İphone Üzerinden Wifi İP Adresi Değiştirme

Eğer bir iphone telefon kullanıcısıysanız, diğer telefonlarda yapılan wifi ip değiştirme işlemi ne yazık ki sizin telefonunuzda o kadar da kolay yapılamıyordur. İphone kullanıcıları için İP değiştirme işlemi oldukça karmaşık görünebilir. Ancak göründüğü kadar da zor değildir. Peki İphone üzerinden wifi İP adresi değiştirme işlemi nasıl yapılır? 

Eğer asıl amacınız telefonunuzun İP adresinizi öğrenmekse bunu yapmak için öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Ardından telefonunuzun ayarlar kısmında bulunan Wi-Fi seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladığınızda parantez içerisinde bir i harfi göreceksiniz (i). Bu simgeye tıkladığınızda İphone wifi İP ayarları karşınıza gelecektir. Ancak asıl amacınız İP adresinde değişiklik yapmaksa aşağıda ki adımları izlemeniz gerekmektedir: 

İphone Wifi İP Adresini Değiştirme 

Öncelikle belirtmeniz gerekir ki İphone üzerinden manuel bir şekilde wifi İP değiştirme işlemi yapmanın herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Bazı uygulamalarla bu işlemi yapmak mümkündür ancak uzmanlar bu işlemin yapılmasının güvenlik açığı yaratacağını düşünmektedir. Telefonunuz mobil veriye bağlıysa sağ alt tarafı kaydırarak uçak işaretine tıklayabilir ve telefonunuzu uçak moduna alabilirsiniz. Bir süre bekleyip uçak modundan çıktıktan sonra otomatik olarak mobil veri İP adresi değişecektir. Ancak İphone Wifi İP adresini değiştirme işlemini yapmanın herhangi bir yolu bulunmamaktadır. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!