Wi-Fi Şifresi Öğrenme – Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

İnternet üzerinde zaman geçirmek şüphesiz oldukça keyifli bir şey. Ancak İnternete girebilmemiz için oldukça lazım olan bir şey var: o da Wi-Fi şifresi. Özellikle evinizde bulunan modemin şifresini bilmiyorsanız bu oldukça sinir bozucu bir durum olabiliyor. Şifrenin hatırlanmadığı durumlar tabiri caizse oldukça sancılı geçiyor. Peki Wi-Fi şifresini öğrenme işleminin bir yolu yok mu? Wi-Fi şifresi öğrenme – Wi-Fi şifresi nasıl öğrenilir?

Wi-Fi Şifresi Öğrenme – Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir?
Wi-Fi Şifresi Öğrenme – Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Bu makalemizde internet üzerinde en çok araştırılan konular olan Wi-Fi şifresi öğrenme – Wi-Fi şifresi nasıl öğrenilir, wifi şifresi öğrenme pcwifi şifresi öğrenme Windows 10, wifi şifresi bulma gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık… 

Windows Wi-Fi Şifresi Öğrenme 

En çok kullanılan işletim sistemlerinden biri de şüphesiz Windows işletim sistemidir. Hal böyle olunca en çok aratılanlardan biri de Windows Wi-Fi şifresi öğrenme konusu oluyor. Peki öğrenmek için hangi adımları uygulamanız gerekiyor? 

  • Öncelikle bilgisayarınızı açın ve orada bulunan wifi simgesine tıklatın. Ardından önünüze bir seçenekler menüsü gelecektir. “Ağ ve İnternet” yazan yere tıklamanız gerekiyor. 
  • Bu kısma geldikten sonra “Bağdaştırıcı Seçeneklerini Düzenle” yazan butona tıklayın. Açılan sayfada önünüze birçok wifi ağı gelecektir. Burada kendi wifi ağınızı bulun ve üzerine sağ tıklayın. 
  • Açılan sayfada “Durum” yazan butona tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra tekrar “Kablosuz Özellikleri” seçeneğini seçin.  
  • Açılan sayfada son olarak “Güvenlik” yazan sayfaya gitmeniz gerekmektedir. Bu sayfaya geldikten sonra wifi şifreniz görünmeyecektir. Tarafınıza yıldız veya nokta olarak gösterilir. “Karakterleri Göster” yazan seçeneği seçtikten sonra wifi şifrenizi görüntüleyebilirsiniz. Bu kısımda isterseniz wifi şifresi değiştirme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. 

Mac Wi-Fi Şifresi Değiştirme 

Windows kadar Mac işletim sistemini kullanan kişiler de elbet bulunmaktadır. Siz de aşağıda yer alan adımları bir bir uygulayarak Mac Wi-Fi şifresi değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

  • Öncelikle bilgisayarınızı açın ve menü çubuğuna gelin. Menü çubuğunun sağ üst köşesinde bulunan simgeye tıklayın ve arama kısmını açın. Arama kısmına “Anahtar Zinciri Erişimi” yazın ve enter tuşuna basarak aratın. 
  • Açılan sekmeye tıklayın ve kenar çubuğu bölümünde yer almakta olan “Sistem” simgesine tıklayın. 
  • Açılan kısımda “parolalar” sekmesine gelin. Burada karşınıza birçok wifi ağı gelecektir. Kendi wifi ağınızın adını bulun ve üstüne iki kere ard arda tıklayın. Açılan kısımda “Şifreyi Göster” isimli seçeneği işaretleyin. 
  • Burada bir sekme önünüze açılacaktır. Bu sekmede yönetici adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Ardından Şifreyi Göster isimli kutucuğun yanında wifi şifreniz görünecektir. Wifi şifrenizi bu şekilde görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz bu kısımda istediğiniz şekilde değişiklik de yapabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!