Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?

Windows 10 Anniversary nasıl yüklenir? Bazı kullanıcılar Anniversary Update yaparken çeşitli problemlerle karşı karşıya kaldı. Kullanıcıların büyük bir kısmı Cortana’da sorun yaşadıklarını ifade etmekte. Ayrıca anlaşılamayan bazı Windows 10 Anniversary hata 0x80070057 ve hata 0xa0000400. Bu durumda Update yapmak için Windows 10 Anniversary nasıl yüklenir birkaç farklı yoldan denemekte fayda var. Bu sayede güncellemenizin başarılı olma ihtimali daha yüksek olacaktır. Yüklemenin başarısız olma durumunda yüklemeye başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler mevcut.  

Bu makalemizde sizler için internette çok araştırılan Windows 10 Anniversary nasıl yüklenir, Windows 10 Anniversary updateWindows 10 Anniversary nedir gibi konulara detaylı bir şekilde değindik… 

Yüklemeye Başlamadan Önce! 

Windows 10 Anniversary yüklemeye başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler: 

 • Geçerli Windows 10 sürümünüzün bir yedeğini oluşturun. Eğer yükleme anında herhangi bir sorun olur ve işleminiz yarıda kalırsa, disk sürücünüze geri yükleme yapabilme ve tekrar deneme şansınız olacaktır.  
 • Bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz aktif bir Anti-Virüs programı varsa, sağ alt köşeden sağ tıklayarak devre dışı bırakın. Aksi takdirde virüs programları yüklemeyi engelleyebilir. Aynı zamanda Windows Defender’ı da devre dışı bırakabilirsiniz.  

Windows 10 Anniversary Güncellemesi Nasıl Yapılır? 

İlk olarak 1507 teknik isimle yayımlanan Windows 10 sürümü, temmuz ayında 1607, ağustos ayında yayımlanan sürümüyle de Anniversary Update aldı. Windows 10 Anniversary, bugüne kadar en çok yama alan Windows sürümlerinden birisi. İlk çıkan 1507 sürümü ise artık Windows tarafından teknik destek alamıyor. Güvenliğine özen gösteren kullanıcılara Windows 10 Anniversary update yapmasını şiddetle tavsiye ederiz. Peki Windows 10 Anniversary nasıl yapılır: 

 • Bilgisayarınızın Başlat menüsüne tıklayın ve arama kısmına Windows Update yazın. Daha sonra Ayarlar, Güncellemeler ve Güvenlik sekmelerine tıklayın. Dilerseniz doğrudan Arama Çubuğuna “Güncelle” yazabilirsiniz. Daha sonra Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine girin. 
 • Karşınıza çıkan sekmeden “Daha Fazla Bilgi” seçeneğine tıklayın. Kullanmakta olduğunuz web tarayıcınızda otomatik bir sayfa açılacaktır.  
 • Burada açılan pencereden, “Güncellemeyi Şimdi Yapın” seçeneğine tıklayın. İndirilen dosyanın adı: Windows10Upgrade28084 
 • Daha sonra indirilenler klasörüne gelerek bu dosyaya çift tıklayarak açın ve indirme işlemini başlatın.  
 • Not: “Windows10Upgrade28084.exe indirmeyi bitirdi” mesajını görürseniz de seçeneğiniz vardır. Ekranın altında bulunur; yükseltme dosyasını indirmeye başlamak için ‘Çalıştır’ düğmesine tıklayabilirsiniz. Sorulduğunda ‘Evet’i tıklayın. Ardından ‘Şimdi Güncelle’ seçeneğine tıklayın. 
 • Sonraki ‘Windows 10 güncellemesini indirmeye tıklayın. Bu işlemden sonra “İndirme Doğrulanıyor” seçeneğini görmeniz gerekecektir.  
 • Ardından, yükseltmeyi başlatmalıdır (%2’ye ulaşmak birkaç dakika sürebilir). 
 • Yükseltme devam etmeli ve kısa bir süre sonra %2‘nin üzerine çıkmalıdır (sabırlı olun). 

 

Not: Yükseltme %2‘de takılı kalırsa ve 0x80070057 hata kodunu alırsanız aşağıdaki yönergeleri izleyin. Güncelleme hazır olduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekecek. 

Windows 10 Anniversary Sürümü Güncellemesi Hata kodu 0x80070057-%2 Çözümü 

Windows 10 Anniversary Hata kodu 0x80070057 çözümü: 

Windows 10 Yükseltme aracını kullanarak Windows 10’u yıldönümü sürümüne güncellemeye çalıştığınızda, araç indirilir ve ardından0x80070057 Hata koduyla% 2’de durur. 

 • Başlat menüsünü açarak Windows Update’e gidin, ‘Ayarlar’ / ‘Güncellemeler ve Güvenlik’e tıklayın 
 • Şimdi ‘Daha Fazla Bilgi’ bağlantısına tıklayın, varsayılan tarayıcınızda bir sayfa açmalıdır. 
 • Ardından ‘Yıldönümü Güncellemesini şimdi alın’ seçeneğine tıklayın. 
 • İndirilen dosyanın adı: Windows10Upgrade28084.   
 • Bu dosyaya çift tıklayın Açın ve yükseltme dosyasını indirmeye başladığından emin olun.

Not:WIFI’ı devre dışı bırakma pencereniz, Windows güncelleme işlemi tarafından kısmen gizlenmiş olabilir, bu nedenle 5. adımı gerçekleştirirseniz, ekranın erişilebilir bir köşesine taşıyın. 

 1. 5.Sonraki ‘İndirmeyi Doğrulamak’ için indirme %100’e ulaştığında İnternet WIFI bağlantınızı kapattığınızdan veya LAN kablonuzu çıkardığınızdan emin olun.
 • Daha önce %2 hatası aldıysanız güncelleme zaten bilgisayarınızda olduğundan, Windows 10 güncelleme dosyalarının sağlam olduğundan emin olmak için bir karma kontrol gibi doğrulanacaktır.  
 • Daha sonra, yükseltmeyi başlatmalı, ancak normal %2‘de kalmalıdır (bu, %2 işaretine ulaşmak birkaç dakika sürebilir). 
 • Şimdi yaklaşık 2 dakika bekleyin ve İnternet / WIFI / LAN’ınızı yeniden etkinleştirin; yükseltme devam etmeli ve sonunda kısa bir süre içinde %2’nin üzerine çıkmalıdır (sabırlı olun). 
 • Güncelleme hazır olduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekecek. 
 • Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra güncellemenin yüklenmesi tamamlanır ve işlemin tamamlanması için bir veya birkaç kez yeniden başlatılabilir. 
 • Aktivasyon durumunuzu kontrol edin: Başlat / Ayarlar / Güncelleme ve güvenlik / Aktivasyon’a tıklayın ve Windows 10 sürüm numarasının 1607 olduğuna emin olun.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!