Siyah Noktalara Ne İyi Gelir? Siyah Noktalardan Kurtulma

Siyah Noktalar Nedir, Nasıl Oluşur? Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulurum? 

Bu yazımızda cildimizde zaman zaman ortaya çıkan; siyah noktalardan nasıl kurtulurum, siyah noktalardan nasıl kurtulunur, siyah noktalardan kurtulma yolları, hakkında faydalı bilgiler ileteceğiz. Siyah noktalar, yüzümüzde özellikle de burun kısmımızda oluşmakta. Bu oluşumların sizi çok rahatsız ettiğini biliyoruz. Siyah noktaları çıkarmak istiyorsanız, cildinizi temiz tutmanın ve siyah noktaları gidermenin aşağıdaki yollarını deneyin.  

Siyah Noktaları Sıkmayın ; 

Siyah Noktalara Ne İyi Gelir? Siyah Noktalardan Kurtulma
Siyah Noktalara Ne İyi Gelir? Siyah Noktalardan Kurtulma

Siyah noktaları asla sıkmayın çünkü bu durumda yüzünüze iyice işleyeceklerdir. Siyah noktaları atmak için parmaklarınızı kullanıyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekecek. Siyah noktalarınızı zorla çıkarmaktan vazgeçin.  

Siyah Nokta Çıkarma Aletlerini Kullanmayın ; 

Siyah nokta çıkarma aletlerini kullanan bir çok insan var. Bu aletleri kullanmamanızı öneriyoruz. Biz size siyah noktalarla baş edebilmeniz için kendinizin yapacağı formüller öneriyoruz çünkü bu tür araçlar yüzünüzde bakteri oluşumuna izin verir ve cildinizde yara izi oluşturur. Bu tür aletleri profesyonellere bırakın. 

Yüzünüzü Yıkayın ; 

Yüzünüzü günde iki kez yıkayın. Sabah kalktığınızda ve gece uyuduğunuzda yıkayın. Cildinizi yıkamadan önce tüm makyajınızı çıkardığınızdan emin olun. Yüzünüzü yıkamak için yüz nemlendiricisi kullanın. Cildinizin yağlı olması siyah nokta oluşumuna destek olmakta bu yüzden yüzümüzün temiz olduğuna dikkat etmemiz gerekiyor. 

Yastık Kılıflarınızı Yıkayın ; 

Yastık kılıflarınızı en az haftada bir kez yıkayın. Yastık kılıfları, ölü cilt hücrelerini yakabilmekte ve geceleri siz uyurken yüzünüzde daha fazla yağ yakarlar. Yüzünüzü siyah noktalardan uzak tutmak için yastık kılıflarınızı temiz tutmanız gerekmekte. 

Yüzüne Dokunma ; 

Yüzünüze dokunmamaya özen gösterin. Siyah noktalar neden olur diyorsanız cevabı ellerinizi yüzünüze sürmek olduğunu söyleyebiliriz. Bedeninizin en bakteriye yatkın yeri ellerinizdir. Genellikle birçok siyah nokta yüzünüze dokunmaktan kaynaklanmakta. Bu yüzden elinizden geldiğince ellerinizi yüzünüze sürmeyin.  

Siyah Noktalara Ne İyi Gelir ve Siyah Noktalar İçin Maske ; 

Bal & Tarçın Maskesi ; 

Bal ve tarçın karışımını yüzünüze uygulayın. Bal doğal bir antibiyotiktir ve gözeneklerinizden kir çıkarmak için savaşır. Siyah noktalara ne iyi gelir diyorsanız tamamen doğal bir çözüm olan bu iki karışımı öneriyoruz. 

Tarifi; 1 çorba kaşığı bal ve 1 çay kaşığı toz tarçını karıştırın. Kuru cildinize dairesel hareketle uygulayın. 10 dakika yüzünüzde kaldıktan sonra ılık suyla yıkayın. 

Yumurta Maskesi ; 

Yumurtanın akından oluşan bir maske hazırlayın. Yumurtanın akı gözenekleri açar ve tıkanmış kirlerden yüzünüzü arındırır. Pürüzsüz ve berrak bir cilde kavuşmanızı sağlar. Siyah noktalara iyi gelen bitkisel çözüm olarak, yumurta maskesi tavsiye edilmekte. 

Tarifi; 2 adet yumurtanın akını bir kasenin içine boşaltın. ardından bir kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Yüzünüzün her tarafına masaj yaparak uygulayın. Yumurtanın akı yüzünüzde kuruyacaktır. 15 dakika kadar yüzünüzde kaldıktan sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Kil Maskesi ; 

Toz halinde satın alabileceğiniz bir çok kozmetik ürünü kil maskeleri vardır. Her birinin farklı özellikleri bulunmakta. Sizin için en uygun olan toz halinde ki maskeyi alın ve evinizde uygulamaya geçin. 

Tarifi ;1 çorba kaşığı toz kil’i hamur haline getirebilmemiz için birazcık elma sirkesiyle karıştırın. Ardından yüzünüze bu karışımı sürün. 15 dakika kurumasını bekleyin ve ardından ılık suyla yıkayın.

Yulaf Ezmesi ve Yoğurt Maskesi ; 

Yulaf ezmesi ve yoğurttan elde edilen karışım, yüzünüzde ki siyah noktalara iyi gelecektir. Yoğurtta ki laktik asit ve yulaf ezmesinin yatıştırıcı özellikleri, siyah nokta engelleyici bir formüldür. 

Tarifi; 3 çorba kaşığı yoğurt ve önceden ezmiş olduğumuz 2 çorba yulaf ezmesini bir kaba boşaltın. Ardından birkaç damla limon suyu ve zeytinyağını koyun. Bu karışımı parmaklarınızla karıştırmanız daha etkili olacaktır. Ardından siyah bölgelerinize sürüp 15 dakika beklemeniz gerekecek. Bu sürenin sonunda ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Limon ve Tuz Maskesi ; 

Limon ve tuz karışımını deneyin. Limonun arındırıcı özellikleri ve tuzun temizleme etkisi bir araya gelince, muazzam bir karışım ortaya çıkıyor. Gözeneklerinizin derinlerine işlemiş olan kiri çıkartmakta çok iyi bir yöntemdir. 

Tarifi; 1 çorba kaşığı yoğurt ve yarım çay bardağı kadar limon suyunu bir kaseye boşaltın. 1 çorba kaşığı tuz ve biraz bal ekleyin ardından karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze sürün ve 2-3 dakikanın sonunda yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!