İnstagram Hesabını Silmek

İnstagram hesabını kullanmayı çok seven birçok insan bulunmaktadır. Ancak bir o kadar da İnstagram kullanmaktan hoşlanmayan ve İnstagram hesabını silmek konusunu araştırmakta olan insanlar bulunmaktadır. Çoğu kişinin İnstagram hesabını silmek nedir ve nasıl yapılır diye araştırırken kafası karışabiliyor ve İnstagram hesaplarını öylece bırakmayı tercih edebiliyorlar. Ancak İnstagram hesabını kalıcı olarak silmek zannedildiği kadar kafa karıştıran bir işlem değildir. Peki bu işlem nasıl yapılır? 

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir? 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık İnstagram uygulamasına alternatif olarak kullanabileceğiniz birçok uygulama ortaya çıkmıştır. Siz de bu nedenle artık İnstagram hesabınızı kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda olan birçok insan İnstagram hesabı nasıl silinir sorusunun cevabını araştırmaktadır. Sizler için bu sorunun cevabını detaylı bir şekilde araştırdık: 

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için öncelikle karşınıza birçok yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki İnstagram hesap silme linki ile birlikte İnstagram hesabınızı kapatmaktır. İnstagram hesabınızı silmek için öncelikle aşağıda ki linke tıklamanız gerekmektedir. 

İnstagram hesap silme linki 2021https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ 

aşağıda ki linke tıkladıktan sonra karşınıza bir İnstagram giriş ekranı gelecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizle İnstagram hesabınıza tıkladıktan sonra karşınıza “Neden İnstagram hesabınızı silmek istiyorsunuz?” diye bir soru gelecektir. Bu soruyu cevaplamanız gerekmektedir. Soruyu cevapladıktan sonra tekrar İnstagram şifrenizi girerek hesap silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hesabınız telefonunuz ile senkronizeyse cep telefonunuza gelen şifreyi girmeniz de istenebilir. 

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur? 

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silip silmemek konusunda kararsızsanız İnstagram hesap dondurma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızı dondurmak hesabınızın aktifliğinin geçici olarak kapatılması anlamına gelir. Dilediğiniz an tekrar kullanıcı adı ve şifrenizi girerek İnstagram hesabınızı tekrardan aktif edebilirsiniz. Peki instagram hesabınızı dondurmak için ne yapmanız gerekmektedir? 

İnstagram hesabınızı dondurmak için öncelikle aşağıda belirtilen İnstagram hesap dondurma linkine tıklamanız gerekmektedir: 

İnstagram hesap dondurma linki 2021instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ 

Yukarıdda belirtilen linke tıkladıktan sonra karşınıza İnstagram giriş ekranı gelecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte İnstagram hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Ardından karşınıza “Neden İnstagram hesabınızı dondurmak istiyorsunuz?” ve “İnstagram hesabınız ne kadar süre donuk kalsın?” şeklinde sorular gelecektir. Bu soruları cevapladıktan sonra “İnstagram hesabımı dondur” yazan butona tıklamanız gerekmektedir. Ardından tekrar İnstagram hesap şifrenizi girmeniz gerekir. Hesap şifrenizi de girdikten sonra İnstagram hesap dondurma işlemi gerçekleşecektir. Eğer İnstagram hesabınıza telefon numaranızı da kaydettiyseniz cep telefonunuza gelen kodu da girmeniz istenebilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!