Silinen Google Play Store Nasıl Geri Yüklenir?

Yanlışlıkla Silinen Google Store Uygulaması Geri Nasıl Yüklenir, Nasıl Kurulur?

Google Play Store özellikle android kullanıcıların en sık kullandığı uygulama marketlerinden bir tanesi. Her ne kadar uygulama marketi olsa da Google Play Store’da aslında bir uygulama ve telefonlardan silinebilme özelliği bulunuyor. Özellikle küçük çocuğunuz varsa Google Play Store’u sildiğini görebilirsiniz veya telefonunuzda yer açmak isterken yanlışlıkla Google Play Store’u sildiğini görebiliriniz. Böyle bir durumla karşılaşan kişiler bir panik içerisine kapılmaktadır ve silinen Google Play Store nasıl yüklenir sorusunu sormaktadır. Aslında endişe etmeye hiç gerek yoktur. Silinen Google Play Store nasıl yüklenir sorusunun cevabı oldukça kolaydır.

Silinen Google Play Store Nasıl Geri Yüklenir?
Silinen Google Play Store Nasıl Geri Yüklenir?

Sizler için inernette sıklıkla aratılanlardan silinen Google Play Store nasıl yüklenir, silinen Google Play geri yükleme, silinen Google Play, samsungda silinen Google Play nasıl yüklenir ve silinen Google Play hesabını geri alma gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık… 

Silinen Google Play Store Geri Yükleme 

Yukarıda da bahsedildiği üzere eğer bu uygulama telefonunuzdan silindiyse endişe yapmanıza gerek yok. Oldukça basit adımlarla silinen Google Play Store geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle telefonunuzda bulunan ayarlar bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bu bölümde güvenlik seçeneği karşınıza gelecektir. Güvenlik seçeneğinin içinde yer alan “Bilinmeyen Kaynaklar” isimli butonu aktif etmeniz gerekmektedir. Bu butonu aktif hale getirmek, tarayıcı üzerinden indireceğiniz Google Play Store apk sürümünü kolayca indirmenizi sağlayacaktır. 

Ardından telefonunuzdan tarayıcı bölümünü açmalısınız. Açılan tarayıcıda arama kısmına Google Play Store apk yazın. Çıkan sitelerden birinde bulunan Google Play Store apk linkini telefonunuza indirmelisiniz. Apk sürümünü güvenilir bir siteden indirmeye dikkat edin. Çünkü çeşitli indirme yollarıyla telefonlara istenmeyen virüsler bulaşabilmektedir. Apk indirildikten sonra indirilenler bölümünden bu ddosyayı açmanız gerekmektedir. Doya açıldıktan sonra karşınıza “Yükle” yazan bir buton çıkacaktır. Bu butona tıkladıktan sonra Google Play Store uygulaması kısa süre içerisinde telefonunuza yüklenecektir.  

Silinen Google Play Store nasıl yüklenir sorusunun tek cevabı yukarıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Google Play Store geri yükleme işleminin başka herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Bu nedenle Google Play Store’u geri yüklediğini iddia eden site ve uygulamalara inanmayınız. Bu tür site ve uygulamalara şifrelerinizi kesinlikle girmemeniz gerekmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!