Bilgisayardan İnstagram’a Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Bilgisayardan İnstagram’a Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulaması, dünyanın en çok kullanılan mobil uygulamalardan biridir. Ancak bu demek değildir ki İnstagram’a tarayıcı üzerinden girilmiyor. Bilgisayarından İnstagram hesabına ulaşan ve tadını çıkaran birçok insan bulunmaktadır. Ancak İnstagram’ın tarayıcı arayüzü biraz karışık olduğundan çoğu kişi bilgisayardan İnstagrama nasıl fotoğraf yüklenir sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Sizler için bu konuyu detaylarıyla araştırdık. Peki bilgisayardan İnstagrama nasıl fotoğraf yüklenir? 

Bilgisayar Üzerinden İnstagrama Fotoğraf Yükleme 

Bilgisayar üzerinden İnstagrama fotoğraf yükleme işlemi gerçekleştirebilmeniz için yüklemek istediğiniz hesabın kullanıcı adını ve şifresini bilmeniz gerekmektedir. Eğer kullanıcı adı ve şifresini biliyorsanız aşağıda ki adımları uygulayarak İnstagrama bilgisayar üzerinden fotoğraf yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

  • Öncelikle bilgisayar üzerinden Google Chrome’u açmanız gerekmektedir. Başka bir tarayıcı kullanıyorsanız bu tarayıcıyı açın. 
  • Ardından arama çubuğuna “İnstagram” yazın ve İnstagram’ın resmi web sitesine girin. Girdiğiniz web sitesinde karşınıza bir giriş ekranı gelecektir. Bu ekrandan kullanıcı bilgileriniz ile birlikte giriş yapın. 
  • İnstagram uygulamasının ana sayfası açıldığında yeni güncellemeyle birlikte İnstagram’ın fotoğraf ekleme butonu alt kısımda ve ortada yer almaktadır. Bu butona tıklayın. 
  • Butona tıkladıktan sonra bilgisayarınız üzerinden yüklemek istediğiniz fotoğraf dosyasını “seç” yazan butona tıklayarak seçin. İsterseniz masa üstünden fotoğrafı sürükleyebilirsiniz. 
  • İnstagram uygulaması yalnızca .jpeg ve .jpg uzantılı dosyaları yüklemenize izin vermektedir. Kalan uzantılı dosyaları ne yazık ki İnstagram hesabınızda paylaşamazsınız. 
  • Yüklemek istediğiniz dosyayı seçtikten sonra filtre, açıklama, etiket gibi işlemleri aynı mobil sürümünde olduğu gibi girmeniz gerekmektedir. Dilerseniz bu bölgeleri boşta bırakabilirsiniz. 

Eğer tarayıcı üzerinden instagram hesabınıza fotoğraf yükleme işlemini gerçekleştiremediyseniz merak etmeyin. Masaüstünde kullanılabilen İnstagram uygulaması da bulunmaktadır. Ara yüzü mobil programla aynı olan bu uygulamayı bilgisayarınıza yükleyerek fotoğraf yükleme işleminizi bu şekilde de gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!