Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Birçoğumuz dişlerimizin sararmış olmasından dolayı gülüşlerimizi saklamaya çalışırız. Kahkalarla katılacağımız durumlarda bile dişlerimiz aklımıza gelir ve tebessüm edip durumu geçiştiririz. Tabi bunları yapabilmek küçük yaştan beri ağız ve diş sağlığımıza önem vermekten geçiyor. Yaş ilerdikçe dişlerimizin kıymetini bilmeye çalışıyoruz fakat o zaman da çokta çürükler ağzımızı kaplamış oluyor. Sonra dişlerimizi kurtarmak adına dolgular, kanallar, alanında uzmanlaşmış dentisyenler arıyoruz.

Peki ağız ve diş sağlımıza geçte olsak önem verdik. Çürüklerimizi gideriyoruz, diş taşlarımızı temizletiyoruz. Kısacası biz de artık inci gibi dişlere sahip olup dilediğimiz gibi gülümsemek istiyoruz ve bu yönde ciddi adımlar atıyoruz. Bu sürecimize evde de dişlerimizi beyazlatarak devam etmek istiyoruz. Evde diş beyazlatma yöntemlerinin neler olduğunu, hangi tekniklerle dişlerin daha beyaz görünüme kavuşturulacağını merak ederek araştırmalarını sürüdürüyor. Evde diş beyazlatma yöntemleri neler?Hangi mucizevi teknikler kullanılıyor?

Beyaz dişlere sahip olmak insanlara sosyal hayatlarından büyük bir özgüven sağlar. Dişlerini daha da beyazlatmak isteyenler evde diş beyazlatma yöntemlerini araştırıyor.

Evde diş beyazlatma yöntemlerinden bahsedelim:

Bir çoğumuz sigara, kahve gibi dişlerdeki sararmaya büyük etki eden kullanımlarda bulunuyoruz. Bu kullanımlar dişlerimizde lekeler oluşmasına ve parlaklığını kaybetmesine neden olur.

En çok bilinen yöntemler:

  1.  Evde diş beyazlatma yöntemlerinden en çok bilineni limon ve karbonat karışımıdır. Evinizde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bir çay kaşığı karbonatın içine limonun suyunu sıkalım, köpürene kadar karıştıralım. Ardından temiz bir diş fırçasıyla dişlerinizi fırçalayın. Karbonatla fırçalayalım. Islattığınız diş fırçasını karbonata batırıp dişleri fırçalayın. Renk açıcı özelliği olan karbonat dişlere iyi gelecektir. Bu yöntemi haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz.
  2. Evde diş beyazlatma yöntemlerinden bir diğeri; sofra tuzu. Evet yanlış duymadınız bildiğimiz yemeklere kattığımız sofra tuzu. Islattığımız diş fırçasını sofra tuzuna batırıp dişlerimizi fırçalamamız yeterli. Sofra tuzuyla dişlerinizi fırçaladığınızda hem dişlerinizin renginin açıldığını hemde anti bakteriyel özelliği sayesinde dişlerinizin temizlendiğini göreceksiniz.
  3. Hidrojen peroksit ile evde diş beyazlatma. Amerikan Diş Hekimleri Birliği verilerine göre yüzde 3’lük hidrojen peroksitle dişleriniz kolay şekilde beyazlar. Hidrojen peroksiti eczanelerden temiz edebilirsiniz. 2 tatlı kaşığı yüzde 3’lük hidrojen peroksiti 3 tatlı kaşığı karbonatla karıştırıyoruz. İçine bir tutam tuz katıyoruz. Diş macunu kıvamına getirdikten sonra bu karışımla dişlerimizi fırçalayoruz. 2 dakika kadar dişlerimiz beklettikten sonra ağzımızı suyla çalkalıyoruz.
  4. Muz kabuğuyla evde diş beyazlatma : Dişlerinizi fırçaladıktan sonra potasyum, magnezyum ve manganez zengini muz kabuğuyla 2 dakika ovun. Sonrasında macunsuz bir fırça ile temizleyin.

Evde diş beyazlatma yöntemlerinden en çok bilinen ve uygulananları sizlerle paylaşmak istedik. Paylaşmış olduğumuz evde diş beyazlatma yöntemlerini uygulayıp sonuçlarını bu yazı altından yorumlarda bekliyoruz. Böylelikle hangisi daha iyi sonuç verdi, hangi yöntemden daha memnun kaldınız bu soruların cevabını diğer okur severlerimizle paylaşmış olursunuz.

Herkese inci gibi dişler, mutlu gülüşler dileriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!