Sağlıklı Bir İlişki İçin 10 Öneri

Sağlıklı bir ilişki için öneriler listemizde, ilişkinin gidişatını sağlam zeminler üzerine oturtmak ve geçmişte ilişkinin aldığı yaraları hızlı bir şekilde sarmak için tavsiyelerde bulunduk. 

Sağlıklı Bir İlişki İçin Öneriler 

  1. Karşınızdaki kişiye saygı duymak, saygı beklemek için ilk yapılması gerekendir.  
  1. Kesinlikle tek eşlilik düşüncesi taraflarda hâkim olmalı, aldatma ya da alternatif seçeneklerin ilişkiyi tamamen bitireceği akıldan çıkarılmamalıdır. 
  1. Sağlıklı bir ilişki için, tarafların birbirine samimi bir şekilde yaklaşmaları önemlidir. 
  1. Dürüstlük, iyi bir ilişki için vazgeçilmez kavramlar arasındadır. Ne olursanız olun, karşınızdaki kişiye karşı dürüst davranın. 
  1. Beklentilerinizi yüksek tutmak, hayal kırıklığına uğramanıza neden olabilir. Beklentilerinizi, makul seviyelerde tutun. 
  1. Fazla kısıtlayıcı olmanız, ilişkinizi yaralayacak unsurlardan biridir. Karşı tarafın sorumluluklarını bilmesi ve dikkat etmesi durumunda, gereksiz kısıtlamalardan uzak durun. 
  1. Karşınızdaki insanı radikal bir şekilde değiştirmeye çalışmak, yapılabilecek önemli hatalardan biridir. Elbette fikrinizi paylaşabilirsiniz. Ancak onu olduğu gibi kabul etmemek, sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. 
  1. Sorumlulukların farkında olmakta, sağlıklı bir ilişki için öneriler arasındadır. Üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmek için, ciddi çaba harcadığınızı hissettirin. 
  1. Maddi paylaşımlarda daha yapıcı olun. Evliyseniz, evliliğin sadece yaşam birliktelik değil maddi bir birliktelik olduğunu unutmayın. 
  1. Ona değer verdiğinizi girdiğiniz her ortamda abartmadan göstererek, daha fazla sevgisini kazanın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.