KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI NASIL KAZANILABİLİR?

Herkes kitap kurdu olacak diye bir şey yok ama aylık 1 kitap bitirmek sizlere çok şey katacaktır. Şimdi maddeler halinde sizlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için 1 – 2 ipucu vereceğiz. Haydi başlayalım.

  • Geceleri uykunuz mu gelmiyor? Hemen bir kitap alın ve okuyun. Gece 11 – 12 gibi beyniniz bedeninizi uykuya hazırlıyor ve siz’de kitap okuyarak hem uykunuzu getirebilirsiniz hem de günlük 15-20 dakikalık kitap okumalar ile bunu rutin bir hale getirebilirsiniz.
  • Otobüs yolculukları sıkıcı mı geçiyor? Şiir mi seviyorsunuz? Alın güzel bir şiir kitabı ve okumayı deneyin.  Yavaş yavaş kitaplara aşinaya olmaya ve farklı tarzlara da geçeceksiniz.
  • Para çok değerli biliyorsunuz ve bir gün sıkıldınız diyelim. Dışarı çıkmak yerine bana bilgi verecek kitaplara yönelmeliyim diye düşünürseniz hem paranız cebinizde kalacak hemde zorunlu olarak kitap okuma alışkanlığınız yerine oturacaktır.

3 Madde ile bazı şeyler kafanızda oturmuştur umarım. Küçük ipuçları hayatınızı değiştirebilir. Basit maddeler ama her şey güzel olacaktır sonucunda.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.