Kadınların En Çok Tercih Ettiği Parfüm Modelleri

Kadınlar En Çok Hangi Parfümleri Tercih Ediyor?

Giyinme ve makyaj gibi konularda her yıl modaya göre değişiklikler yaşansa da kadınların en çok tercih ettiği parfüm modelleri konusunda fazla değişiklik yaşanmıyor.

Kadın parfüm seçimleri yaşa göre farklılık gösterebilmektedir. Çoğunlukla genç kadınlar hafif kokuları tercih ederken olgun hanımlar daha iyi daha da parfümleri tercih etmektedir.

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Parfüm Modelleri
Kadınların En Çok Tercih Ettiği Parfüm Modelleri

15-18 Yaş Aralığı Parfüm Önerileri 

Henüz genç kızlığa yeni adım atmış kişiler için parfüm seçimleri fazla iddialı olmamalıdır. Bu yaş aralığındaki genç kızlar meyveli ve şekerli kokuları tercih edebilir. Özellikle kiraz, portakal, kavun, şeftali, ananas gibi meyvelerin ferah kokuları yaş aralığındaki kadınlara oldukça yakışıyor. Şekerli kokular için de en uygun yaş aralığının 15 ile 18 yaş arası olduğunu söyleyebiliriz. Çok ağır olmamak şartı ve çiçeksi kokular da kullanılabilir.  

18 Yaş Üstü Kadın Parfümleri 

Genç kadın parfüm önerileri olarak hafif çiçeksi parfümleri verebiliriz. Kiraz çiçeği, portakal çiçeği gibi hafif ve ferah çiçek kokuları genç kadınlara oldukça yakışmaktadır.  

30 Yaş Üstü Kadın Parfümü Önerileri 

Parfümde vanilya notalarını en iyi taşıyan kadınlar 30 yaş üstü kadınlar olmaktadır. Bu sebeple bu yaş üzerindeki kadınlar vanilya kokusu ağır basan parfümleri tercih edebilirler. Vanilya kokusu sevmeyen 30 yaş üstü hanımlar hafif baharatlı kokuları tercih edebilir. Kişi artık olgunlaştığı için bu yaştan sonra olgun parfüm kokuları da kişiye oldukça yakışmaktadır. Bu yaşta kadınların en çok tercih ettiği kokular arasında amber bulunuyor. Büyüleyici amber kokusu ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.  

40 Yaş Üstü Kadın Parfümü Önerileri 

Kadınların yaşı ilerledikçe kadın parfüm önerileri daha ağır kokuları oluşturmaktadır. Çünkü ağır kokuları taşımak olduğun hanımlar için daha kolaydır. 40 yaşını geçmiş hanımlar misk kokulu ve Itır bitkilerinden elde edilen parfümleri tercih edebilir. Ağır kokulardan kaçırmak isteyen 40 yaş ve üzeri hanımlar için lavanta kokulu parfümler oldukça doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca parfüm notaları arasında hafif baharat kokularının olması da olgun hanımların tenine çok yakışıyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!