Pubg Mobile Sunucuya Bağlanılamıyor Hatası Çözümü

Ne yazık ki son birkaç yıldır PUBG oyuncularının aldığı en sık hatalardan birisi PUBG Mobile Sunucuya Bağlanamıyor Hatası. Sinir bozucu bu sorunu çözmenin birkaç yolu var. Ancak çözüm için hatayı hangi cihazdan aldığınızı bilmek gerekiyor. iOS ve Android cihazlarının yanı sıra emilatör oyuncuları da bilgisayardan bu sorunu almakta. Endişe etmeyin, PUBG Mobile Sunucuya Bağlanamıyor Hatası Çözümü yazımızda bulabilecek ve oyuna kaldığınız yerden oynamaya devam edebileceksiniz. Öncesinde irdelememiz gereken şey ise sebep. 

PUBG Mobile Sunucuya Bağlanamıyor Hatasının sebebi nedir?  

Pubg Mobile Sunucuya Bağlanılamıyor Hatası Çözümü
Pubg Mobile Sunucuya Bağlanılamıyor Hatası Çözümü

PUBG Mobile Sunucuya Bağlanamıyor Hatasıbir bağlanma hatasıdır ve düşük hızlı internetlerde karşımıza çıkar. Performans veya hatalar açısından çok fazla sorun olmayan oyun neredeyse her yönüyle iyi çalışıyor. Ancak bazı PUBG Mobile oyuncuları, internet bağlantısı sorunuyla ilgili bu hatayı almakta. Wi-Fi bağlantısı ve mobil bağlantıda aynı sorunu alıyorsanız o zaman sorun internet bağlantınızda olmayabilir.  

Eğer sorun internete bağlıysa, PUBG Mobile Sunucuya Bağlanamıyor Hatası Çözümü için 3G’den 4 G’ye, 4 G’den 3G’ye geçiş yapmayı deneyebilirsiniz. Telefonlar için çoğunlukla bir çözümdür. Wi-Fi’dan bağlanmaya çalıştığınızda oyun açılmıyorsa, modeminizi açıp kapatın. Akıllı telefonunuz kendi bağlantısı üzerinden giriş yapamıyorsa, Turbo VPN uygulamasından giriş yapmayı deneyin.  

 • Turbo VPN uygulamasını başlatmanız yeterlidir. 
 • Sağ üst taraftan Ücretsiz sunucu konumuna gidin. 
 • Tercih ettiğiniz sunucu konumunu seçin ve ayrıca hangi sunucu göstergesinin yeterince dolu olduğunu kontrol edin. 
 • Ardından sunucuyu seçmek için dokunun ve otomatik olarak bağlanacaktır. (Uygulamada oldukça normal olan bazı reklamlar görebilirsiniz) 
 • VPN sunucusunun etkinleştirildiğini gördüğünüzde, Turbo VPN simgesi durum çubuğunda görünecek ve bu da düzgün çalıştığı anlamına gelir. 
 • Şimdi, uygulamayı küçültün (KAPATMAYIN) ve PUBG Mobile oyununu açın. 

PUBG Mobil İnternet Hatası Çözümü 

PUBG Mobile internet hatası çözümü için ilk olarak mobil cihazlar için yapabileceklerimize bakalım. Eğer iOS kullanıyorsanız: 

Adım 1: Ayarlar, uygulamalarım ve ardından Wi-Fi’nize dokunun ( Uçak Modu altında ). 

Adım 2: Şimdi,şu anda bağlı olduğunuz Wi-Fi’nin yanında, küçük mavi i sembolüne dokunmanız yeterlidir    

Adım 3: Ardından, DNS’ye girin ve ardından DNS’yi Yapılandır’adokunun. 

Adım 4: Şimdi yapmanız gereken tek şey DNS Sunucularıaltındadır, bunları Silmek için eski DNS ayarlarında sağdan sola kaydırın ve ardından Google DNSveyaOpenDNSeklemek içinSunucu Ekle seçeneğine dokunun ve alttaki değerleri girin. 

Google DNS 

 • 8.8.8.8 
 • 8.8.4.4

OpenDNS 

 • 208.67.222.123 
 • 208.67.220.123

Android kullanıyorsanız:  

Adım 1: Ayarlar, uygulamalar ve ardından Wi-Fi ve Ağ seçeneğine girin. 

Adım 2: WiFi ağınızın adına dokunun ve basılı tutun. (Yanındaki kilit simgesine dokunmayın) 

 1. Adım: Açılansayfada. Ağı Değiştirseçeneğine girin. 

Adım 4:İnternet şifrenizi girin ve ardından Gelişmiş Seçenekler seçeneğine dokunun. 

Adım 5: Ardından, IP Ayarlarını bulana kadar aşağı kaydırın. IP Ayarlarına dokunun ve ardından DHCP’yi Statik ile değiştirin. 

Adım 6: Biraz daha aşağı indiğinizde DNS 1 ve DNS 2 seçeneklerini göreceksiniz. Burada yapmanız gereken şey, aşağıda yer alan değerleri girmek. 

Google DNS 

 • İçin DNS 1: 8.8.8.8 
 • İçin DNS 2: 8.8.4.4 

OpenDNS 

 • DNS 1 için 208.67.222.123 eklersiniz 
 • DNS 2 için 208.67.220.123 eklersiniz

Emilatör için: Bilgisayarınızın sağ alt kısmında çalışan gereksiz programları kapatarak başlayın. Daha sonra internet hızınızı test edin. Eğer mevcut PING değeriniz 200’ün üzerinde ve internet hızınız 1Mpbs’nin altındaysa sunucu bağlantı hatası alırsınız. İnternet hızınız bağlı olduğu halde oyuna giremiyorsanız, bilgisayarın tarih ve saat ayarlarını kontrol edin.

TAVSİYE: Bu Yazıyla benzerlik gösteren ” PUBG Mobile İşaret Fişeği Nerelerde Bulunur?” başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca ” PUBG Mobile Sunucuya Bağlanamıyor Hatası Çözümü ” konusunda sizlerin de bildiği işe yarar bir yöntem varsa lütfen yorum olarak yazın yayınlayalım, Pubg oyunu severlere katkıda bulunalım.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!