Whatsapp Zamanlı (Süreli) Mesaj Gönderme

Whatsapp Zamanlı (Süreli) Mesaj Nedir?

İnternetin bulunması ve akıllı telefonlara giden yolculuklardan sonra insanların en çok kullandığı iletişim araçlarının başında şüphesiz Whatsapp uygulaması geliyor. Öyle ki, edinilen verilere göre Whatsapp uygulaması an itibariyle dünya üzerinde yaklaşık 1,5 milyar kullanıcıya sahip. Hal böyle olunca önemli görüşmelerden tutun günlük sohbetlere kadar birçok iletişim insanlar tarafından artık Whatsapp uygulaması üzerinden kuruluyor. Whatsapp uygulaması, ayrıca kullanıcılarına faydalanabilmesi için birçok özellik de sunuyor. Bu özelliklerden biri de son zamanlarda uygulama güncellemesiyle eklenen Whatsapp zamanlı diğer bir adıyla süreli mesaj olarak karşımıza çıkmakta. 

Whatsapp zamanlı mesaj, kısaca bir kişiye mesaj göndermek istediğiniz tarihi ve saati seçerek, uygulamanın o kişiye istenen zamanda istenen mesajı atması olarak açıklanabilmektedir. Bu özellik sayesinde özel gün mesajlarından tutun önemli uyarılar gibi birçok mesajın tarihini ve zamanını seçerek otomatik olarak insanlara gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Peki Whatsapp zamanlı mesaj nasıl atılır?

Whatsapp Zamanlı (Süreli) Mesaj Nedir?
Whatsapp Zamanlı (Süreli) Mesaj Nedir?

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan konulardan biri olan Whatsapp zamanlı mesaj, Whatsapp zamanlı mesaj silme ve son olarak Whatsapp zamanlı mesaj gönderme konularını detaylı bir şekilde ele aldık… 

Whatsapp Zamanlı Mesaj Gönderme 

Whatsapp üzerinden zamanlı mesaj göndermek sandığınızdan çok daha basit. Sanılanın aksine bu işlemi gerçekleştirmek için Whatsapp uygulaması dışında ekstra bir eklenti veya uygulama kullanılması gerekmemekte. Birkaç basit adımla birlikte siz de Whatsapp zamanlı mesaj gönderme işlemini kısa süre içerisinde halledebilirsiniz. İşte o adımlar: 

  • Öncelikle Whatsapp zamanlı mesaj gönderme işlemi günümüzde yalnızca Android cihazlardan yapılabilmektedir. İos bir cihaz kullanıyorsanız ne yazık ki zamanlı mesaj gönderme işlemini yapmanız mümkün değildir. 
  • Whatsapp zamanlı mesaj gönderme işlemi için öncelikle android işletim sistemine sahip cihazınıza Whatsapp uygulamasını kurmanız gerekmektedir. Telefon numaranız ile giriş yaptıktan sonra hesabınız açılacak ve rehberinizde yer alan kişiler görünecektir. 
  • Ek bilgi olarak; Whatsapp Messenger uygulaması üzerinden ayrıca arama, kısa mesaj, elektronik posta ve Facebook gönderisi de planlayabilirsiniz.  
  • Whatsapp uygulamasının istediği tüm izinleri onaylamak, zamanlı mesaj gönderme işlemi için büyük önem taşımaktadır. Bu izinler onaylandıktan sonra, uygulama sizi erişilebilirlik ekranına yönlendirecektir. Bu kısımda SQEdit seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. 
  • Ardından Whatsapp üzerinden ileri tarihli mesaj göndermek istediğiniz kişiyi, tarihi ve saati, ardından da son olarak yazacağınız mesajı girdiğinizde tüm işlemler tamamlanacak ve istediğiniz mesaj, istediğiniz tarihte kullanıcıya gidecektir. 

Whatsapp Zamanlı Mesaj Silme 

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Whatsapp uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bir diğer özellik de zamanlı mesaj silme özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Whatsapp zamanlı mesaj silme özelliği, kısaca kullanıcılara gönderilen mesajların bir süre sonra kendi kendini imha etmesi olarak açıklanabilmektedir. Belirtmek gerekir ki, gönderdiğiniz mesajların ne zaman kendini imha edeceği kullanıcılar tarafından henüz belirlenemese de, üzerinde çalışılmaktadır. Whatsapp üzerinden kullanılan zamanlı mesaj silme özelliğinin süresi şu an için 7 gün olarak belirlenmiştir. 

Whatsapp süreli mesaj silme özelliğini kullanabilmeniz için ilk önce cep telefonunuzda bulunan Whatsapp uygulamasını açmanız gerekmektedir. Ardından mesajlarınızın 7 günde silinmesini istediğiniz kişiyi seçmelisiniz. Bu adımdan sonra karşınıza çıkan menüde yer alan “Süreli Mesajlar” butonuna tıklamalı, ardından “Devam” seçeneğini işaretlemelisiniz. Son olarak durumu “Kapalı” yazan şekilden “Açık” yazan şekilde çevirdiğinizde, bu sohbette yer alan mesajlar 7 gün içerisinde kendini imha edecektir.

WhatsApp ile alakalı benzer yazılar olan; “Whatsapp ne kadar süre kullanılmazsa silinir?WhatsApp’ta en fazla kaç kişi görüntülü konuşabilir? ve WhatsApp’tan uzun video gönderme nasıl yapılır?” başlıklı yazılarımızı da incelemenizi önerir sağlıklı günler dileriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!