Google Flights (Uçuşlar) İle Ucuz Uçak Bileti Almak!

Google Flights (Uçuşlar) İle Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Karayolu veya Denizyolu ile kıyaslandığında hem daha hızlı hemde daha güvenli olan Havayolu ile ulaşım günümüzde eskiye göre çok daha fazla kullanılmakta.

Uçak bileti fiyatlarının diğer ulaşım tercihlerine yakın fiyatlara inmesi sebebiyle olduğu için bu boşluktan yararlanan Google müşterilerine en ucuz en uygun ve en kaliteli uçak biletini bulmak için Google Flights adında yeni bir özellik getirdi.

Şuanda piyasada yer alan uçak bileti firmaları kullanıcılarına ucuz ve uygun uçak bileti bulmak konusunda müşterini tam anlamıyla memnun edemiyor.

Google’nin hamlesiyle bilet bulma işlemi oldukça kolaylaşıyor.

İşte Google Flights’ın yardımcı özellikleri ;

  • Diğer Uçak bileti listeleme motorlarına göre oldukça fazla hızlı. Kullanıcı istediği türdeki biletlere ve biletin detaylarına çok hızlı bir şekilde erişebiliyor.
  • Gelecek 12 ay gibi ileri tarihlere kadar kullanıcılarına yıl içindeki en uygun uçak bileti ve tarihini bulmasını vaat ediyor.
  • Kullanıcılar farklı bir sayfa üzerinden girmenizi gerektirmeden tek aramayla 7 farklı havaalanı seçerek aynı sayfada arama sonuçlarına erişebilecekler
  • Kullanıcılar seçtikleri kriterlere uygun biletlerin uygun zamandaki uçuşlarını ve uzaklıklarını harita üzerinde detaylı ve kolayca anlaşılabilir şekilde erişebiliyor.

Google Flights Nasıl Kullanılır ?

İlk olarak kullanıcı https://www.google.com/flights adresine tıklayarak Google Flights’a erişebiliyor.

Daha sonra uçak seferinin tek yönlümü yoksa gidiş-dönüşlümü olduğunu seçiyor.

Ardından yolcu sayısı ve uçuş paketini seçiyor.

Daha sonra uçağa binilecek gidiş için istenilen havalimanı ve dönüş için istenilen havalimanını seçerek arama yapabiliyor. Bu kısımda dikkat edilecek nokta Gidiş veya Varış bölgesi ne kadar geniş olarak aranırsa kullanıcı okadar fazla düşük fiyatlara erişme şansını arttırıyor.

Son olarak ise Ara butonuna tıklayarak kullanıcı istediği uçak seferlerine ait bilgilere detaylı bir şekilde erişebiliyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!