek için göğüsleri doğal olarak kaldırdığına inanılan bazı göğüs egzersizlerini denemektedir. Memenin kendisinde kas olmamasına rağmen, göğüs kasları sıkılaştırılabilir ve bu da göğüslere doğal bir diklik kazandıracaktır. Denemek için iyi egzersizler arasında şınav ve bench press bulunur. Düzenli yüzme de bu kasların çalışmasına yardımcı olmaktadır. Ancak göğüs egzersizleri göğüs kaslarını güçlendirse de göğüsleri dikleştirme konusunda cerrahi operasyonlar kadar etkili olamayacaktır. Bu sebeple yağ ve meme bezinden oluşan meme dokusu spor ve egzersiz yardımıyla dikleştirilemez. Vücudumuzdaki dokuların kendilerini tekrardan toparlayabilmesi için kas dokusundan oluşması gerekmektedir. Daha kalıcı sonuçlar alınarak meme dikleştirmek için meme toparlama ameliyatı olması tavsiye edilmektedir.   

Meme Sarkmasının Sebepleri Nelerdir? 

  • Kadınlarda hamilelik süreci meme sarkmasına sebep olan başlıca etmenlerden biridir.  
  • Sık ve hızlı kilo değişimleri sebebiyle deri yüzeyinde genel sarkmalar oluşmaktadır. Sağlıksız beslenme ve hayat koşulları göğüs sarkması oluşturmaktadır. 
  • Sigara gibi vücuda zarar veren çeşitli maddelerin kullanımı, cildin daha çabuk yaşlanmasına ve eski özelliğini kaybetmesine neden olmaktadır. Bunun sonucunda göğüsler eski formlarını kaybederek sarkık bir görünüme kavuşacaklardır. 
  • Yeni annelerin emzirme dönemlerinde yaşadıkları, memedeki hacim değişiklikleri de sarkmaya sebep olan etmenlerdendir. 
  • Ultraviyole ışınlar derinin zarar görerek eski özelliğini kaybetmesine neden olmaktadır. Güneşte uzun süre kalan insanlarda göğüs sarkması meydana geldiği görülmüştür.
  • Doğal yaşam sürecinin bir dönemeci olan yaşlılık, meme sarkmasının kaçınılamayacak sebeplerinden biridir. Ve  göğüs sarkıklıklarının tedavisi için kullanılan cerrahi yöntemlerin de sakıncalı olduğu bir dönemdir. 

Ameliyatla Göğüs Dikleştirmek 

Daha sağlıklı ve vücut hatlarına uygun sutyen kullanımı ile göğüs sarkması engellenebilir mi sorusu çoğu kadın tarafından sorulmaktadır. Ancak bu yanlış bir inanıştır. Göğüslerin daha estetik ve hoş gözükmesi için doğru estetik doktorunun bulunması oldukça önemlidir. Meme yapısına göre değişkenlik gösteren yöntemler, doktorun hastaya sunacağı öneriler ile çeşitlilik göstermektedir.  

Doktor tarafından yapılan doğru teşhisler ile; göğüs ucunun kaldırılması, meme protezi ya da yağ ile dokunun doldurulması işlemlerinden biri seçilir ve göğüs sarkıklıklarının tedavisi başlar. Yaklaşık olarak iki saat süren meme toparlama ameliyatı doğru doktor tercihi ile daha kısa sürede bitebilmektedir. Ameliyat sürecinde hastaya anestezi uygulanmaktadır. Sonraki gün anestezi sebebiyle ağrı hissedilmemektedir. Fakat anestezinin etkisinin geçmesi ile ağrı kesici kullanımına geçilmesi gerekmektedir. Ameliyat sonrasındaki 4 hafta boyunca sırtüstü yatarak yüzüstü yatmaktan erken dönemde kaçınmak gerekmektedir. Ameliyattan sonra özel sutyenin 6-8 hafta kullanılmalıdır.  

Göğüslerin toparlanma sürecindeki ameliyat fiyatları yapılacak işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Sadece meme dikleştirme operasyonu, yağ enjeksiyonuna kıyasla daha uygundur. Görüldüğü üzere ameliyatsız göğüs dikleştirmek maalesef ki mümkün değildir, meme dikleştirmek için kullanılacak tek yöntem meme toparlama ameliyatı olmaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.