Uçak Modu Açıkken İnternete Nasıl Girilir?

Telefonun Uçak Modu Açıkken İnternete Girmek

Uçak Modu Açıkken İnternete Girilir mi;

Uçaktayken, bir toplantıdayken, sinema salonundayken ya da telefonunuzu uçak moduna almanız gereken bir durumdayken canınız oldukça sıkılabilir, özellikle de internette takılmayı seven biriyseniz. Uçağa biniyorsanız kesinlikle telefonunuzu uçak moduna almanız gerekmektedir, bu tartışılamaz. Bu durum da kişileri uçak modu açıkken internete nasıl girilir sorusunu araştırmaya itmektedir.

Telefonun Uçak Modu Açıkken İnternete Nasıl Girilir?
Telefonun Uçak Modu Açıkken İnternete Nasıl Girilir?

Uçak modu açıkken internete nasıl girilir sorusunun cevabı telefon modeline ve işletim sistemine göre değişkenlik göstermektedir. Siz de sorunuzun cevabını öğrendikten sonra dilediğiniz şekilde uçak modu açıkken internete girebilir ve internetin tadını çıkarabilirsiniz. Peki uçak modu açıkken internete nasıl girilir? 

Uçak Modu Nedir? 

Uçak modu nedir sorusunun cevabı kısaca cevaplanacak olursa; uçak modu telefonunuzda ki birçok özelliği kullanılamaz hale getirmektedir. Bu özellikler şu şekildedir: 

 • Uçak modu açıkken şebeke bağlantıları kesilmektedir. Telefondan herhangi bir arama yapamazsanız ve gelen aramaları göremez, cevaplayamazsınız. 
 • Uçak modu açıkken herhangi bir Wi-Fi internet ağına bağlanamazsınız. 
 • Uçak modu açıkken kendi internetinizi, yani mobil veriyi kullanamazsınız. 
 • Uçak modu açıkken tüm bağlantılar kesildiğinden radyo dinleyemezsiniz. 
 • Uçak modu açıkken herhangi bir bluetooth bağlantısı kullanamazsınız. 
 • Uçak modu açıkken NFC bağlantısı kullanamazsınız.  

Eski zamanlarda uçak modu telefonda neredeyse tüm özellikleri kapatırken şimdi bu özellikler daha da sınırlandırılmıştır. Örneğin uçak modunuz açıkken telefonunuzdan müzik dinleyebilir, indirdiğiniz videoları izleyebilir ve internet gerektirmeyen oyunları gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz. Ancak bu özellikler sizi tatmin etmiyorsa ve internete girmek istiyorsanız bunun da bir yolu bulunmaktadır. 

Son yapılan işletim sistemi güncellemeleriyle birlikte uçak modu açıkken internete girme ne yazık ki Samsung telefonlarda işe yaramıyor. Ancak HuwaeiİphoneXoami ve diğer modellere sahip bir telefona sahipseniz siz de oldukça basit adımlarla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.  

Uçak Modu Açıkken İnternete Girme 

Uçak modu açıkken internete girme için belli başlı adımların uygulanması gerekmektedir. Bu adımlar şu şekilde sıralanabilir: 

 • Öncelikle telefonunuzun tuş kilidini açarak Mobil Veri simgesine tıklamalı, Mobil Veriyi açık hale getirmeniz gerekmektedir. 
 • Daha sonra Uçak Modu aktif hale getirilmelidir. Uçak Modu simgesine bastıktan sonra telefonunuzda çoğu şeyin kapandığını, kullanılamadığını göreceksiniz. 
 • Daha sonra telefonunuzun arama yaptığınız kısmını açmanız gerekir. Karşınıza tuşlar ve rakamlar gelecektir. 
 • Ardından arama alanına *#*#46363#*#* yazarak beklemelisiniz. Herhangi bir tuşa illk etapta basmayın. Kodun kısa süre içerisinde çalışması gerekmektedir. Eğer herhangi bir işlem olmazsa arama tuşuna basmanız gerekir. 
 • Daha sonra telefon bilgileri 1 kısmını açmanız gerekiyor. 
 • Karşınıza ağ bilgilerinin sıralı olduğu bir liste gelecektir. Burada tercih edilen ağ türü sekmesine tıklayın ve Mobile Radio Power ya da Mobil Radyo Gücü yazan butonu seçerek bu seçenekleri aktif hale getirin. 
 • Daha sonra telefon bilgileri 2 kısmına girmeniz gerekmektedir. 
 • Buraya girince de aynı işlemleri tekrar edin. Karınıza yine tercih edilen ağ türü sekmesi gelecektir. Buraya tıklayarak tercih edilen ağ türünü Mobile Radio Power ya da Mobil Radyo Gücü seçmeniz gerekmektedir. 

Normalde yapılan işlemler hemen çalışmaktadır. Ancak kullandığınız telefon modeline göre internete girmek için kısa bir süre beklemeniz gerekmektedir. Ardından dilediğiniz gibi uçak modu açıkken internete girme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi bu işlemler son yapılan güncellemelerle Samsung model telefonlarda işe yaramamaktadır. Ancak son sistem güncellemesini henüz yapmadıysanız şansınızı deneyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!