Karbonatın Faydaları: Sodyum Bikarbonat ve Limon Mucizesi

Limon ve karbonatın faydaları yüzyıllardır doktorlar ve uzmanlar tarafından anlatılır ve tartışmaya açık değildir. Peki bu iki maddenin birleşince de mucizeler yarattığını biliyor muydunuz? Sodyumbikarbonat ve limon, uzun yıllardan beri vücudu alkalileştirmek için kullanılan yöntemlerdendir. Peki karbonatın faydaları nelerdir?

İşte sodyum bikarbonat ve limon mucizesi:

Böbrek Sağlığını İyileştirir 

Eğer böbrekleriniz de taş ve çeşitli idrar yolu problemleri gibi hastalıklara sahipseniz karbonatın faydaları sizin için oldukça iyileştirici etkiler yaratacaktır. Özellikle sabahları tüketeceğiniz sodyumbikarbonat ve limon böbrek sağlığı dışında da vücut için çeşitli yararları beraberinde getirir. Her sabah aç karına bir su bardağı suya 1 yemek kaşığı sodyumbikarbonat ve yarım limonun suyu karıştırılarak eritilmeli, ardından bu karışım içilmelidir. Sabahları bu karışımın içilmesi vücudun alkali seviyesini düzenler ve böbrekleri temizler. Özellikle çok fazla baharat ve tuz tüketen biriyseniz bu karışım uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. 

Sindirim Sistemini İyileştirir 

Karbonat ve limonun sindirim sistemi üzerinde iyileştirici etkilerini görmek için yarım su bardağı suya bir tatlı kaşığı karbonat ve birkaç damla limon suyu karıştırılıp içilmelidir. Ayrıca çeşitli mide problemleriniz varsa da bu karışımı tüketebilirsiniz. Karbonat ve limon mide asidini düzenler, eğer fazla asit üretimi varsa bunu durdurur ve reflü, gastrit gibi hastalıkları tedavi etmekte kullanılır. 

Karaciğer Sağlığını İyileştirir 

Yukarıda da bahsedildiği gibi bu karışım vücudu alkali bir düzene sokar ve bu alkali düzen, sağlıklı karaciğerler için bire birdir. Bu karışım karaciğer üzerinde yaşayan bakterileri öldürecek ve karaciğer sağlığını iyileştirecektir. Karbonat ve limon, her gün aynı oranda bir bardak su ile karıştırılmalı ve bu karışım içilmelidir. Limon meyvesinin içerisinde bolca C vitamini bulunduğundan, bu vitaminler de karaciğer sağlığına etki edecektir. Özellikle alkol geçmişiniz varsa veya günümüzde alkol tüketmekteyseniz bu karışım uzmanlar tarafından ısrarla tavsiye edilir. 

Kilo Alımını Durdurur 

Karbonat ve limon son olarak mevcut kilolarınızı vermeye ve kilo alımınızı durdurmaya da yardımcı olur. Karbonat ve limon zaten ayrı ayrı yağ yakıcı maddelerdir. Ayrıca tok tutma özelliği de bulunmaktadır. Bu karışım vücudunuzda ki toksinleri de uzaklaştırarak daha hafif hissetmenize yardımcı olacaktır. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!