PUBG Mobile İşaret Fişeği Nerelerde Bulunur?

Çinli Bluehole firması tarafından oluşturulan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunurekabete dayalı çok oyunculu çevrimiçi oyunlara yeni bir soluk getirdi. Oyun içerisinde Red Zone denilen hava saldırı noktaları yer alıyor. Son 3 takım kalana kadar periyodik aralıklarla oyuncular bu alandan kaçmak zorunda kalıyor. Red Zone genelde oyuncuların hareket yönünde ortaya çıkar. Ayrıca oyunda Taç ve AS gibi üst seviyelere çıkmak isteyen oyuncular çok sayıda oyuncu vurmak zorunda. Bu yüzden işaret fişeği olan yerleratlamayı tercih ederler.

PUBG Mobile İşaret Fişeği Nerelerde Bulunur?
PUBG Mobile İşaret Fişeği Nerelerde Bulunur?

Bugün dünyanın en çok oynanan ilk üç oyunu arasında yer alan PUBG’de rakiplerinize üstünlük kurmanızı sağlayacak en önemli şey loot’dur. Loot, oyun içinde topladığınız silah, yelek, kask ve bomba gibi ekipmanlara verilen genel bir isimdir. Tüm bu silahların birbirinden farklı özellikleri vardır ve oyunda fark yaratan faktör ise budur. Örneğin silahların kullandığı mermiler gücünü, tepme şekilleri, şarjör değiştirme hızları ve dürbün takılabilme özellikleri değişkenlik gösterir. Öte yandan yelek, kask ve çantaların seviyeleri ne kadar yüksek olursa hasar ve taşıma kapasiteleri de o kadar yüksek olur. PUBG’deki en yüksek ekipmanlar ve silahlar ise hava droplarından çıkıyor. Bu yüzden PUBG işaret fişeği bulunan yerler oyuncular tarafından en çok araştırılan konuların başında geliyor. Yazımızda PUBG mobile işaret fişeği nerede bulunur detaylı olarak ele alacağız. 

PUBG İşaret Fişeği Bulunan Yerler 

PUBG işaret fişeği çıkan yerlerin bir kısmı standart olurken bir kısmı oyun algoritmaları tarafından rastgele belirlenir. Random olarak tabir edilen bu konumlar, bir mantar evde dahi işaret fişeği bulabilmenizi sağlar. Ancak işini şansa bırakmayan ve kendine güvenen oyuncular, diğer oyuncuların da sıkça atladığı bölgelerde savaşarak işaret fişeklerini ele geçirebilir. Peki PUBG’de işaret fişeği çıkan yerler hangileri? 

Erangel’de İşraret fişeği yerleri: 

Shooting Range: Çok fazla bilinmese de burası orta ve düşük ihtimalle işaret fişeği bulabilmeniz mümkün. Yazımızın devamında yer vereceğimiz yerlere göre burada işaret fişeği bulma ihtimaliniz daha düşük ancak daha güvenli olduğu kesin. Burada işaret fişeği bulabileceğiniz yerlere, atış poligonunun orta kısmında bulunan kutuların üzeri.  

Novorepnoye: Çok fazla konteyner ve açık alanda loot yaptığınız ve çok fazla oyuncunun atladığı için tehlikeli bir yer olsa da bu riske değer. Çünkü Novorepnoye PUBG mobil işaret fişeği yerleri arasında en bilinen konumlardan biri. Burada işaret fişeği bulma şansınız en üst seviyede. Eğer bulamadıysanız tekrar dönüp bakmanızda fayda var çünkü %90 ihtimaller her oyunda buradan bir fişek atıldığını görebilmeniz mümkün.  

Mylta Power: Çok fazla oyuncunun bu alana girmek için mücadele verdiğini fark etmişsinizdir. Bunun sebebi ise Mylta Power’ın PUBG’de işaret fişeği bulunan ilk beş yer arasında olması. Buranın diğer bir avantajı da bir takımı tamamen silah ve diğer ekipmanlar yönünde donatılacak kadar zengin bir loota sahip olması. İşaret fişeği bulma ihtimalinizin en yüksek olduğu yerler, çevrede bulunan hangarlar ve fabrikanın üst kısımlarıdır.  

Military Base: Çok sayıda bina ve karargâha sahip olan Military Base, kendine güvenen oyuncuların atladığı konumlardan biri olduğu için çekinebileceğiniz. Bu bölgede bir işaret fişeği bulmanız garanti denilebilir. Bunun dışında iki veya üç işaret fişeği bile bulabilirsiniz. Bu tamamen sizin şansınıza ve keskin gözlerinize bağlı.  

Georgepol: PUBG’nin en popüler konumlarından biri olan Georgepolişaret fişeği bulunan yerler arasında en yüksek ihtimale sahip. İnternette burada toplam 3 işaret fişeği bulan oyuncuların videolarını görebilirsiniz. Ancak kendi gözlerinizle şahit olmak isterseniz iyi bir şekilde gezdiğiniz Georpol’da işaret fişeği bulmanız kesindir.  

PUBG Mobile Hangi Haritada İşaret Fişeği Nerede? 

Eralgel dışındaki PUBG mobile işaret fişeği bulabileceğiniz yerlersizin için derledik. Miramar dışında diğer haritalarda şansınız daha yüksek olacaktır. Çünkü genel olarak buradaki işaret fişeği tabancaları birbirine yakın konumlarda yer alır. 

Miramar’da PUBG işaret fişeği bulabileceğiniz yerler: 

 • El Pazo 
 • Los Leones 
 • Pecado (Kumarhane içi) 
 • San Martin 
 • Hacienda Del Patron 
 • Power Grid 

Vikendi’de PUBG işaret fişeği bulabileceğiniz yerler: 

 • Dobro Mesto 
 • Villa 
 • Paradise 

Shanok’da PUBG işaret fişeği bulabileceğiniz yerler: 

 • Ruins 
 • Cave 
 • Boot Camp 
 • PARADISE RESORT 
 • DOCS 
 • SMALL, LITTLE HUTS

Umarı oyun severlerimizin işlerine yarayacak faydalı bir yazı olmuştur.

Bu yazımızla alakalı diğer yazılarımız olan ” PUBG Mobile Kasma Sorunu Nasıl Çözülür? ” ” Hangi Tabletlere PUBG Yüklenir? (Güncel 2020 — 2021)Hangi Telefonlara PUBG Yüklenir? PUBG Mobile Destekleyen Telefonlar 2020 – 2021 ” yazılarımızı da incelemenizi tavsiye eder sağlıklı günler dileriz.

Bu yazıda olmayıp da sizlerin bildiği bir taktik veya önemli bir detay varsa yorum olarak yazarak diğer oyun severlerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.