En Güzel Aşk Sözleri ve En Güzel Aşk Şiirleri

Aşk diyince hepimizin aklına kalp atışlarımızın hızlandıran bir duygu geliyor. Aşk nedir? Bunun tarifi defalarca farklı farklı kişiler, ünlüler, yazarlar gibi duygu insanları tarafından yapıldı. Herkes kendine uygun olan tanıma uydu, uymaya çalıştı. Karşıdaki kişiye aşkı betimlerken en güzel aşk sözleri ve en güzel aşk şiirleriyle betimlemeye çalışırız. Karşıdaki kişi bundan etkilenir. En güzel aşk sözleri kısa ve en güzel aşk sözleri uzun olarak genel olarak kategorilendirebilir. Ama biraz daha detaya inersek her sene yeni yeni en güzel aşk sözleri duyuyoruz. Bu yüzden en güzel aşk sözlerini bulunduğumuz yıl ile özdeşleştirirsek en güzel aşk sözleri 2020 diyebiliriz mesela.

Tabi en güzel aşk sözleri sevgiliye, en güzel aşk sözleri resimli gibi farklı farklı şekillerde önümüze çıkıyor en güzel aşk sözleri. En güzel aşk sözleri çeşitleri de bu kadar fazla olunca haliyle aşkın da bir çok kişi tarafından farklı farklı tanımlanması gayet normal gözüküyor.

Burada sadece insan olarak duyulan aşktan bahsetmek doğru olmaz. Çünkü bir de ilahi aşk vardır. Allah’a duyulan aşk vardır. Tasavvuf şiirleriyle bir çok kez dile getirilmiştir. Ee herkesin sevgilisi farklı değil mi. Bu aşkların tek ortak yanı kalp ritmimizi hızlandırması bizi heyecanlandırması desek yanlış olmaz sanırım.

En güzel aşk sözlerini kimi zaman şairlerden şiir şeklinde kimi zaman internetten anonim şeklinde sevgiliye ithaf ederiz. Bir gün bir bakmışız tüm bunlara ihtiyaç bile kalmadan biz de bir şair edasıyla sevgiliye şiirler yazmışız, anonim olarak dolaşan bu en güzel aşk sözlerinin kaynağı biz olmuşuz. Aşk bu adamı şair de yapar, mecnun da yapar. Seni seviyorum cümlesi artık en güzel aşk sözleri arasında biraz basit kalmaktadır. Bunu farklı dillerde karşıya i love you şeklinde söylemekte artık cazibesini kaybetmiştir. Bu yüzden insanlar karşıda derin anlamlar oluşturabilecek cümle ve şiirlere ihtiyaç duymaktadır.

İlahi aşktan bahseden tasavvufta üst noktalarak ulaşmış 3 kişiden biraz cümleyle ilahi aştan bir örnekleme yapalım.

Sadi Şirazi der ki : ” AŞK’a uçarsan kanatların yanar “

Mevlana: “AŞK’a uçmazsan kanat neye yarar “

Yunus Emre : ” AŞK’a varınca kanadı kim arar ” 

Ne kadar güzel değil mi dostlar. Birbirinden bağımsız ama birbirine cevap gibi ama İlahi gücü gösteren ilahi aşk‘a bir örneklemeydi bu.

İlahi aşk’a biraz dokunduk. Biraz da günümüz gençlerinin çoğunlukla yaşadığı aşk duygusuna değinelim. Günümüz gençleri diye yazdım ama aşk’ın yaşı yoktur bunu belirtmeme gerek yok sanırım. Ne demiştik kalbiniz pır pır ediyorsa yaş önemli değil. Sadece burada gençlerin çok yoğun yaşamadığı bir durum olduğu için o şekilde yazdım. Aşkın yaşı olmaz tabii ki ama karşı tarafa duygunu en iyi şekilde ifade etmekte fayda var. Bazen yüz yüze bazen yazı ile en güzel aşk sözlerinden veya en güzel şiirlerden karşı tarafa bir sunum yapmak isteriz. Bu aşk türüne de yazımızda bir örnek verelim isterim.

Ask Sozleri
Ask Sozleri, En Guzel Ask Sozleri, En Guzel Ask Siirleri

Kısa aşk sözlerinden birkaç örnek verecek olursak;

  • Şarkı söylememi talep ediyorsun. Ancak seni görünce lal olduğumu unutuyorsun.
  • Seni gördüğüm her gün dalında kuşlar ötüyor. Bahçede çiçekler açıyor. Dünya güzel bir yer olur seni gördüğüm her an.

Uzun aşk sözlerinden de bir örnek verecek olursak;

Hayat önceden kıymetli değildi bu kadar. Yaşamanın hiçbir anlamı yoktu, önemi yoktu. Sonra sen çıktın karşıma, üstüne bir de seni kaybetme korkusu çıktı. Ben hayatımda hiçbir şeyden bu kadar korkmadım. Hiçbir düşünce bu kadar ürpertmedi içimi. Düşüncesi bile aklımı başımdan alırken, yaşanmışlığını düşünemiyorum. Varlığın sevgilim, varlığın en büyük dua sebebim. Seni düşündükçe içimin ısınması, yüzümdeki gülümseme seni ne kadar sevdiğimin en büyük kanıtı. Varlığın hiç eksik olmasın hayatımdan, ömrüm boyunca hep yanımda ol. Beraber yol alalım, sen hep yanımda dur, elimden tut, bırakma.

Örnekleri çoğaltabiliriz dostlar. Dediğim gibi internet alemi gibi, duygu alemi de dipsiz bir kuyu. Bu duyguların en çok yaşandığı noktalardan biri aşk. Tanımlamasına bile birçok kişi ve cümle katılırken, en güzel aşk sözleri dediğim zaman bir çok betimleme ve cümleler doluyor gönlümüze.

Size tavsiyem aşkın türü ne olursa olsun, aşkınızı söylemekten ifade etmekten, yoğun ve güçlü yaşamaktan korkmayın. Aşk güzel birşeydir. Ben bir su gibi olduğunu düşünüyorum aşkın. Hangi kaba koyarsanız onun şeklini alıyor. İnsanların kalplarini kap olarak düşünün herkesin kalbinden farklı şekil alıyor. Herkesi kalbi farklı, dolayısıyla herkeste farklı şekil alıyor, herkeste farklı yaşıyor.

Hep aşk sözlerinden bahsettik. Bir de aşk şiirleri vardır. . En güzel aşk şiirlerinden bir kıta ile aşk şairi Özdemir Asaf ile yazımı noktalıyorum.

Dünyanın nüfusu ikiye böIünüyor,
Yarısı sen oIuyorsun, yarısı ben
Sonra ikimiz bir bütün oIuyoruz,
Kimseye sezdirmeden.
– Özdemir Asaf

1 yorum
  1. Eness diyor

    Aşk çok güzel bir duygu ya herkesin kesinlikle tatması gereken bir duygu.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!