İnstagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulaması, günümüzde diğer sosyal medya uygulamalarını sollamış ve en çok kullanılan uygulamalar arasında zirveye oturmuş durumdadır. Her türlü kullanıcıya hitap eden özelliğiyle çok sevilen İnstagram uygulamasında ne yazık ki henüz fotoğraf indirme butonu bulunmamaktadır. Bu nedenle kullanıcılar İnstagram fotoğraflarını genellikle indiremez. Ancak bu demek değildir ki İnstagram fotoğraf indirme hiçbir şekilde yapılamaz. Tabii ki İnstagram fotoğraf indirme işlemini gerçekleştirmenin yolları bulunmaktadır. Peki nedir bu yollar? İnstagram fotoğraf indirme nasıl yapılır? 

İnstagram Kaydedilenler Yöntemi ile Fotoğraf İndirme 

İnstagram fotoğraf indirmek için en basit yöntem uygulama içerisinde bulunan Kaydedilenler yöntemi ille fotoğraf indirmektir. Bu işlemi yapmak için öncelikle İnstagram uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Uygulamaya girdikten sonra kaydetmek istediğiniz fotoğrafı uygulamada açın. Ardından fotoğrafın hemen sağ alt köşesinde, bitişik şekilde bulunan kurdele simgesine dokunun. Bu simgeye dokunduktan sonra fotoğrafın altında “Koleksiyona Kaydet” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayın ve fotoğrafı unutmamak için bir hatırlatma metni girin. Ardından İnstagram profil sayfanıza girerek buradan kaydedilenler seçeneğine tıklayarak fotoğrafı görebilirsiniz. Ancak bu yöntem telefonunuza fotoğrafı indirmez. Ancak fotoğraflar İnstagram uygulamasında depolanır. 

Ekran Görüntüsü Yöntemi ile Fotoğraf İndirme 

En çok tercih edilen yöntemlerden diğeri de ekran görüntüsü ile fotoğraf indirmektir. Bu yöntem oldukça basittir ve her cihazda çalışmaktadır. Ekran görüntüsü yöntemi ile fotoğraf indirme için öncelikle;

  • İnstagram uygulamasına giriş yapın.
  • Ardından ekran görüntüsü alacağınız fotoğrafın üstüne gelin.
  • Fotoğrafın üstüne geldikten sonra cihazınız ile ekran görüntüsü alın.
  • Ekran görüntüsü aldıktan sonra fotoğraf galeri kısmına kaydedilecektir.
  • Bu aşamadan sonra yapacağınız tek şey fotoğrafı kullanmak istediğiniz şekilde kırpmaktır. 

İnstagram Programsız Fotoğraf İndirme 

Telefonunuza fotoğraf indirmek için herhangi bir program yüklemek istemiyorsanız;

İnstagram programsız fotoğraf indirme seçeneği ile de fotoğraflarınızı cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Peki bu işlem nasıl yapılır?

Bu işlemi yapmak için öncelikle telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan İnstagram uygulamasına tarayıcı üzerinden girmeniz gerekmektedir. 

  • İnstagram’da indirmek istediğiniz fotoğrafı sayfada açın ve fotoğrafın adres çubuğunda görünen linki kopyalayın.
  • Ardından Downloadgram.com sitesine giriş yapın.
  • Sayfa üzerinde kopyaladığınız linki yapıştırabileceğiniz bir çubuk bulunmaktadır. Bu çubuğa kopyaladığınız linki yapıştırın ve
  • Download yazan seçeneğe tıklayın. Ardından fotoğrafınız cihazınıza inecektir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!