Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme

Kredi kartları çıktığı günden beri popülerdi. Şu an ise neredeyse herkesin cebinde bir kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartları adeta kötü gün dostudur, paraya ihtiyacınız olduğunda kredi kartınızı kullanabilir ve günü geldiğinde ekstresini ödemeniz yeterlidir. Ancak kredi kartı ekstre tarihleri (hesap kesim tarihleri) herkese uymayabilir. Böyle bir durumda çoğu insan kredi kartı ekstre tarihi değiştirme gibi bir durumun söz konusu olup olmadığı tartışılır. Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işleminin tabii ki bazı yolları bulunmaktadır. Peki bu işlem nasıl yapılır? 

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?  

İnsanlar genellikle kredi kartı hesap kesim tarihlerini maaş günlerine yakın tarihler olarak değiştirilmektedir. Örneğin maaşınızı 15’inde alıyorsanız kredi kartı ekstrenizi ayın 17’sinde ödemek isteyebilirsiniz. Peki kredi kartı hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir? 

Kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirmek için uygulayabileceğiniz ilk yöntem internet bankacılığı üzerinden ekstrenizi değiştirmektir. Bunun için öncelikle bankanızın internet bankacılığı uygulamasına girmeniz gerekmektedir. İnternet bankacılığı kısmına geldiğinizde “Hesap kesim tarihini düzenle” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu kısma tıkladıktan sonra tek yapmanız gereken şey kredi kartı ekstrenizi ödemek istediğiniz tarihi girmektir.  

Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işleminin bir diğer yolu ise bankanızı aramaktır. Bankanızın numarasını çevirdikten sonra müşteri hizmetlerinize bağlanmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcinize bağlandıktan sonra hesap kesin tarihinizi değiştirmek istediğinizi belirttiğinizde size yardımcı olacaklardır. 

Kredi Kartı Ekstre Tarihini Değiştirmenin Önemi Nedir? 

Bilindiği üzere kredi kartları borçları zamanında ödenmediğinde hem faiz işlemektedir hem de kredi notunuz düşmektedir. Bu nedenle hesap ekstrenizi zamanında ödemeniz önemlidir. Hal böyle olunca kişiler maaş veya ödeme günlerine yakın tarihler seçmek isterler. Kredi kartı ekstreniz geldikten sonra faiz işlememesi için size 10 gün süre tanınmaktadır. Bu nedenle ekstrenizi de ödeyebileceğiniz tarihlere ayarlamak büyük önem teşkil etmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!