Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook Hesabımı Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirim?

Facebook, artık eskisi kadar popüler olmasa da hala en çok kullanılan sosyal medyalarından biri. Artık Facebook hesabını kullanmak istemeyen kullanıcılar, Facebook hesabını kalıcı olarak silme konusunda araştırma yapıyorlar. Bilindiği üzere facebook uygulamasının oldukça karışık bir ara yüzü var ve bu durumda hesabı kalıcı olarak silme işlemi bir miktar kafa karıştırabiliyor. Ancak tabii ki bunu yapmak imkansız değil. Peki Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemi nasıl yapılır? 

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? 

Artık her geçen gün kullanılabilecek olan sosyal medya sitelerinin sayısı artış gösterdiği için Facebook hesabınızı eskisi kadar sık kullanmıyor ya da kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir sorusunu sormaktasınızdır. Peki facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? Aşağıda belirtilen adımları uygulayarak siz de Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Öncelikle belirtmek gerekir, ne yazık ki hesabı kalıcı olarak silme gibi bir durum bulunmamaktadır. Facebook hesabınızı süresiz olarak dondurabilirsiniz. Ancak Facebook hesabınıza tekrar girmek istediğinizde mevcut kullanıcı adı ve şifrelerinizle tekrar hesabınızı aktif edebilirsiniz. İşte Facebook hesabınızı dondurmak için uygulayabileceğiniz adımlar: 

  • Öncelikle tarayıcı veya mobil uygulamadan Facebook’a giriş yapmanız gerekmektedir. Bu siteye giriş yaptıktan sonra her iki cihaz için de sol tarafta kalan üç çizgi butonu çıkacaktır. Bu butona tıklayın. 
  • Butona tıkladıktan sonra “Ayarlar” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. 
  • Ayarlar seçeneğini de seçtikten sonra “Genel Ayarlar” yazan bir kısım karşınıza gelecektir. Bu kısma girdikten sonra karşınıza “Hesabını Yönet” seçeneği gelecektir. Bu seçeneğe tıklayın. 
  • Ardından ekranın en aşağısına inin. Burada Hesabını Dondur seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra şifrenizi girerek hesabınızı dondurabilirsiniz. 

Facebook ile birlikte Facebook Messenger uygulaması da kullanmaktaysanız karşınıza “Messenger Hesabım Aktif Kalsın.” adlı bir seçenek daha gelecektir. Eğer Messenger uygulamasını Facebook hesabınızı dondurduğunuz halde kullanmak istiyorsanız bu seçeneği işaretli bırakın. Eğer Messenger hesabınızın da kapatılmasını istiyorsanız bu seçeneğin işaretini kaldırmanız gerekmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.