Facebook’a Yüksek Kalitede Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Facebook’a HD Kalitesinde Fotoğraf Yükleme (Kalite Kayıpsız)

Facebook, Twitter ve Instagram gibi sitelere fotoğraf yüklerken, kaliteden düştüğünü fark etmişsinizdir. Bunun sebebi, yüksek kaliteli fotoğrafların serverda yüksek alan ihtiyacı duyması. Ancak bu yüksek kalitede fotoğraf yükleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Facebook’a yüksek kalitede fotoğraf nasıl yüklenir sorusuna yanıt atıyorsanız doğru yerdesiniz.  

Facebook’a Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraf Ekleme 

Bazı kullanıcılar Facebook sitesindeki görsel paylaşımlarını referans sunmak için yükler. Bazıları da yaptıkları işi sergilemek ister. Her ne sebeple olursa olsun, bazı kullanıcılar Facebook’a yüksek kalitede fotoğraf yüklemek ister. Sunucularında alanları daha verimli kullanmak isteyen Facebook, bilinçli olarak fotoğrafların kalitesini düşürür. Bunun sebebi de günde 400 milyona yakın fotoğrafın yüklenmesi. Peki Facebook’a yüksek kalitede fotoğraf nasıl yüklenir? 

Bu işlem çok kısa ve basittir. İlk olarak yapmanız gereken profilinize girmeniz ve fotoğraflara tıklamanız. Daha sonra burada en sağda yer alan “Albümler” sekmesine geçmeniz. Albümlerinizin yer aldığı dizilimlerin en başında “Albüm Oluştur” seçeneğine tıklayın. Yüklemek istediğiniz fotoğrafları seçin ve “Yüksek Kalite” kutucuğunu işaretledikten sonra yüklemenizi yapın.  

Telefondan Facebook’a yüksek kalitede fotoğraf yüklemek için Uygulamaya giriş yapın. Ayarlar kısmına gelin ve buradan “Hesap Ayarları” kısmına giriş yapın. “Fotoğraflar ve Videolar” sekmesine tıklayın ve burada yer alan “HD Yükle” seçeneğini aktif edin. Bu işlemden sonra yapacağınız yüklemeler, büyük ölçüde orijinaline yakın olacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!