Papara Nedir, Nasıl Kullanılır? Papara İle İbana Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Başta ülkemiz olmak üzere dünya genelinde hızla yayılmaya devam eden Papara sistemi hakkında kapsamlı bir yazı dizisi hazırladık ve Papara ile ilgili aklınıza takılabilecek Papara nedir, nasıl kullanılır, Papara sözleşmeli hesap nedir, sözleşmeli hesaba nasıl geçilir, Papara ücretli midir? Papara hesabı nasıl açılır? Papara ile hangi işlemler yapılabilir? Papara ile banka hesabına nasıl para transferi yapılır, Papara aylık ücreti var mıdır? Papara kart nedir nasıl başvurulur ve nereden alınır, Papara ile anlaşmalı bankalar hangileridir gibi tüm sorulara ayrı ayrı cevap vermeye çalıştık. Umarız sizlere olabildiğince faydalı olabilmişizdir.

Papara Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Papara, internet üzerinden gerek alışveriş ödemeleri gerekse de Papara hesaplarına ve banka iban numaralarına ücretsiz ve güvenli bir şekilde para transferi yapmaya yarayan uluslararası bir ödeme işlemcisidir. Papara, tamamen yerli yazılımcılar tarafından geliştirilen yeni nesil dijital cüzdan sistemi olarak adından söz ettirmektedir. Alışılagelmiş banka kurallarının dışına çıkmayı başaran Papara’nın tüm bankalarda hesabı bulunmakta olduğundan isteyen herkes istediği bankadan Papara cüzdanına yani Papara hesabına para yükleyebilmektedir. Öyle ki Papara ile günün istediğiniz saatinde online olarak saniyeler içerisinde istediğiniz ürün ödemesini gerçekleştirebilir, Papara cüzdanınızdan banka hesabınıza para çekimi talep edebilir veya istediğiniz kişinin ister Papara hesabına isterseniz de banka iban numarasına para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Hem de hiç bir ek ücret ve komisyon ödemeden.

Papara Nedir, Nasıl Kullanılır? Papara İle İbana Para Gönderme Nasıl Yapılır?
Papara Nedir, Nasıl Kullanılır? Papara İle İbana Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Malum Paypal’ın uzunca bir süre önce ülkemizde çalışma faaliyetlerini sonlandırmasının ardından alternatif çözüm olarak Papara sistemi ödeme işlemleri için çok yararlı bir gelişme oldu ve hergeçen gün bünyesine eklemekte olduğu yeni özelliklerle faydalı olmaya devam etmekte. Öyle ki sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde kendisine kullanım alanları oluşturarak kullanıcılarına Paypal’dan daha fazla çözüm imkanları sunmayı amaçlıyor. Son günlerde herhangi bir banka ibanına günün istediğimiz saatinde ücretsiz bir şekilde para transferi yapabilme özelliği bu gelişmenin iyi bir habercisi. Bu özellik bankaların pek hoşuna gitmeyecek gibi dursa da biz kullanıcılar için adeta paha biçilmez bir kaftan durumunda.

Papara Hesabı Nasıl Açılır, Papara’ya Üye Olma;

Papara’ya Nasıl Üye Olunur: BURAYI tıklayarak açılan kayıt formunda ilgili yerlere isim soyisim, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı girerek kolayca kayıt olabilirsiniz hem de tek kuruş ücret ödemeden. Üyelikle filan uğraşamam derseniz Google hesabınızla veya Facebook hesabınızla da Papara’ya giriş yapabilir ve kolayca hesap oluşturabilirsiniz. Bu işlemlerle ilk adımı tamamlamış olursunuz.

Yukarıdaki basit adımlarla üyeliğin ilk aşamasını gerçekleştirdiniz fakat Papara hesabınızın güvenliği açısından sisteme üye olurken eklemiş olduğunuz telefon ve e-posta onayını tamamlamanız gerekmektedir. Bu güvenlik doğrulaması için sisteme eklediğiniz telefon numarası ve mail adresine gelen kodları, sizden istenildiği şekilde belirtilen alanlara girmeniz gerekecek ve böylelikle Papara hesabınız onaylı hale gelecektir.

Hesabınıza ilk giriş yaptığınızda size Papara Card almak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Eğer Papara hesabınızı aktif olarak kullanacaksanız bu kartı istemenizde fayda vardır. Hatta birazdan anlatacağımız Papara sisteminin yeni özellik olarak sunmuş olduğu ibana para transferi özelliğini kulanabilmeniz bu karta sahip olmakla mümkün olabilecektir.

Papara’yı ister web üzerinden isterseniz de AppStore ve Google Play’den indirerek kullanmanız mümkündür. Şimdi gelelim Papara sisteminin avantajlarına. Öncelikle Papara sistemi güvenli mi önce bu durumdan kısaca bahsedelim.

Papara Güvenli Midir? Papara’ya Güvenebilir Miyiz?

Papara sisteminin özünde para döndüğü yani işlem içeriğinde para faktörünü barındıran bir ödeme aracı olduğu için çoğu kullanıcının aklına acaba Papara sistemi ne kadar güvenilir sorusu geliyor.

Değerli okurlar, Papara sisteminin özünü araştırdığınızda, T.C BDDK tarafından tanınmış ve işlem yapmasına izin verilmiş bir ödeme sistemi olduğunu görebilirsiniz. Yine ayrıca Papara sisteminin güvenli olup olmadığı hakkında internet üzerinden yaptığımız araştırmalarda Papara ile ilgili herhangi bir olumsuzluk veya şikayet konusuna denk gelmemiş olmamız, sistemin şimdiye dek yeterince güvenilir olduğunu göstermektedir.

Buraya kadar Papara sistemine üyelik ve sistemin güvenliğinden bahsettik. Buradan sonra ise Papara sisteminin ve Papara Card’ın özelliklerinden ve avantajlarından bahsedeceğiz. Lütfen okumaya devam ediniz.

Papara’nın Özellikleri / Papara Card Avantajları

Ekonomi düzeninin koyduğu tüm alışılagelen kuralları ortadan kaldırarak online ödeme sistemleri içerisinde adeta bir devrim yaratan Papara’nın özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Haftanın her günü 7/24 para transferi

Haftanın her günü istediğiniz saatte Papara hesabınıza para transferi yapabilirsiniz. Papara şirketinin tüm bankalarda hesabı mevcut olup; sizi EFT yapmakla uğraştırmayacaktır. Hangi bankada hesabınız mevcut ise; o banka hesabınızdan Papara’nın o bankadaki hesabına parayı gönderebilir ve Papara hesabınıza kolayca bakiye yükleyebilirsiniz.

 • İstediğiniz Saatte Hızlı ve Komisyonsuz İşlem

Günün hangi saatinde olursa olsun, istediğiniz kişinin Papara hesabına saniyeler içerisinde para gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.
İnternet üzerinde yer alan ödeme işlemcilerinin çoğu para gönderimi esnasında sizlerden belirli miktarlarda komisyon ücreti almakta olmasının aksine Papara sistemiyle hesaba para yatırmak, hesaptan banka hesabınıza para çekmek, hesaptan başka bir Papara hesabına para göndermek tamamen ücretsizdir.

Özet olarak; Papara sizden yaptığınız işlemler için herhangi bir ücret talep etmez. Papara sistemi üzerinden yaptığınız ödemelerin hiçbirinde gönderim ücreti veya komisyonu ödemezsiniz.

 • İnternetten Online Güvenilir Ödeme

İnternetten yapılan alışverişlerde kullanıcıların en çok karşılaştıkları durum güvenlik sorunudur. Son yıllarda internet üzerinden yapılan alışveriş ve ticari işlemlerin yaygınlaşmasıyla ödeme sistemlerindeki bu güven sorunu daha çok önem arz etmektedir.
Kısaca kişisel verilerin 3. şahıslarla paylaşılması güvenlik açısından önemli bir konu haline gelmiştir.
Malum insanların kimlik, kredi kartı veya telefon numarası gibi hassas bilgilerinin çok kolay bir şekilde ele geçirilebildiği bir dönemde; Papara ile yapılan ödemelerde karşı taraflar kullanıcıların kredi kartlarına veya kimlik bilgilerine hiç bir şekilde ulaşamazlar. Papara, üçüncü kişiler ile kullanıcılarının bilgilerini paylaşmaz. Bu sayede acaba kredi kartım çalınır mı, mail adresim veya telefon numaram başkalarının eline geçip kötü amaçla kullanılır mı korkusu yaşamadan güvenle internetten alışveriş yapabilirsiniz. En azından şimdilik Papara bu güveni bizlere sağlıyor.

 • Kolay Kullanım, Sade ve Anlaşılabilir Arayüz

Papara’yı diğer online ödeme araçlarından ayıran diğer güzel bir özellik ise; Papara sistem alt yapısının gerek web sitesinde gerekse de mobil uygulamalarda oldukça sade ve kullanışlı bir arayüze sahip olmasıdır. Yani oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir Papara alt yapısı.

Papara tarafından sunulan tüm hizmetleri, Papara websitesi üzerinden veya mobil uygulama üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hem Google Play hem de App Store’de uygulamaları mevcuttur. Papara uygulamasını kolayca telefonunuza indirebilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

 • ATM’den Papara Card veya Telefon Numarasıyla Para Çekebilme

Online ödeme araçlarının en büyük dezavantajlarından birisi, ATM’lerden doğrudan para çekme imkanı sunmamasıydı. Sağolsun Papara bu özelliği de hayata geçirdi.
Şöyle ki Papara’ya üye olduktan sonra Papara hesabınıza 10 TL gibi bir ücret eklemeniz şartıyla bir Papara Card temin edebilir ve bu kart sayesinde haftanın her günü 7/24 istediğiniz zaman ATM’lerden kolaylıkla para çekim işlemi çekim yapabiliyoruz.

Telefon Numaranızla Para Çekebilme: Papara’nın sunduğu hizmetlerden birisi de elinizde banka kartınız olmasa dahi gecenin herhangi bir saatinde cep telefonu numaranızla ATM’den para çekmenize imkan sağlamasıdır.

Papara Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Bankadan Papara Hesabına Para Yatırma: Papara hesabına para yatırma işlemi şuan için manuel olarak gerçekleştirilebilse de Papara’ya para yatırmak için HAVALE, EFT ve ATM’den para yatırma seçeneklerinden birini kullanarak kolaylıkla Papara hesabınıza para aktarabilirsiniz.
Üyeliğinize giriş yaptığınızda karşınıza çıkan menülerde “Para Çek/Yatır” butonunu göreceksiniz bu butonlardan “Yatır” olanına tıkladığınızda karşınıza hangi ödeme sistemiyle para yatıracağınıza dair bir kaç seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden herhangi birine tıkladığınızda karşınıza Papara şirketine ait banka hesapları sergilenecektir. Bu gördüğünüz bankalardan hangisi size uygunsa o bankanın iban numarasına kendi banka hesabınızdan ödeme yapabilirsiniz. Çok kısa bir süre sonunda paranız Papara hesabınıza geçmiş olacaktır. Aynı zamanda gönderdiğiniz paranın Papara hesabınıza geçtiğine dair bildirim de almış olacaksınız.

ÖNEMLİ: Banka hesabınızdan Papara hesabınıza para yatırırken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus; para yatıracağınız banka hesabı ile Papara hesap isminizin aynı olmasıdır. Yani hem para gönderilecek banka hesabı hem de para yatırılacak Papara hesabı aynı kişiye ait olmalıdır. Aksi halde ödemeniz Papara tarafından askıya alınacak ve işlem gerçekleşmeyecektir.

Devamlı EFT ücreti ödememek, eft saatlerine bağlı kalmamak ve hafta sonları EFT’nin geçmesini beklememek için hesabınızın olduğu bankadaki Papara hesabına para gönderebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Banka hesabınızdan, Papara hesabına havale yaparken işlem açıklama kısmına Papara üyelik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Aksi halde yaptığınız ödeme hatalı işlem kabul edilecek ve para Papara hesabınıza gidemeden kısa bir süre sonra banka hesabınıza geri dönecektir. Bu işlemleri tamamladıktan 1-2 dakika sonra para Papara hesabınıza geçmiş olacaktır.

Papara Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Papara’dan Banka Hesabına Para Çekme: Papara hesabınızdan banka hesabınıza para çekmek istediğinizde; Papara hesabınıza giriş yaptıktan sonra menülerden “para çek/yatır” butonuna tıkladıktan sonra “para çek” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza size ait banka hesabınız veya hesaplarınız çıkacaktır eğer Papara hesabınıza daha önce kendi banka bilgilerinizi eklemediyseniz sizden ödeme çekebileceğiniz banka hesap veya iban numaranızı girmenizi isteyecektir. Banka hesabınızı sisteme ekleyip doğruladıktan sonra bu banka hesabınıza Papara hesabınızdan kolay bir şekilde çekim talep ederek para aktarabilirsiniz. Çekim talebiniz 1-2 dakika içerisinde gerçekleşmiş olacak ve gerek cep telefonunuza gerekse de mail adresinize çekim talebinizin onaylandığına dair bildirim gelecektir.

ÖNEMLİ: Para çekim talep ederken dikkat etmeniz gereken en önemli husus; para çekeceğiniz banka hesabı ile Papara hesap isminin birbirinin aynı olmasıdır. Aksi halde Papara tarafından ödemeniz askıya alınacak ve hiç bir şekilde tarafınıza ödeme işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

Papara Hesapları Arasında Para Gönderimi

Papara sisteminin en önemli avantajlarından biri yazımızın başlarında da söylediğimiz gibi 7/24 kullanıcılar arasında para transferi gerçekleştirilebilmesidir. Papara kullanıcıları, birbirlerine hızlı ve kolay bir şekilde para gönderip alabilirler. Papara’da başka bir kullanıcıya para göndermek için Para gönderme sekmesine; para göndereceğiniz kullanıcının Papara hesap numarası, telefon numarası veyahut e-posta adresinden birini girmeniz yeterli olacaktır. Bu bilgilerden herhangi birini para gönderme sekmesine girerek para göndermek istediğiniz kullanıcıya kolay ve zahmetsizce para gönderebilirsiniz.

Papara İle Başkasının Banka Hesabına (İban Numarasına) Para Gönderme

Başkasının Banka hesabına para gönderebilir miyim? Nasıl Gönderebilirim? Papara ile başkasının banka hesabına (iban numarasına ) para gönderme şartları nelerdir gelin tüm bu soruların yanıtını birlikte öğrenelim.

Papara’daki bakiyeni kendi banka hesaplarınıza aktarabilirsiniz. Kendi banka hesabına göndermek için Para Çek menüsü altındaki adımları takip edebilirsin.

**Başka bir kişinin banka hesabına para göndermek için ise; Para Transferi>Para Gönder>Papara No/IBAN adımlarını takip edebilirsin.

IBAN’a para transferi yapabilmek için koşul var mıdır?

Papara hesabından dilediğin kişinin banka hesabına para transferi yapabilmek için sözleşmeli hesaba sahip olmalısın.

Bir de para transferi yapmak istediğiniz banka hesabı vadesiz olmalıdır. Vadeli banka hesaplarına Papara ile para gönderilememektedir.

IBAN’a nasıl para transferi yapabilirim?

Papara hesabından dilediğin kişinin vadesiz banka hesabına ücretsiz 7/24 para transferi yapabilirsin. IBAN’a para transferi yapabilmek için sözleşmeli hesaba sahip olmalısın. Para Transferi>Para Gönder>Papara No/IBAN adımlarından, para göndermek istediğin IBAN numarasını ve tutarı yaz, transfer anında gerçekleşsin.

IBAN’a para transferi yaptıktan sonra IBAN’ını isim vererek kaydedebilirsin. Böylece bir sonraki para transferlerini hızlıca gerçekleştirebilirsin.

Unutma: IBAN’a para transferi, Papara tarafından senin adına gerçekleştirilir. Para transferi yaptığın kişi banka hesap hareketlerinde işlem açıklamasında senin isim soyisim bilgilerini ‘Gönderen: Ad Soyad’ olarak görüntüler.

Papara’da Para göndermek/almak ücretli midir?

Papara’da para gönderen kullanıcı hiçbir zaman ücret ödemez. Para göndermek her zaman ücretsizdir.

Para transferi alan kullanıcılardan ise aşırı/ticari kullanım halinde işlem ücreti tahsil edilir.

Papara hesabına bir ay içinde 5 farklı kişiden toplam 5.000 TL veya döviz karşılığı üzerinde transfer geldiğinde sonraki işlemlerine %3.4 (BSMV dahil) işlem ücreti uygulanır.

Aynı zamanda, bir ay içinde hesabına 10 farklı kişiden para transferi geldiğinde 11. farklı kişiden itibaren alacağın transferlere %3.4 (BSMV dahil) işlem ücreti uygulanır.

Ücretsiz işlem limitlerin dolduğunda sana e-posta, mobil bildirim ve SMS ile bilgilendirme yapılır.

Sadece bildirim gönderildikten sonraki işlemlerden işlem ücreti alınır.

Döviz hesabına ait IBAN’lara da para transferi yapabilir miyim?

Papara döviz hesabından dilediğin kişinin vadesiz banka döviz hesabına ait IBAN numarasına ücretsiz 7/24 döviz transferi gerçekleştirebilirsin.

Papara İle döviz transferi yapabileceğin, yapılabilen bankalar:

 • QNB Finansbank
 • Garanti Bankası

Papara İle Hangi bankaların hesaplarına para transferi yapabilirim?

Papara şirketinin anlaşmalı olduğu aşağıdaki bankaların hesaplarına banka para transferi yapabilirsin. Bu işlem için para göndermek istediğiniz kişinin IBAN numarasını bilmeniz yeterli olacaktır.

 • QNB Finans Bankası
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Ziraat Bankası
 • ING Bank

Papara Hesabı İle Ne Tür Ödemeler Yapılabilir, Papara İle Yapılabilen Ödeme İşlemleri Nelerdir?

Papara hesabınıza giriş yaptıktan sonra menüler arasında yer alan Ödemeler bölümüne girdiğinizde; ulaşım kartlarından fatura ödemelerine internet ve tv abonelik ödemelerinden oyun pin ödemelerine kadar daha birçok ödeme özelliği karşımıza çıkmaktadır.

Ödemeler menüsüne girdiğinizde Papara hesabınız aracılığıyla yapabileceğiniz tüm ödeme kanallarını görebilmektesiniz.

Papara para gönderme limitleri ne kadar?

Papara üzerinde 3 farklı hesap türü mevcut olup; onaysız hesap sahiplerine ayda 750 TL, onaylı hesap sahiplerine ayda 50.000 TL, sözleşmeli hesaplara ise ayda 250.000 TL ye kadar limit mevcuttur.

Papara Card Nedir? Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?

Papara online bir cüzdan olmasına rağmen kullanıcılarına MasterCard altyapısı ile üretilen“Papara Card” sunmaktadır. Bu kart ile Papara hesap sahipleri online yahut reel alışveriş merkezlerinden alışveriş yapabiliyorlar. Papara Card şuan için sadece MasterCard kabul eden firmalardan alışveriş imkanı sunmuş olsa da bu hizmet gelecek açısından önemli bir adımdır. Gelecekte birçok yer de Papara Card’ın kabul edileceğini düşünülmektedir.

Papara Kart’a nasıl üye olunur? Papara Card nereden ve nasıl alınır?

Papara Kart’a üye olmak için herhangi bir evrak ya da onaya ihtiyacınız yoktur. Bir sürü maddeyle uğraşmak ve evrak toplamak zorunda da değilsiniz. Papara kart ile sütelik 7/24 para transferi de gerçekleştirebilirsiniz. Hem masaüstü sürümden hem de Papara’nın iOS veya Android uygulaması üzerinden Papara kartınıza veya Papara hesabınıza hızlıca para yükleyebilirsiniz. Üye işlemi tamamlandıktan sora TC kimlik numaranızı sisteme girerek hesabınızı onaylanmış hesap statüsüne getirebilirsiniz.

Papara Black Card sahibi nasıl olabilirim: Papara Card sahibi olabilmek için önce bir Papara hesabı açmanız gerekmektedir. Papara Hesabı aç seçeneğine tıklayarak Papara hesabı açabilir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Papara Card -> Yeni Kart Ekle -> Black Card İste seçeneğine tıklayarak; Kartının gönderilmesini istediğiniz adresi yazdıktan sonra kart başvurunuzu onaylayabilirsiniz.
Papara Black Card’ınız en kısa zamanda basılıp adresinize kurye ile teslim edilecektir.

Papara Card Nereden Alınır?

Papara’lıların maksimum fayda sağlamaları gözetilerek tasarlanmış her Papara Card, kullanım kolaylıkları, ekonomik olmaları ve güvenilirlikleri sebebiyle günümüzde hızla yaygınlaşmaktadır. Eğer henüz bir Papara’lı değilseniz, hemen papara.com adresinden ya da Papara mobil uygulamasını indirerek ücretsiz bir hesap açabilirsiniz.

Papara Lite Card’ı satış noktalarından temin edebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsin. Mobil uygulama ve web sitesi üzerinden Papara Black Card için başvuru yapabilir ve mobil uygulama veya web sitesi üzerinden Papara Sanal Kart oluşturabilirsin.

Papara Card Çeşitleri Nelerdir?

Papara Lite Card, Papara Black Card ve Papara Sanal Kart olmak üzere üç çeşit Papara Card çeşidi mevcuttur.

Papara Lite Card nedir?

Papara Lite Card‘ı anlaşmalı satış noktalarından istediğin al alır, anında kullanmaya başlarsın. Papara Lite Card’ı D&R, Teknosa, Hepsiburada, Gittigidiyor, Kidega, ya da N11‘den hemen alabilirsin. Kartını alırken ödediğin 5 TL ücret, kartını aktifleştirdiğinde sana iade edilir. Kullanım sürecin boyunca kart ücreti, aidat, kullanım ücreti adı altında senden hiçbir ücret talep edilmez. Tüm Papara Card’lar gibi Papara Lite Card’ı da dünyanın her yerinde kullanabilirsin. Papara Lite Card’ına tüm ATM’lerden para yatırabilir, alışverişlerde temassız ödeme özelliğinden yararlanabilirsin. Bu kart ATM’lerden para çekme hizmetini kapsamaz.

Papara Black Card nedir?

Sahip olduğun Papara hesabını kullanarak, Papara’nın mobil uygulaması ya da web sitesi üzerinden Papara Black Card için başvuru yapabilirsin. Papara Black Card ismine özel hazırlanarak, adresine teslim edilir ve bu kartla birlikte hesabın da sözleşmeli hesaba geçirilir. Papara Lite Card’da olduğu gibi Papara Black Card’da da temassız ödeme teknolojisi mevcuttur. Kartın için herhangi bir aidat ya da masraf ödemezsin. Papara Lite Card’dan farklı olarak Papara Black Card’la ATM’lerden hem para yatırma hem para çekme işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Papara Black Card’ı da dünyanın her yerinde kullanabilirsin.

Papara Sanal Kart Nedir?

Papara’nın tüm onaylı ve sözleşmeli hesap kullanıcıları mobil uygulamayı ya da web sitesini kullanarak, her ay ücretsiz bir Papara Sanal Kart oluşturma hakkına sahiptir. Sanal kartlar sadece online işlemlerde kullanılabilen, fiziki bir varlığı olmayan kartlardır. Sahip olduğun Papara Sanal Kart’ları istediğin zaman kapatıp, açabilirsin. Kapatıp, yeniden açtığında kart bilgilerin değişmez. Bu özellik sayesinde her kartına bir işlev yükleyebilir ve kullanım amacına uygun olarak kartını yeniden isimlendirerek özelleştirebilirsin. Papara Sanal Kart’ın limitini sen belirler ve ihtiyacın doğrultusunda arttırıp, azaltabilirsin.

Papara sözleşmeli hesap nedir?

Sözleşmeli hesap ile Papara’da yapabileceğin işlemlerin sınırlarını geliştirirsin. Sözleşmeli hesap sahibi olmak için ücret ödemen gerekmez. Sözleşmeli hesaba Papara Black Card’a başvurup, kartını aktive ettiğinde geçiş yapmış olursun.

Sözleşmeli hesap ile sahip olabileceğiniz ayrıcalıklar; Dilediğin kişinin banka hesabına para transferi yapabilirsin. Para göndermek istediğin kişinin banka hesabına ait IBAN numarasını bilmen yeterli.
Papara Black Card ile tüm ATM’lerden para çekebilirsin. Üstelik her ay 500 TL’ye kadar ücret ödemezsin. Detaylı bilgi için tıkla.

Sözleşmeli hesaba nasıl geçiş yapabilirim? Sözleşmeli hesap şartları nelerdir?

Sözleşmeli hesaba sahip olmak için; Papara Card adımından Papara Black Card’a başvuracak ve kartınız adresine geldikten sonra aktive etmeniz gerekecektir. Böylelikle de, sözleşmeli hesaba otomatik olarak geçiş yapmış olacaksınız.

Papara Sözleşmeli, Onaylı ve Onaysız Hesap Farkları Nelerdir?

Aşağıdaki grafikte Papara sözleşmeli, onaylı ve onaysız hesap farklarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Papara sözleşmeli, onaylı ve onaysız hesap farkları
Papara sözleşmeli, onaylı ve onaysız hesap farkları

Papara Card Nerelerde Kullanılır?

Papara Card, Papara hesabındaki parayı kullanabileceğin bir ön ödemeli alışveriş kartıdır. Hesabına para yükleme noktalarından veya havale/eft yaparak para yükleyebilir, Papara Card ile yüklediğin parayı tüm dünyada harcayabilirsin.

Papara Kart nasıl kullanılır?

Papara Kart’ı kullanmak oldukça basit olup size gönderilen Papara Kart ile rahatlıkla ve güvenle para çekebilir, para yatırabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Papara Kart’ın tüm dünyada geçerli olduğunu ve POS cihazı kullanılan her yerde alışveriş yapabilme olanağınızın olduğunun da altını çizelim.

Papara Kart’a nasıl para yüklenir?

Banka hesabınızda bulunan parayı havale ile ya da cebinizdeki nakit parayı ATM’lerden kolaylıkla Papara Kart hesabınıza aktarabilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı noktalardan da Papara Kart’ınıza para yatırma ve çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Papara Kart’ınızda kart ücreti bulunmaz; çipli kart ya da çipsiz kart alabilirsiniz. Kartınız ortalama 4-7 iş günü içerisinde adresinize kurye ile teslim edilir. Kart ile birlikte bir sözleşme imzalanır bu nedenle kartınız sizden başkasına teslim edilemez. Kuryeden kartınızı teslim aldıktan sonra Papara hesabınıza giriş yapıp kartınızı aktif hale getirin. Tüm dünyada MasterCard güvencesi ile kartınızı kullanabilirsiniz.

Papara Kart’ın Avantajları Nelerdir?

Papara Kart diğer kartların getirdiği yaptırımları getirmeyerek online ödeme araçları arasındaki farkını açıkça ortaya koymaktadır.

Papara Kart’ı özel ve avantajlı kılan Özellik Nedir? Şöyle açıklayalım:

 • Saat geçti artık para yollayamam derdine son! Papara Kart 7/24 size para transferi hizmeti sağlıyor bu nedenle belki de en dikkat çeken farklardan biri bu.
 • Bankadan bankaya havale, eft ücreti, kart komisyonu derken küçük küçük paralar ay sonunda koca koca rakamlara dönebiliyor. Papara Kartta bu yok. Papara hesabınıza para yatırmak, para göndermek ve para çekmek tamamen ücretsiz. Yaptığınız işlemler için ücret talep etmez.
 • İnternet alışverişlerinde bizi en çok yoran ve tedirgin eden şeylerden biri güvenlik sorunu. Papara Kart ile yapılan ödemelerde karşı taraflar, kullanıcıların kendi kartlarına ve kimlik bilgilerine ulaşım sağlayamazlar; üçüncü kişiler ile kullanıcı bilgileri paylaşılmaz. Böylelikle kartınızın çalınma ya da şüpheli işlem gibi dertleri de minimuma inmiş olur.
 • Diyelim ki kartınızı evde unuttunuz. Bu da dert değil. Papara Kart’ın sunduğu hizmetlerden biri de banka kartınız olmasa bile cep telefonu numaranızla ATM’de para çekebilmenize olanak sağlaması.
 • Karışık bir sistemi yoktur Papara Kart’ın. Kolay ve anlaşılabilir ara yüzleri ile hızlı ve pratik işlem sağlar. Sekmeden sekmeye geçmek ve her bir detayı incelemek zorunda kalmazsınız böylece.

Papara Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanılır?

Papara müşteri temsilcisine +90 850 340 0 340 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Papara firmasının Üçer Sok. No:8 Çamlıca 34696 Üsküdar/ İstanbul adresine bizzat gitmek suretiyle de, yetkililer ile yüz yüze görüşme imkanı bulabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!