Ter Kokusundan Kurtulma Yolları

Ter, oldukça doğal bir eylem olmasının yanı sıra bazen etrafa oldukça rahatsız edebilecek kokular yayabilir. Gayet doğal bir olay olmasına rağmen toplum tarafından ayıp karşılanan ter kokusu için kişiler yüzyıllar boyunca çözümler üretmişler. Günümüzde de ter kokusunu önlemek için en çok kullanılan kozmetik ürünleri de deodorantlardır. Ancak bazı kişilere deodorantlar dahi etki etmemektedir. Hal böyle olunca ter kokusundan kurtulma yolları en çok araştırılan konulardan biri olmuştur. Peki ter kokusundan kurtulma yolları nelerdir?

Ter Kokusundan Kurtulma Yolları
Ter Kokusundan Kurtulma Yolları

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan konulardan olan ter kokusundan kurtulma yolları, ter kokusundan nasıl kurtulurum, ter kokusundan kurtulmak, ter kokusundan kurtulma, ter kokusundan kurtulmanın yolu, ter kokusundan nasıl kurtulunur ve son olarak ter kokusundan nasıl kurtulabilirim gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık… 

Ter Kokusundan Nasıl Kurtulabilirim? 

Bazı doğal maddeleri direkt olarak koltukaltı gibi terleyen bölgelere uygularsanız aşırı derece de oluşan kokudan kurtulabilirsiniz. Ter kokusuna doğal çözüm için aşağıda yer alan maddeleri kullanabilirsiniz. 

Karbonat 

Karbonat, birçok doğal deodorant tarifinde de yer alan bir maddedir. Karbonat, doğrudan kötü kokulara etki eder ve bu kokuları ortadan kaldırır. Ayrıca nemi de emen karbonat ıslaklığı gidermek için de kullanılabilir. Karbonatı ter kokusunu gidermek için direkt olarak koltukaltlarına uygulayabilirsiniz. Daha etkili bir çözüm isterseniz, mısır nişastası ve karbonatı da karıştırarak terleyen bölgelere uygulayabilirsiniz. 

Elma Sirkesi 

Elma sirkesi de kötü kokulara doğrudan etki eden maddelerden biridir. Elma sirkesi içeriğinde barındırdığı faydalı bakteriler ile koltuk altının pH derecesini düzenleyerek koku oluşumunu engeller. Elma sirkesini eşit miktarda su ila sulandırarak doğrudan koltuk altlarınıza uygulayabilirsiniz. Kullanımı kolaylaştırmak için bu karışımı bitmiş bir parfüm şişesine doldurabilirsiniz. Dilerseniz karışıma çeşitli esansiyel yağlar veya parfüm ekleyebilirsiniz. 

Bal 

Bal da inanılması zor olsa da oldukça güçlü bir koku önleyicidir. Özellikle ayak kokusu tedavisinde kullanılan bal, koltuk altı kokusunu önlemek için de kullanılabilir. Balı direkt olarak uygulayamazsınız. Bu nedenle duştan önce koltuk altınıza bir miktar bal sürmeniz ve yaklaşık 15 dakika sonra durulamanız önerilmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!