Whatsapp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Çözümü

Whatsapp Telefonun Tarihi Yanlış Uyarısı Çözümü

Özellikle yeni telefon alanların ya da telefonunu sıfırlayan kişilerin sıklıkla karşılaştığı Whatsapp telefon tarihi yanlış hatası bazı durumlarda oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Özellikle Whatsapp’ı sıklıkla kullanan ve acil işleri olabilen biriyseniz sizler için Whatsapp telefon tarihi yanlış hatası çözümü konusunu sizler için detaylı bir şekilde ele aldık. İşte Whatsapp telefon tarihi yanlış hatası çözümü:

Whatsapp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Çözümü
Whatsapp Telefonın Tarihi Yanlış Hatasının Çözümü

Whatsapp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Nasıl Giderilir? 

Genellikle bu hatayı Whatsapp’ın eski bir sürümünü kullanıyorsanız alırsınız. Böyle bir durumda uygulamayı güncellemek veya silip yeniden yüklemek çözüm olabilir. Bu işlem şu şekilde yapılır: 

  • Öncelikle telefonunuzun uygulama marketi bölümünü açarak arama kısmına “Whatsapp” yazın.  
  • Karşınıza uygulama gelecektir. Uygulama logosunun alt kısmında “Yükle” veya “Güncelle” butonunun bulunması gerekiyor. Eğer uygulama telefonunuzda hiç yüklü değilse “Yükle” butonuna basarak telefona uygulamayı yükleyin. Eğer uygulama yüklüyse “Güncelle” butonuna tıklayarak uygulamayı güncelleyin. 
  • Eğer bu işlemlerle düzelmediyse uygulamayı silip yeniden yükleyebilirsiniz. Böylece uygulama ayarları kendiliğinden yenilenecektir. Bunun için ayarlar bölümünde yer alan uygulamalar kısmına girin ve Whatsapp uygulamasını kaldırın. 

Uygulamayı yeniden telefonunuza yüklediğinizde Whatsapp telefonun tarihi yanlış hatasının çözümü gerçekleşecektir. Ancak yukarıda verilen adımlar işe yaramıyorsa telefonunuzdan manuel olarak uygulamanın saatini değiştirmeniz gerekebilir. Bu işlemler şu şekildedir: 

  • Öncelikle telefonunuzun ayarlar bölümünü açmanız gerekmektedir.  
  • Ardından ayarlar bölümünde bulunan Tarih ve Saat seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Tarih ve Saat bölümünün yeri telefondan telefona değişebilmektedir. Ancak genellikle Ayarlar bölümünde bulunmaktadır. 
  • Burada muhtemelen Otomatik Zaman Dilimi seçeneği işaretli olacaktır. Telefon tarihi yanlış hatası almanızın sebebi budur. Bu seçeneğin tikini kaldırın ve manuel olarak ayarlar bölümünden bulunduğunuz ülkeyi işaretleyin.  

Tüm bu işlemlerin hiçbiri tarih hatasını düzeltmeye yaramadıysa telefonunuzu birkaç dakika kapatmayı deneyebilirsiniz. Telefonunuzu birkaç dakika kapatın ve ardından yeniden açın. Bu işlemden sonra artık bu hatayı almayacaksınızdır. Ancak hiçbir şekilde çözüme kavuşturamadıysanız bir uzmana danışmakta fayda var.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!