PEP Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dijitalleşen dünyanın olmazsa olmazı inovasyondur. Bu inovasyon fikirleri teknolojinin günümüze kadar gelişmesindeki en büyük rolü oynadı ve bu değişim hızla devam ediyor. Son 10 yıldır kart kullanımı hiç olmadığı kadar popüler bir hal almış durumda. Yeni nesil ödeme yöntemlerinin en büyük yanı, kolay kullanılması ve pratik olmaları. Yeni nesil dijital cüzdan uygulamalarından biri olan PeP Kart Nedir, Nasıl Kullanılır?

PEP Nedir? Nasıl Kullanılır?
PEP Nedir? Nasıl Kullanılır?

PeP kart ile yapabilecekleriniz: Kur farkı ile yurtdışı alışverişi yapabilme, yurtdışına kolay para gönderme ve yurtdışından hesaplı para alabilme şansı sunan dijital bir uygulamadır. PeP kart ile, internet üzerinden güvenli bir alışveriş yapabilir ve harcamalarınıza tasarruf sağlayabilirsiniz. Döviz kurları daha avantajlıdır ve para transfer işlemlerinizi 7/24 yapabilirsiniz.  

PeP ile İlgili Sık Sorulan Sorular 

PeP nedir, nasıl kullanılır ve aklınıza gelebilecek her türlü sorunun cevabını sizin için maddeler halinde sıraladık: 

Pep Kart Nedir: Kısaca fatura ve benzeri ödemeler ve internetten güvenli bir alışveriş yapmanızı sağlayan güvenli bir karttır. TL dışında dolar ve Euro gibi döviz işlemleri yapabilir, yurtdışına para gönderebilir ve para alabilirsiniz.  

PeP Şubesi Var mıPeP internet ortamında hizmet veren dijital bir uygulamadır. Bir şubesi yoktur ancak hizmet veren bir iletişim hattı vardır. Bunun dışında tüm ATM’leri kullanarak para yatırabilir ve çekebilirsiniz. 

Nasıl PeP Üyesi olunur: İnternet ortamında yer alan başvuru formunu doldurarak PeP üyesi olabilirsiniz. Forumda yer alan T.C kimlik numarası, telefon numarası, isim ve soyisim gibi bilgileri doğru olarak veren herkes PeP üyesi olabilir. Tek yasal yükümlülüğünüz 13 yaşın üzerinde olmanız. 

Yurt Dışından PeP Hesabı açılabilir mi: Türkiye Cumhuriyeti 13 yaşın üzerinde olan herkes PeP hesabı açabilir.  

PeP İşletme Hesabı Var mı: Gerçek kişilerde olduğu gibi tüzel kişiler de PeP işletme hesabı açabilirler. Eğer şahıs şirketi için PeP hesabı açmak istiyorsanız, bireysel PeP hesabınızı kullanabilirsiniz. 

PeP Güvenli mi: Her alışverişinizden sonra oluşturulan sanal kart üzerindeki numaralar değişkenlik gösterir. Bu yüzden dünyanın en güvenli ödeme şekillerinden biri olarak kabul edilebilir. 6493 sayılı kanun gereğince oluşturulan uygulama, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından inceleme altındadır. 

PeP vadeli hesap var mıPeP bir banka kuruluşu değildir ve elektronik ortamda hizmet verir. Dolayısıyla 6493 sayılı kanun gereği vadeli hesap hizmetleri veremez. 

PeP hesabına nasıl para yüklenir: Kendinize ait banka hesaplarından doğrudan para transferi yapabilir, tüm ATM’lerden para yükleyebilir ve kredi kartı ile işlem yapabilirsiniz.  

PeP hesabına para yüklemek ücretli mi: PeP hesapları arasında işlem yapmak ücretsizdir. Halkbank dışındaki bankalar üzerinden yatırım yaparken bankaların belirlediği ücretler dahilinde komisyon ödersiniz.  

PeP ile Yapılabilecekler 

PeP ile neler yapabilirsiniz?

Çok kullanışlı bir kart olan PeP ile yapabilecekleriniz şunlardır: 

  • TL, Dolar ve Euro hesabı açabilir ve hesaplarınızı yönetebilirsiniz. 
  • Tüm ATM’ler üzerinden para yatırabilir ve çekebilirsiniz. 
  • Visa kartın geçerli olduğu tüm platformlarda internet alışverişi yapabilirsiniz 
  • Güvenlik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. 
  • Haftanın her günü ve her saati banka hesaplarına para gönderebilir ve alabilirsiniz. 
  • PeP hesabı olmayanlara cep telefonu üzerinden para gönderebilirsiniz. 
  • Uygun fiyatlı sigorta avantajlarından yararlanabilirsiniz. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!