Whatsapp Bellek Yetersiz Hatası Nasıl Çözülür?

Whatsapp uygulaması şüphesiz dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi. En çok kullanılan uygulama olması nedeniyle haliyle bazen uygulama üzerinde kullanıcılar bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Whatsapp üzerinde en çok karşılaşılan hatalardan birisi de Whatsapp bellek yetersiz hatası. Zaman zaman neredeyse hepimiz bu hatayı alıyoruz. Böyle bir durumla karşılaşınca panik yapmaya gerek yok. Bu hatanın oldukça basit bir çözümü bulunuyor. Peki Whatsapp bellek yetersiz hatası nasıl çözülür?

Whatsapp Bellek Yetersiz Hatası Nasıl Çözülür?
Whatsapp Bellek Yetersiz Hatası Nasıl Çözülür?

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan konulardan olan Whatsapp bellek yetersiz hatası nasıl çözülür, Whatsapp bellek yetersiz hatası, Whatsapp yetersiz bellek ve Whatsapp bellek yetersiz sorunu gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık… 

Whatsapp Bellek Yetersiz Sorunu Çözümü 

Söylemek gerekir ki whatsapp bellek yetersiz sorunu ile karşılaşan kişilerin çoğu android kullanıcılarından oluşuyor. Android, belleğinde birçok sistem dosyası barındırdığından hafıza çok daha hızlı doluyor ve bu hatayla karşılaşma sorunu daha da artıyor. Bu hata ile karşılaşan kullanıcılar genellikle cihazdan fotoğraf, video, ses veya birkaç uygulama silerek hatayı kısa süreli olsa da çözmeyi hedefliyor. Lakin birkaç fotoğraftan sonra hafıza yine doluyor ve her şey başa dönüyor. Ancak çok basit işlemler ile telefonunuzda çok daha fazla yer açabilirsiniz. 

Whatsapp bellek yetersiz sorunu çözümü için yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. Öncelikle cihazınızın “Ayarlar” bölümünü açmanız gerekmektedir. Ayarlar bölümünü açtıktan sonra genel ayarlar kısmında “Uygulamalar” kısmına gelmeniz gerekmektedir. Bu kısımda cihazınızda yüklü olan tüm uygulamalar karşınıza gelecektir. Bu uygulamalar arasından Whatsapp ismine gelmeli ve üstüne tıklamanız gerekmektedir. Whatsapp simgesine tıkladıktan sonra “Verileri Sıfırla” seçeneği karşınıza çıkacaktır. Verileri sıfırla seçeneğini seçtikten sonra uygulamanın telefonunuzda depoladığı gereksiz belgelerin tümü silinecektir. Korkmayın, bu işlem fotoğraflarınızın silinmesine neden olmaz. 

Clean Master Programı 

Clean Master programı ile Whatsapp bellek hatası çözülebilir. Bu uygulamayı indirmek için öncelikle telefonunuzda bulunan uygulama marketine girerek uygulamayı bulduktan sonra “İndir/Yükle” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Uygulama internet hızınıza bağlı olarak kısa süre içerisinde cihazınıza inecektir. Uygulamayı indirdikten sonra açmanız gerekmektedir. Açtıktan sonra uygulama da “Gereksiz Dosyalar” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza gelen butonlar arasından “Hafıza Arttır” seçeneğini seçin ve çalıştırın. Bu işlem telefonunuzun doluluk oranına göre birkaç dakika sürebilir. İşlem sonrasında telefonunuzda depolanan gereksiz dosyalardan büyük oranda kurtulmuş olacaksınız. Bu sayede Whatsapp bellek sorununu da çözmüş olacaksınız.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!