Ücretsiz Numaradan İsim, İsimden Numara Sorgulama Yöntemi

Ücretsiz numaradan isim, isimden numara sorgulama, ücretsiz numaradan isim sorgulama sitesi 2020, ücretsiz bilinmeyen numara sorgulama

Zaman zaman telefonumuza gelen cevapsız çağrıların, tanımadığımız numaralardan gelen mesajların kime ait olduğunu ücretsiz olarak öğrenmek istiyorsunuz veya ismini hatırladığınız fakat numarasını bilmeyip merak ettiğiniz bir akrabanızın, bir arkadaşınızın isminden numarasını öğrenmek isteyip de bir türlü bulamıyor musunuz? Ücretli numara sorgulama servislerini kullanmadan  tamamen  Ücretsiz numaradan isim, isimden numara sorgulama yöntemi isimli bu yazımız tam da size göre.

Ücretsiz Bilinmeyen Numara Sorgulama

Beni arayan numara kime ait nasıl öğrenebilirim: Malum teknolojik gelişmelerin hızla artması ile gerek kişiler gerekse de kurumlar özellikle de reklam yapmak amaçlı şahısların telefon numaralarına kolayca ulaşabilmektedirler. Bunun sonucunda da telefonumuza tanımadığımız numaralardan zaman zaman arama yapılabiliyor ve mesaj gönderilebiliyor. İşte bu noktada arayan numaraların ve gelen mesajların kime ait olduğunu öğrenmek artık çok kolay. Bu yazımızda bizi arayan telefon numarası kime yada hangi kuruma ait olduğunu öğrenmek için neler yapabiliriz, hangi yöntemleri uygulayabiliriz birlikte öğrenelim.

Gelin şimdi ücretsiz numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama yöntemleri nelermiş gerçekten de Türk Telekom, Vodafone, Turkcell, Bimcell, PTTcell gibi tüm operatörler yada sabit hatlar için ücretsiz olarak numaradan isim sorgulamak, numaradan isim bulmak için hangi yöntemler varmış, ücretsiz isimden numara ya da numaradan isim sorgulama yapılabiliyor muymuş  madde madde öğrenelim.  en kolay şekilde nasıl numara sorgulama yapılabilir merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Ücretsiz numaradan isim, isimden numara sorgulama yöntemi

Dilerseniz önce ücretli numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama yöntemlerini öğrenelim yazımızın devamında da ücretsiz numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama yöntemlerini anlatalım.

Ücretli Olarak Numaradan İsim Bulma Yöntemleri

Türk Telekom, Vodafone, Turkcell, Bimcell yada PTTCell gibi servis sağlayıcıları ÜCRETLİ olarak numaradan isim sorgulama hizmeti vermektedirler. Dilerseniz belirli bir ücret karşılığında bu operatörlerin numara sorgulama servislerini kullanabilir ve sizi arayan numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Numaradan İsim Sorgulama Türk Telekom

Eğer bir Türk Telekom abonesi iseniz ve sizi arayanın kim olduğunu merak ediyorsanız, öğrenmek için sorgulamak istediğiniz gsm numarasının başında sıfır olmadan numarayı 11855’e mesaj atarak veya 11855’i arayarak da belirli bir ücret karşılığında telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Numaradan İsim Sorgulama Turkcell

Eğer ki bir Turkcell abonesi iseniz ve gsm numarası kime aitarayan kim öğrenmek istiyorsanız numarayı başında sıfır olmadan yazarak 2222’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Aynı zamanda 11832’yi arayarak da bu numara kimin öğrenmeniz mümkündür.

Numaradan İsim Sorgulama Vodafone

Şayet bir Vodafone abonesi iseniz numaradan isim bulmak için yapmanız gereken başında sıfır olmadan numarayı 7048’e kısa mesaj atmak veyahut da 11842 numaradan isim bulma servisini arayarak belirli bir ücret karşılığında  istediğiniz ya da sizi arayan numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Yukarıda tüm GSM Operatörleri üzerinden numaradan isim öğrenmek için yapmanız gerekleri anlattık. Dilerseniz şimdi de ücretsiz numara sorgulama yöntemlerini öğrenelim.

Ücretsiz numaradan isim, isimden numara sorgulama yöntemi

Facebook Kullanarak Cep Telefonu Numarası Kime Ait Olduğunu Bulmak

Dünyaca ünlü sosyal medya devi olan Facebook, Dünya üzerinde hemen herkes tarafından kullanılmaktadır ve  tercih edilmektedir. Bu sebeple de bu sosyal ağ üzerinde milyarlarca insanın kaydı bulunmaktadır. Aynı zamanda buraya kayıt olan kişilerin çoğuna yakını bu sosyal ağa telefon numarası bilgilerini de girmektedirler. Hal böyleyken Facebook üzerinden de numara sorgulayabilirsiniz.  Ancak kullanıcıların telefon numarasını gizlemesi durumunda bu yöntem işe yaramaz. Arama kutucuğuna sahibini merak ettiğiniz numarayı yazarak arama yaparsanız, bu sayede şayet hesap sahibi gizlenmemiş ise sahibinin profilini görebilirsiniz.

WhatsApp Kullanarak Telefon Numarasının Sahibini Öğrenmek

Bu yöntem için öncelikle bir akıllı telefona sahip olmanız ve akıllı telefonunuza Whatsapp uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Android, İos işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarınıza Google Play, Apple Store yada Andorid market üzerinden bu programı ücretsiz olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sonrasında öğrenmek istediğiniz numarayı telefon rehberine kaydettikten sonra eğer ki numaranın sahibi de whatsapp uygulamasını kullanıyor ise uygulamadan numara sahibinin profiline girerek kişinin resmi ve ismi gibi bilgilere ulaşabilir ve arayanın kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Google Arama Özelliğini Kullanarak Numara Sahibini Bulmak

Google dünyada en çok kullanılan arama motorudur. Kişisel numaralar için bu yöntem pek kullanılmasa da firma numaraları gibi numaralar için bu yöntemi kullanabiliriz. İstediğimiz numarayı Google arama motorunda aratarak numaranın sahibini bulabiliriz.

Bunun gibi numaradan isim sorgulama yöntemleri arasında CIA uygulaması da yer almaktadır. Cep telefonunuza yükleyeceğiniz CIA uygulamaları sayesinde online olarak kolaylıkla cep telefonunun sahibini öğrenebilirsiniz. Ancak güvenliğiniz için bu yöntemi tercih etmemenizi öneririz.

Hemen alttaki kullanıcı Yorumu da bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

11880 vb. gibi bilinmeyen numaralar servislerinden öğrenebilir ama bu servisler oldukça pahalı servisler o yüzden tercih tamamen kullanıcıya kalmış. Ayrıca sizi arayan kişinin numarasının kullanmış olduğu operatör üzerinden bilinmeyen numaralar servisleriyle paylaşmasını kabul etmiş olması lazım yoksa bilinmeyen numaralar servislerinde de sorgulattığınız zaman herhangi birine ulaşamamış olacaksınız.

Arayan numarayı rehberime ekleyip Whatsapp üzerinden profil resmi var ve izinliyse tanıdığım biri olup olmadığına bakıyorum ben, eğer profil resminde herhangi bir resim çıkmazsa , İnstagram ya da Facebook hesabımdan rehberime bağlan diyorum ve önceden çıkan kişilerden farklı biri çıkıp çıkmadığına bakıyorum. Bu da işe yaramazsa Google üzerinde araştırıyorum, bazen banka, sigorta veya tanıtım şirketlerine ait numaralar çıktığı durumlarda oluyor. Eğer Google ilgili numaraya ulaşırsam açılan sitede yorumları okuyarak fikir sahibi oluyorum ona göre ya dönüş yapıyorum ya da ilgili numarayı engelliyorum.

CIA veya başka bilinmeyen numaraları gösteren uygulamaları kullanmıyorum ve güvenliğiniz açısından tasrif etmiyorum çünkü bu uygulamayı yükleyen herkesin rehberini komple havuzlarına dahil ediyorlar ve başka birisi numara araması yaptığı zaman sizin rehberinizde ilgili kişi hangi isimle kayıtlıysa ona ulaşıyor. Aynı şekilde başkasının rehberinde de o kişi farklı isimle kayıtlıysa o isimde görüyor aramalarda. Bu yüzden kişisel verilerin gizliliği ve güvenlik açısından doğru bulmuyorum bu tarz uygulamaları.

Tabii siz istediğiniz kadar kullanmayın ya da karşı olun sizin rehberinizdeki bir arkadaşınız veya tanıdığınız bu tarz bir uygulamayı yüklediği zaman hem siz hem de o arkadaşınızla olan ortak arkadaşlarınızın hepsi ilgili uygulamanın havuzuna otomatik olarak dahil olmuş oluyor. Bazen sizin tedbir almanız ya da bilinçli olmanız bir şeyi değiştirmiyor, çevrenizdeki kişinin sizinle aynı tedbiri almaması otomatik olarak sizi de bir yerlere sürüklüyor.

Şu anda ve bir ara Facebook veya sosyal medya üzerinden bu yazıyı ve linki şu kadar kişiye gönder. Facebook, Whatsapp vb. neyse şu tarihten sonra ücretli olacak yazısına inanan arkadaşlarınızın size de bu yazıları göndermesi gibi bir şey bu da. 22 Siz istediğiniz kadar bunu bilin ve tıklamayın, o arkadaşınızın diğer arkadaşları da bu yazıya inanıp paylaşıyor. Sadece yazı olması neyse ama genelde içlerinde link oluyor ve kişisel bilgilerinizi çalmaya yönelik trojen vb. virüslerle bilgisayarınıza ya da telefonunuza erişebiliyorlar.

Sonuçta bilgisayar ve telefonlarımız bizim kişisel resim , video , bankacılık vb. uygulamalarımızı şahsımıza ait özel bilgilerle kullandığımız cihazlar. Ama bir anlık dalgınlık ya da zaafiyet kötü niyetli kişilere kapı açıyor. Bu yüzden bu tarz kötü niyetli yazı, link vb. şeylere dikkat etmemiz gerekiyor. Hatta gönderen arkadaşımızdan gelen mesajı silmek yerine o arkadaşımızı uyarmak ve başkalarına göndermesini engellememiz gerekiyor. Bazen de arkadaşımız paylaşmıyor ama bilgisayarına veya telefonuna bulaşan bahsetmiş olduğum virüsler arkadaş listesine otomatik olarak gönderim sağlıyor. Yine bu durumda da arkadaşımızı arayıp uyararak telefon ya da bilgisayarındaki bu virüsten kurtulması yönünde bilgi verip, tehlikeli bir durum ile karşı karşıya olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu tarz konularda önemsemezlik yapmamak, duyarlı olmak en doğru davranış olacaktır.

Benzer yazımız olan ” Özel Numara Nasıl Öğrenilir? Özel Numara Bulma Nasıl Yapılır? ” başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

36 Yorumlar
 1. sefadonmez diyor

  vodofone müşterisi olarak bilmediğim bir hizmetti. ilginiz için teşekür ederim.

 2. merve tufan diyor

  Pek sağlıklı olmamış bu ya 🙂 şahsen birinin numarasını öğrenmek bu kadar basit olmamalı. Evet bulmak zevkli ama bir yandan da düşündürücü.

 3. burakkaradas diyor

  daha önce hiç bilmediğim bilgilerdi. Bu platforma bayılıyorum. teşekkürler

 4. Burak Erdal diyor

  Birisinin numarasını bulmak için araştırma yaparken, “acaba benim numaramı da bulmak isteyenler var mı?” diye düşünmedim değil =))

 5. FERHATAYVAZ diyor

  Artık WhatsApp’tan bulabilmek için rehberime kaydetmek zorunda kalmayacağım için mutluyum, deneyeceğim.

 6. DOĞUKAN BAYCAN diyor

  Artık bilinmeyen numaraları kolayca öğreniyorum. Teşekkürler

 7. Eness diyor

  Yararlı bilgi teşekkürler.

 8. Batu diyor

  Artık bilinmeyen numaraları kolayca öğreniyorum. Teşekkürler

 9. sefadonmez diyor

  burak erdal arkadaşımla aynı duyguyu paylaşıyorum 😀

 10. ANIL KAYA diyor

  Bilgiler için teşekkürler

 11. burak diyor

  Faydalı bir makale için teşekkürler. 🙂

 12. Meltem YILMAZ diyor

  Faacebook’dan numara bulmak hiç aklıma gelmemişti whatsappdan bakınca foto çıkmıyordu artık oradan bulabiliyorum

 13. Ali uysal diyor

  şimdi whatsappdan fotoğrafsız yazanlar düşünsün:)

 14. Ceylan TOPAL diyor

  daha önçe hiç aklıma gelmeyen yöntemler varmış

 15. Hüseyin diyor

  Ben turkcll kukullanıyorum bu siteyi bilmiyodum şuan öğtendim cok teşekkürler. ..

 16. Mehmet diyor

  Gwrcekten cok harika bir site herkese tavsiye ederim

 17. Kerim diyor

  Hiç bilmiyordım yardımcı oldunuz sağolun..

 18. Mustafa diyor

  İşe yarayacak faydalı bilgiler editör arkadaşı tebrik ediyorum.

 19. burak diyor

  bu yöntemi bilmiyordum bu site sayesinde öğrenmiş oldum.

 20. polat diyor

  bu sistemin ücretsiz olarak olması harika.

 21. Ahmet diyor

  Bu yöntemler bir harika favori arama blogum

 22. metehanbuyuk diyor

  kim aramış diye meraktan ölmeye son veren sistem gerçekten tebrikler

 23. metehanbuyuk diyor

  turkcell için baya basit bi işlemmiş tşk ederim

 24. metehanbuyuk diyor

  baya iyi yöntemler paylaşılmış çok kullanışlı yöntemler

 25. metehanbuyuk diyor

  whatsappta taciz edenlere artık son 😀

 26. Hacee diyor

  Guzel site cok begendim bilmiyodum ogr3ndim

 27. Hatice diyor

  Tesekkur efendim elinize emeginize saglik….

 28. Hese diyor

  BU SITEYI YENI KESFETTIM COK HARIKAAA

 29. İsmail Baycan diyor

  faydalı bir bilgi teşekkürler

 30. Can diyor

  Artık sapıklar korksun 🙂

 31. İsmail Baycan diyor

  Artık sorgulayabiliyorum

 32. nebil diyor

  ara ara gelen mesajlara falan artık çözüm bulacağım. işletenler için kötü haber 🙂

 33. Burak Tatoğlu diyor

  Harika bir konu cok isime yaradı

 34. Burak Tatoğlu diyor

  Cok önemli bir konu cok isime yaradi sağolun

 35. evren diyor

  ücretli ücretsiz yöntemler var. özellikle whatsaptan farklı numaradan ekleyip bakarak öğrenmek güzel.

 36. Muhammed Cemil diyor

  0850 5325769 bu telefon numarası kimdir

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!