PTT Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Ptt Şubesine Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Eski dönemlerde yapılacak olan devlet işleri için ilgili kurumların ziyaret edilmesi gerekirken, günümüzde hükümetin sunduğu harika hizmetlerden biri olan E-Devlet uygulaması sayesinde evinizde çıkmadan birçok işlemi kısa süre içerisinde halledebilirsiniz. E-Devlet uygulamasını kullanabilmeniz için, kişisel bilgilerinizi vererek bir şifre almanız gerekmektedir. Genellikle bu işlemler PTT üzerinden yapılsa da, günümüzde bunun da kolay bir yolu bulunmakla birlikte herhangi bir şube ziyaret edilmeden E-Devlet şifresi alınabiliyor. Peki PTT gitmeden E-Devlet şifresi nasıl alınır? 

PTT’ye Gitmeden E Devlet Şifresi Alma 

Yukarıda da bahsedildiği üzere PTT şubelerini ziyaret etmeden e devlet şifresi almanız mümkündür. Peki PTT’ye gitmeden e devlet şifresi alma işlemi nasıl yapılır?

PTT Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?
PTT Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

PTT’ye gitmeden e devlet şifresi alma için izleyebileceğiniz yollardan ilki internet bankacılığınızı kullanarak şifre almaktır. Bu işlem için öncelikle giris.turkiye.gov.tr/giris/banka-giris sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Bu sayfa üzerinden internet bankacılığı bilgileriniz ve şifrenizle giriş yaptığınızda e devlete giriş yapabileceksiniz. Ancak belirtmek gerekir ki, online platformlar aracılığı ile herhangi bir şekilde e devlet şifresi almanız mümkün değildir. Bunun nedeni, online işlemler üzerinden çeşitli dolandırıcılıkların sıklıkla yapılmasıdır.

E devlet şifresi alabilmeniz için, PTT şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. PTT gişelerinden e devlet şifrenizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Ancak bu işlemler sırasında aktif olarak kullandığınız cep telefonunuzun yanınızda bulunması gerekmektedir. PTT üzerinden e devlet şifresi almanız için yaklaşık 3 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekmektedir. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!