Spor Yapanlar İçin En İyi Fitness Uygulamaları

Spor hem sağlıklı yaşam ve hem de kişinin fiziken istediği görselliğe kavuşabilmesi için, oldukça önemli faktörlerden biridir. Ancak herkes için spor yapmak, her zaman zevkli olmayabilir. Spor yapanlar için en iyi fitness uygulamaları ile kilo kontrolü, tüketilen gıdaların takibi ve daha birçok özelliği kullanarak, spor yapmayı çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. 

Uygulamaları kullanmak egzersizlerin yapıldığı dönem boyunca adeta birer asistan görevi görerek, sizi spor yapmaya teşvik eder. Birbirinden farklı özellikleriyle, her spor yapan kişinin cep telefonunda bulunması gereken hem Android ve hem de İOS tabanlı en iyi fitness uygulamalarından birkaç tanesini sizinle paylaştık. 

En İyi Fitness Uygulamaları 

WeightFit 

Spor Yapanlar İçin En İyi Fitness UygulamalarıKilo takibinizi en iyi şekilde yapabileceğiniz uygulama, size farklı birçok detayı da beraberinde sunuyor. WeightFit vücut kitle indeksi, egzersizlere başlamadan önceki durumunuzla mevcut durumun kıyaslanmasıyla çıkarılan ortalama değişim, yiyecek kontrol rehberi gibi farklı özellikleri kullanıcısına sunuyor. 

HealthifyMe 

Hedeflerinize ulaşmak için hangi adımları atmanız gerektiği konusunda bilgi veren HealthifyMe, ayrıca kilo ve tükettiğiniz yiyeceklerin kontrolü hakkında da çeşitli bilgiler sunan bir uygulamadır. 

Uygulamanın en güzel taraflarından biri ise, yediğiniz ve içtiğiniz şeylerin lif ve protein gibi farklı beslenme değerlerini sunarak detaylı bilgi vermesidir. Su içme hatırlatıcısı gibi özellikleri de barındıran HealthifyMe, her sporcunun telefonunda olması gereken uygulamalar arasındadır. 

MyFitnessPal 

Birçok servise bağlanarak eşitleme yapabileceğiniz uygulama, attığınız adımları sayıp kalori hesabı yaptığı gibi sporcular için yemek tarifleri, kilo vermek için ipuçları ve daha fazla özelliğe sahiptir. Üstelik MyFitnessPal topluluk merkezine katılarak, diğer insanlarla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. 

SparkPeople 

Kilo takibinizi en iyi şekilde yapanyemek planlayıcısı ve kalori takibi özellikleri bulunan bir uygulama arıyorsanız, SparkPeople aradığınız en iyi uygulamalardan biridir.  

Uzmanların zayıflama konusundaki paylaşımlarını bulabileceğiniz, zayıflamak için aklınıza gelenleri sorabileceğin ve topluluk merkezinde insanlarla etkileşim kurabileceğiniz SparkPeople, fitness ve diğer spor dallarıyla ilgilenenler için ideal uygulamalardan biridir. 

Lose It 

Kullanışlı ara yüzü ve sunduğu özelliklerle en iyi fitness uygulamaları arasında gösterilen Lose It, her gün tüketmiş olduğunuz gıdaların kaydını yapabileceğiniz ve buna göre kalori takibi yapabileceğiniz bir uygulamadır.  

Herhangi bir meyve ya da sebzenin fotoğrafını çektiğinizde, uygulama bu besin maddesini tanıyarak besin değerlerini çıkarmak gibi eğlenceli özelliklerde sunmaktadır. 

Bu uygulamaların spor yapanlar için olduğunu söylesek de, kalori takibi yapmak isteyen kişilerinde oldukça işine yarar olacağını hemen belirtelim 

En başarılı fitness uygulamaları hakkında, siz ne düşünüyorsunuz? Size göre bir fitness uygulamasında, başka hangi özellikler olmalıdır? Düşüncelerinizi, yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!