Apk Dosyası Açma / Apk Dosyası Nasıl Açılır?

Bilgisayar ve teknolojik aletlerle ilgisi olan herkesin aşina olduğu apk kavramı, özellikle birçok amaca hizmet ettiği için oldukça önemli bir sürüm olarak hayatımızda yerini almıştır. Apk dosyaları, özellikle android işletim sistemleri içerisinde yer almaktadır. Bu tür kavramlar ile ilk kez karşılaşan ve dosyaların nasıl açılacağı konusunda bilgi sahibi olmayan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de apk dosyası açma olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki apk dosyası nasıl açılır?

Apk Dosyası Açma / Apk Dosyası Nasıl Açılır?
Apk Dosyası Açma / Apk Dosyası Nasıl Açılır?

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan konulardan olan apk dosyası açma, apk dosyası açma pc, apk dosyası açma programı indir, apk dosyası açma android, apk dosyası açma pc Windows 10 ve son olarak apk dosyası açma ios gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık… 

Apk Dosyası Açma Android 

Dünya genelinde en çok kullanılan ve aşina olunan işletim sistemlerinden biri olarak karşımıza çıkan android, uygulama ve oyun kategorisinde aynı zamanda en çok uygulamaları barındıran işletim sistemi olarak da karşımıza çıkmaktadır. Android işletim sistemlerinin uygulama aramak için kullandığı Google Play Store uygulaması, bazı durumlarda çeşitli uygulamaları sistem içerisinde bulundurmuyor. Bu nedenle uygulamaları yüklemek için internetten yüklemek zorunda kalınıyor. İnternet üzerinden apk şeklinde inen bu dosyalar çoğu zaman kişilere apk dosyası açma android kavramlarını aratıyor. Apk dosyası açma android işlemini gerçekleştirebilmeniz için uygulamanız gereken adımlar oldukça basit. İşte o adımlar: 

  • Öncelikle telefonunuz üzerinde bulunan ayarlar kısmına girdikten sonra güvenlik sekmesine tıklamanız gerekmektedir. 
  • Bu aşamadan sonra güvenlik kısmında yer alan “Bilinmeyen kaynaklara izin ver” seçeneğini işaretledikten sonra apk dosyaları kolay bir şekilde açılacaktır. 
  • Cihaz içerisinde yer alan kişisel bilgilerinizin güvenliği için bilinmeyen kaynaklardan indirdiğiniz apk dosyalarını açmamanız ve cihazınıza yüklememeniz tavsiye edilmektedir. 

Apk Dosyası Açma İos 

Apk dosyası açma ios işlemi android cihazlarla karşılaştırıldığında çok daha zordur. Apk sürümü android cihazlar için geliştirilmiş bir sürüm olduğundan, ios cihazlarda adımlar bu nedenle zorlukla gerçekleştirilmektedir ancak ios cihazınıza yükleyeceğiniz uygulama ile apk uzantılı dosyaları siz de zahmetsizce cihazınızda açabilirsiniz. 

Apk dosyalarını indirmek için kullanabileceğiniz uygulamalar, ios cihazların uygulama marketi olan AppStore’da bulunmaktadır. Buradan ücretli veya ücretsiz uygulamaları tercih ederek cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ios cihazınız içerisine indirdiğiniz apk uzantılı dosyaları edindiğiniz uygulama sayesinde kolay bir şekilde açabilirsiniz. 

Apk Dosyası Açma PC 

Yukarıda da bahsedildiği üzere apk uzantılı uygulamaları mobil cihazlar, özellikle android işletim sistemine sahip olan cihazlar için üretilmiş sürümlerdir. Ancak apk uzantısına sahip uygulamaları masaüstü cihazlar üzerinden açmanız da teknolojinin gelişmesiyle birlikte mümkün hale gelmiştir. Apk dosyası açma pc işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle masaüstü cihazınız üzerine bir emülatör yüklemeniz gerekmektedir. Emülatörler, bilgisayarı mobil cihaz olarak kullanabileceğiniz paralel pencereler olarak açıklanabilmektedir. Emülatör uygulamalarını Google üzerinden ücretsiz veya ücretli olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Emülatörler sayesinde masaüstü cihazınıza indirdiğiniz apk uzantılı uygulamaları kolaylıkla açabilir ve cihaz üzerine yükleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!