Diş Nasıl Beyazlatılır? Diş Beyazlatmaya Ne İyi Gelir?

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Parlak ve pürüzsüz dişlere sahip olup çekinmeden dolu dolu gülümsemeyi kim istemez ki. Parlak ve sağlıklı bir gülümseme, kendinize olan güveninizi kat kat arttıracaktır. Dişinizi beyazlatmanın iki tane altın kuralı vardır. Bunlardan birincisi günde 2 kez dişlerinizi fırçalamak. Diğer kuralda ip yardımıyla diş fırçasının yetersiz kaldığı alanları temizlemek. Bu iki kuralı yerine getirdikten sonra artık beyaz dişler kaçınılmaz bir hale gelebilmektedir. Soldaki görselde ki gibi dişlerinizi evinizde sağdaki görsele dönüştürebilmeniz mümkündür. Biz bu makalemizde diş beyazlatma yöntemleri ve diş beyazlatmaya ne iyi gelir konularını ele aldık.

Diş Beyazlatma Yöntemleri;

Öncelikle diş beyazlatmak için gerekli en temel adımlara bakalım. Ardından ise evinizde uygulayabileceğiniz tedavi yöntemlerine bakalım.

Diş Nasıl Beyazlatılır? Diş Beyazlatmaya Ne İyi Gelir?
Diş Nasıl Beyazlatılır? Diş Beyazlatmaya Ne İyi Gelir?

Doğru Diş Macunu Seçin;

Doğru diş macunu seçmeniz, diş beyazlatma yolunda ki en dikkat etmeniz maddedir. Dişlerinizi beyazlatmaya yarayan diş macunlarının içerisinde karbonat ve alüminyum oksiktler bulunmaktadır. Diş macununuzu seçerken bu maddelere dikkat etmeniz önerilmekte. Diş beyazlatmaya ne iyi gelir sorusuna ilk madde olan doğru diş macununu seçmenizde dikkatli olmanız önerilir.

Doğru Diş Fırçası Seçin;

Doğru diş fırçası seçmeye özen göstermelisiniz. Titreşimli olan diş fırçaları, normal diş fırçalarına nazaran daha etkili olabilmekte. Diş fırçası seçerken dikkat edilmesi gereken konu, diş fırçasının yumuşak ve çok kıllı olmasıdır. 

Diş Fırçanızı Temiz Tutmalısınız;

Her diş fırçalamadan sonra fırçanızı mutlaka suyun altında iyice temizleyin. Diş fırçalarınızı 3 ayda bir kesinlikle değiştirmeniz tavsiye edilmekte. Diş fırçalarınızı kapalı bir kapta saklamaktan kaçınmalısınız çünkü kapalı alanlarda fırçanızın üzerinde bakteri birikebilir ve ağız enfeksiyonlarına neden olabilir. Bu nedenle dişinizi fırçalamaya geçmeden öncede mutlaka diş fırçanızı iyice yıkamalısınız.

Diş Beyazlatma Yöntemleri;

Günde 2 Kez Fırçalayın;

Dişlerinizi günde en az iki ve en fazla üç kez fırçalamanız kesinlikle tavsiye edilmekte. Diş fırçalama işleminin dişleri beyazlatma yolundaki en büyük silah olduğunu hepimiz biliyoruz. Uzmanlar günde iki kez fırçalamanızı tavsiye etmektedir. Dişlerin yanı sıra dilinizide fırçalamanız, nefesinizin taze olmasını sağlar. Diş beyazlatma yöntemleri arasında verilebilecek en iyi cevap dişlerinizi günde iki kez fırçalamanızdır.

Diş İpi Kullanın;

Diş ipi kullanmanız, diş bakımının en önemli maddelerinden birisidir. Diş fırçaları, günlük diş bakımımızı yerine getirse de tam olarak verimli olamıyor. Dişlerimizin arasında kalan yemek artıkları hem ağzınızın kokmasına hemde dişlerin sararmasına yol açmakta. Bu bakımdan her diş fırçalamadan sonra muhakkak ip yardımıyla diş aralarını temizleyin.

Gargara Ürünlerini Kullanın;

Marketlerden veya eczaneden satın alabileceğiniz gargara ürünlerini kullanmanız, dişlerinizde ki bakteriyi %90 kadarıyla önleyecektir. Dişlerinizi beyazlatmanın en önemli maddelerinden biriside tartışmasız gargara ürünleridir. Diş beyazlatmaya ne iyi gelir diye soruyorsanız, gargara ürünlerini kullanmanız tavsiye edilir. Gargara ürünleri dişlerin beyazlaması için gerekli tüm yolları açar.

Tuz Kullanın;

Diş beyazlatmanın en etkili yollarından birisi tabi ki tuzdur. Tuz dişlerinizde oluşan bakterileri yok etmekte birlikte dişlerinizde ki sararmaları söküp atacaktır. Diş fırçanızı tuza batırıp normal diş fırçalıyormuş gibi fırçalayın. Daha ilk uygulamadan dişlerde ki beyazlamayı fark edeceksiniz. Diş beyazlatmaya ne iyi gelir ve diş beyazlatma yöntemleri sorusuna en mükemmel cevap diyebiliriz.

Çilek Kullanın;

Çilekte en az tuz kadar etkili bir diş beyazlatma yöntemidir. Çileğin içerisinde ki asit, yüzey lekeleri ortadan kaldırmaya çok yardımcı olmaktadır. 3 adet kadar çileği görselde ki gibi ezin ve diş fırçalar gibi fırçalayın. Etkisini görmeniz için 1 hafta kadar uygulamanız tavsiye edilmekte.

Elma Sirkesi Kullanın;

Dişlerinizde ki sararmayı gidermek için elma sirkesi denemenizi tavsiye ediyoruz. Elma sirkesi, doğal bir diş beyazlatma aracıdır. İlk fırçalamada etkisini tam anlamıyla göremeseniz de 1 haftanın sonunda dişlerinizin çok açıldığını fark edeceksiniz. Bu yöntem diş beyazlatmaya ne iyi gelir sorusunun etkili bir cevaplarından birisidir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!