Netflix Aboneliği (Üyeliği) Nasıl İptal Edilir?

Netflix Üyelik – Abonelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

Netflix, şüphesiz dünyanın en büyük dizi ve film platformlarından birisi. Önce sadece çekilmiş dizileri satın alarak yayınlayan Netflix, şu an da kendi dizilerini çekmeye başladı bile. Artık Netflix kullanmak istemeyen insanların odağında genellikle Netflix aboneliği nasıl iptal edilir sorusu bulunmaktadır. Aslında çok zor gibi görünse de netflix aboneliği nasıl iptal edilir sorusunun cevabı oldukça basittir.

Netflix Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?
Netflix Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Netflix’in aslında eksi yönlerinden biri de bu. Her ay üyeliğin hesap sahibinin kendi rızasıyla yenilenmesi gerekiyorken Netflix üyeliği her ay kendi kendine yenileniyor. Bu nedenle sadece birkaç aylık Netflix satın almak isteyen kişiler süre bitince Netflix aboneliği nasıl iptal edilir konusunu araştırır. İşte Netflix aboneliğini iptal etmenin yolları: 

Netflix Aboneliğini İptal Etmek 

Netflix’e üye olmak kapat Netflix aboneliğini iptal etmek de bir o kadar kolay. Aşağıda ki adımları uyguladığınızda siz de aboneliğinizi iptal edebileceksiniz.  

  1. Öncelikle herhangi bir internet tarayıcısından Netlix uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra açılan giriş sayfasından Netflix hesabınıza girin. 
  1. Hesabınıza girdikten sonra sağ üst köşede bulunan profil fotoğrafınıza ve ardından “Hesabınız” yazan butona tıklayın.  
  1. Açılan sayfada “Üyelik ve Ödemeler” kısmı bulunması gerekiyor. Bu bölüme girdiğinizde kredi kartı bilgileriniz, üyelik paketiniz gibi bilgiler yer alacaktır. Ardından en altta bulunan “Üyeliğimi İptal Et” butonuna tıklayın. Bu kısımda Netflix size uygun fiyatlı başka seçenekler sunacaktır. Eğer üyeliğinizi iptal etmekte kararlıysanız hepsinde “Hayır” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. 

Telefon ile Netflix Aboneliğini İptal Etmek 

Eğer dünyaca ünlü platformu telefon üzerinden kullanıyorsanız aboneliği iptal etme işlemini telefon üzerinden yapmanız da mümkündür. Telefon ile Netflix aboneliğini iptal etmek için yapmanız gerekenler: 

  1. Öncelikle telefonunuzdan Netflix uygulamasına girin. Eğer uygulamada üyeliğiniz açık değilse Netflix hesabınıza giriş yapın. 
  1. Uygulamaya girdiğinizde ana sayfanızın sağ alt köşesinde “Daha Fazla” yazan bir buton bulunacaktır. O butona tıklamanız gerekmektedir.  
  1. “Daha Fazla” yazan butona tıkladıktan sonra “Üyeliği İptal Et” yazan butona tıklamanız gerekmektedir. Buradan sonra karşınıza sizi vazgeçirmek için çeşitli teklifler gelebilir. Üyeliğinizi iptal etmekte kararlıysanız bütün seçenekleri olumsuz olarak cevaplamanız gerekmektedir. 
  1. Bütün bu işlemler sonucunda üyeliğiniz sonlanacak ve bir daha tekrarlanmayacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!