Twitter Kimi Takip Etmeli Özelliğini Kapatma

Twitter, neredeyse dünyanın en çok eleştirilen sosyal medya platformlarından biri. Eski sürümle birlikte Twitter hesabınızda sadece takip ettiklerinizin gönderileri ve etkileşimleri gözükürken, yeni güncellemeyle birlikte bu durum biraz daha değişti. Artık Twitter kullanıcıları takip etmedikleri kişilerin de gönderilerini ve etkileşimlerini “Kimi Takip Etmeli” özelliği adı altında görebiliyorlar. Çoğu zaman ilgi çekmeyen bu gönderileri görmek istemeyen Twitter kullanıcıları sıklıkla Twitter kimi takip etmeli özelliğini kapatma sorusunu soruyor.  

Birazcık karmaşık olsa da Twitter kimi takip etmeli özelliğini kapatma işlemini gerçekleştirmek mümkün. Kimi takip etmeli özelliği açıkken kullanıcıların sayfasına ilgi çekmeyen gönderiler, çeşitli reklamlar ve spam hesaplar düşebiliyor. Hal böyle olunca kullanıcılar sağlıklı bir sosyal medya etkileşimine sahip olamıyorlar. Peki kimi takip etme özelliği nasıl kapatılır? 

Twitter Kimi Takip Etmeli Özelliğini Sessize Alma 

Twitter üzerinde gösterilen kimi takip etmeli özelliğini tamamen sessize alınacak bir uygulama ne yazık ki şu an bulunmuyor. Ancak bu özelliği sessize almak mümkün. Twitter kimi takip etme özelliğini sessize aldığınızda artık karşınıza çıkan tanımadığınız hesapları görmezsiniz. Bu tür şeyleri görmek istemiyorsanız tek yapmanız gereken şey Twitter kimi takip etmeli özelliğini sessize almak. Peki Twitter kimi takip etmeli özelliğini sessize alma işlemi nasıl yapılır? 

  • Kimi takip etmeli özelliğini sessize almak için öncelikle Twitter uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Twitter uygulamasını açtıktan sonra ve hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra Ayarlar kısmına girin. 
  • Ardından Ayarlar kısmında bulunan “İçerik Tercihleri” kısmına gelin.  
  • Buradan da “Sessize Alınanlar” kısmına tıklayın. Burada önünüze bir “Sessize Alınanlar” listesi gelecektir. Burada ki listeye suggest_activity_tweet ve suggest_recycled_tweet_inline kelimelerini ekleyin. Bu kodlar x kişisi bunu beğendi gibi gönderilerle karşılaşmanızı engelleyecektir. 
  • Eğer ana sayfanızda hiçbir şekilde bir öneri ile karşılaşmak istemezseniz bu kodları girebilirsiniz: suggest_recapsuggest_who_to_followsuggest_activitysuggest_recycled_tweetsuggest_grouped_tweet_hashtag. Bu kodlar ana sayfanıza hiçbir şekilde tanımadığınız birinden gönderi veya etkileşim düşmesini engelleyecektir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!