Netflix Benzeri Uygulamalar

Netflix Benzeri Ücretli ve Ücretsiz Uygulamalar

Hayatımıza girdiği günden beri kullanıcı sayısını istikrarlı bir şekilde arttıran ve günümüzde dünyanın en çok indirilen uygulamalarından biri olan Netflix, aynı zamanda çektiği film ve dizilerle sinema dünyasına yeni bir solukta kazandırmıştır. Özellikle Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da oldukça yaygın olan Netflix uygulamasının ülkemizde de hatırı sayılır sayıda kullanıcısı bulunmaktadır. Ancak Netflix platformunda yer alan içeriklerden sıkılan veya ücretsiz kanallara yönelmek isteyen kişiler sıklıkla Netflix benzeri uygulamalar nedir gibi soruları yöneltmektedir.

Netflix Benzeri Uygulamalar Ücretli ve Ücretsiz
Netflix Benzeri Uygulamalar Ücretli ve Ücretsiz

Netflix Gibi Uygulamalar 

Netflix, medya hizmeti sağlayan bir şirket olarak bu işin öncüsü konumundadır. Aynı zamanda dünya üzerinde çok büyük bir Pazar payı yaratmayı başaran Netflix, günümüzde birçok uygulamanın da türemesini sağlamıştır. Netflix platformunda yer alan içeriklerden hoşlanmayan ve ilgisini çekmeyen kişiler, netflix benzeri diğer uygulamalara yönelerek birçok dizi ve filme ulaşmayı amaçlamaktadır. Netflix gibi uygulamalar sayesinde siz de kaliteli ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Peki bu uygulamalar nelerdir? 

  •  Amazon Prime 

Netflix’in en büyük rakibi olan ve ondan sonraki en büyük Pazar payına sahip olan Amazon Prime, günümüzde birçok kullanıcıya sahip nadir medya oynatıcı uygulamalardan biridir. Öyle ki, ilginç içerikler ile ilgiliyseniz siz de Amazon Prime üyesi olarak bu içeriklere ulaşabilirsiniz. Amazon Prime sahibi olmanın bedeli 3 ay için yaklaşık 12 Euro olarak karşımıza çıkmaktadır. 

  • Disney + 

İlk başlarda çocuklara hitap eden ve adını kurucusu olan Walt Disney’den alan Disney şirketi, pazar payında azımsanamayacak yüzdeye sahip olan medya hizmeti şirketlerinden biridir. Öyle ki Disney şirketinin yeni hizmeti olan Disney +, çocuklarınıza güvenle izleteceğiniz içeriklerin yanı sıra ayrıca Star Wars, Marvel, Pixar, National Ceographc ve yetişkinler için üretilmiş Disney içerilerini kullanıcılarına ayda 6,99 Euro karşılığında sunmaktadır. 

  • HBO 

Popüler medya hizmeti sağlayıcı şirketlerden biri olan HBO, çocuklara genellikle hitap etmeyen ve yetişkinlerin kullanabileceği bir platformdur. Dünyanın en ünlü yapımlarından biri olan Game Of Thrones dizisinin yapı şirketi olan HBO aboneliğine sahip olmak isterseniz eğer, aylık 4 Euro gibi düşük bir ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir. 

  • Exxen 

Yerli televizyoncu ve iş adamlarından biri olan Acun Ilıcalı’nın son girişimlerinden biri olan Exxen platformu, ilk çıktığı zamanlar oldukça eleştiri alsa da, günümüzde hiçte azımsanamayacak sayıda kullanıcıya sahiptir. Her geçen gün artan kullanıcı sayısına sahip olarak bu uğurdaki başarısını kanıtlamıştır. Özellikle ülkenin en popüler talk Showlarından biri olan, Hasan Can Kaya’nın sunduğu Konuşanlar showunun yeni bölümlerine ulaşmak isterseniz aylık 29,99 TL ödemeniz gerekmektedir.  

Netflix Gibi Uygulamalar Ücretsiz 

Herhangi bir medya sağlayıcı platforma ücret ödemek istemeyen kişilerin en çok araştırdığı konuların başında Netflix gibi ücretsiz uygulamalar geliyor. Tahmin edemeseniz de ülkemizde hizmet veren ve Türkçe içerik üreten birçok uygulama bu konuda karşımıza çıkıyor. Peki bu uygulamalar nelerdir? 

  • Puhu TV

2016 yılında Doğuş Grup aracılığı ile hayatımıza giren Puhu TV, günümüzde özellikle gençlerin en çok kullandığı ücretsiz medya sağlayıcı platformlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Puhu TV, günümüzde en popüler olan Jet Sosyete, Fi ve Çi serisi, Şahsiyet ve Dip gibi dizileri bünyesinde barındırmaktadır. 

  • Gain

Gain, özellikle birkaç ay önce yayınladığı dikkat çekici televizyon ve internet reklamları ile adını duyurmayı başarmış bir platform. Filli Boya markasının eski sahibi olan Gözde Akpınar’ın kurucusu olduğu Gain platformu, şimdilik kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Bünyesinde İlber Ortaylı, Vedat Milor, ve Engin Günaydın gibi değerli isimleri barındıran Gain V, Özellikle 20 dakikalık bölümlerden oluşan Terapist isimli mini dizi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!