Deniz Tutmasına Ne İyi Gelir?

Deniz Tutması Nedir? – Neden Olur? – Deniz Tutma Nasıl Geçer?

Deniz Tutması; Bazı insanlarda deniz tutması rahatsızlıkları görülmekte olup bu rahatsızlıklar sadece denizde değil, arabada veya uçak seyahatlerinde de görülebilmektedir. Bu durumun başlıca semptomları(belirtileri) arasında baş dönmesi, mide bulantısı, terleme ve mide krampları gibi rahatsızlıklar vardır. Deniz tutmasını azaltmak için bir çok yol vardır. Biz bu makalemizde deniz tutmasına ne iyi gelir ve deniz tutması nasıl geçer konularını ele aldık. Denizi çok seviyorum fakat deniz tutmasından korktuğum için denize giremiyorum diyorsanız yazımızı okumaya devam edin deniz tutması konusunda işinize yarayacak oldukça yararlı bilgiler aktardık.

Deniz Tutmasına Ne İyi Gelir;

Yediklerinize Dikkat Etmelisiniz;

Deniz seyahatine çıkmadan önce ne yediğinize içtiğinize oldukça dikkat etmelisiniz. Alkol, kafein içeren içecekler, yağlı ve baharatlı gıdalar tüketmemeniz gerekmekte. Çok yağlı yemekler, mide bulantınızı tetikleyen başlıca unsurlardan birisidir.

Deniz Tutmasına Ne İyi Gelir?
Deniz Tutmasına Ne İyi Gelir?

Kitap Okumayın;

Denizde kitap okumamalısınız. Bu durum gözlerinizin yorulmasına neden olacaktır. Kitap okumanın yerine müzik dinleyebilirsiniz. Kitap okumak, bu rahatsızlığınızı daha çok arttırmaya sebebiyet verebilir.

Zencefil Çayı İçin;

Deniz seyahatine çıkmadan önce bir fincan zencefil çayı içmek çok iyi gelecektir. Mide bulantısını önlemek için mükemmel bir bitkisel çay olan zencefili, seyahate çıkmadan yarım saat önce içmelisiniz. Zencefil çayı, sadece mide bulantınıza değil, baş dönmesine de çok iyi gelecektir. Deniz tutmasına ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en güzel cevap zencefil çayıdır.

Tarifi ; Küçük bir tencerenin içerisine bir fincanlık su koyun ve içerisine küçük küçük doğramış olduğunuz zencefilleri atın ardından kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra süzgeç yardımıyla bardağınıza boşaltıp için.

Tuzlu Gıdalar Tüketin;

Tuzlu besinler tüketmek son derece önemli bir yoldur. Mide bulantıları için seyahate çıkmadan önce yanınıza tuzlu fıstık veya kraker gibi gıdaları alabilirsiniz. Bu gıdaları tüketmek midenizi bastırıp mide bulantınızı önleyecektir. Deniz tutmasına ne iyi gelir sorularına tuzlu besinler tüketmenin çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.