Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Yağlar ve Kürler

Saç uzatması sorununuza evde doğal yöntemlerle çözüm arıyorsanız, hızlı saç uzatan bitkisel yağlar ve kürler listemizde bulunan önerilere göz atmanızı tavsiye ederiz.  

Listemizde yer verdiğimiz öneriler saçların daha hızlı uzamasını sağladığı gibi, daha sağlıklı bir görünüm için de oldukça faydalı seçeneklerdir. Düzenli bir şekilde kullanılmaları halinde saç dökülmesi, kepek oluşumu ve saç kırılması gibi çeşitli saç sorunlarına karşı çözüm olan bitkisel yağlar ve bu yağlarla yapılan karışımlar, en etkili yöntemler olarak öne çıkmaktadır.  

Daha Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Yağlar  

Lavanta Yağı  

Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Yağlar ve KürlerLavanta yağı, saç uzatmak ve saç bakımı yapmak için en fazla tercih edilen bitkisel yağları arasındadır. Haftalık birkaç kez düzenli bir şekilde kullanılması halinde saçların daha canlı görünmesini sağlayan lavanta yağı, aynı zamanda saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olmaktadır.  

Sizde saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsanız, saçlarınıza lavanta yağı uygulayabilirsiniz. Saç ve saç derinize bir miktar lavanta yağını masaj yapar şekilde uyguladıktan sonra, 30 dakika bekleyerek saçlarınızı temizledikten sonra işlemi sonlandırabilirsiniz.  

Havuç Tohumu Yağı  

Yine doğal saç uzatma yöntemleri arasında yer alan havuç tohumu yağı, saçları besleyici özelliği ile saç sağlığı için önemli bitkisel yağlardan biridir. Saçlarda adeta detoks etkisi yaratarak saç sağlığını olumlu yönde etkileyen havuç tohumu yağını, saç ve saç derinize uyguladıktan sonra 45 dakika bekleyin. Süre sonunda saçlarınızı ılık su ve doğal sabun ile yıkayarak temizleyin.  

Havuç tohumu yağı ile saç mesajını haftada iki kez düzenli olarak yapmanız halinde, saçlarınızın hem sağlıklı ve hem de daha hızlı bir şekilde uzamış olduğunu görebilirsiniz.  

Cedar Yağı  

Saç sağlığında önemli bir yere sahip olan Cedar yağı, düzenli kullanımlarda saçları hızlı uzatan bitkisel yağlar arasındadır. Diğer adıyla Erz ağacı yağı olarak da bilinen bu bitkisel yağ, diğer yöntemlerde olduğu gibi saçlara masaj yaparak uygulanır.  

Bekleme süresi ortalama 30 dakika olan Cedar yağını uyguladıktan sonra, saçlarınızı doğal sabun yardımıyla temizleyerek işlemi sonlandırabilirsiniz.  

Biberiye Yağı  

Biberiye yağı, hızlı saç uzatan bitkisel yağlar arasında oldukça faydalı olan seçeneklerden biridir. Cilt ve saç bakımı için doğal ürünlerin içeriğinde de sıklıkla gördüğümüz biberiye yağını saçlarınıza dökerek, 5 dakika kadar masaj yapmak suretiyle iyice yedirin. Ardından 30-40 dakika bekleyerek, saçlarınızı yıkayabilirsiniz.  

Biberiye yağı ile saç masajını haftada 2 ile 3 kez düzenli olarak uygulamanız halinde, saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzadığını görebilirsiniz.  

Papatya Yağı  

Sakinleştirici etkisi ile öne çıkan ve papatyadan elde edilen bitkisel yağı, saç uzatmak için kullanabilirsiniz. Saç derisi de dâhil olmak üzere saçlara hafif baskı yaparak uyguladıktan sonra, yarım saat bekleyerek saçlarınızı yıkayabilirsiniz.  

Hızlı Saç Uzatan Doğal Kür Tarifleri  

Saçların hızlı uzamasını sağlayan doğal kür tarifleri de, saçları uzatmanın yanı sıra saçların canlı ve sağlıklı görünmelerini sağlayarak kullanıcılarına ayrı bir estetik katmaktadır. Evde doğal yöntemlerle saç uzatma yolları arasında yer alan saç uzatan kürler, şunlardır.  

Elma Şırası Sirkesi İle Yapılan Saç Uzatma Kürü  

Çeşitli güzellik maskelerinde de sıklıkla tercih edilen elma sirkesi, saç bakımı içinde tercih edilen doğal yöntemlerden biridir.  

Kullanılacak Malzemeler  

  • Bir çay bardağı elma şırası sirkesi  
  • 5 damla biberiye yağı  
  • 5 damla lavanta yağı  

Hazırlanışı Ve Uygulanışı  

Elma şırası sirkesi ile yağları bir kabın içerisinde karıştırdıktan sonra, içerisine yarım çay bardağı su ekleyerek tekrardan karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı oda sıcaklığında yarım saat beklettikten sonra, saçlarınıza sorunsuz bir şekilde uygulayabilirsiniz.  

Saç uzatan kürü saçlarınıza masaj yapar şekilde uyguladıktan sonra, 40 dakika bekleyerek saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Bu uygulamanın haftada bir kez düzenli olarak yapılması halinde, sağlıklı bir uzamanın olmaması mümkün değildir. 

Biberiye Yağı İle Hazırlanan Saç Uzatan Masaj Kürü  

Evde doğal yöntemlerle saç uzatma yöntemleri arasındaki bu tarif, saçlarınızı uzattığı gibi sağlıklı bir saç gelişimi için de fayda sağlamaktadır.  

Kür İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler  

  • Çeyrek su bardağı biberiye yağı  
  • Çeyrek su bardağı argan yağı  
  • Çeyrek su bardağı jojoba yağı  

Hazırlanması ve Uygulanışı 

Tüm yağları bir kabın içerisine alarak, iyice karıştırın. Sonrasında karışımın içerisine bir kaç damla limon damlatarak karıştırdıktan sonra, hızlı saç uzatan bitkisel kür tarifini doğrudan saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Şayet kürü hazırlarken limon bulunmuyorsa, limon damlatmadan da bu doğal karışımı yapabilirsiniz.  

Hazırlanan saç uzatan kür tarifi, Yine masaj yapar şekilde saç derisine ve saçlara uyguladıktan sonra, yarım saat bekleyerek saçlarınızı temizleyebilirsiniz. 

Listemizde yer alan hızlı saç uzatan bitkisel yağlar ve doğal saç kürleri ile saçlarınızın, hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!