Windows 10 Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

Günümüzde diz üstü bilgisayarlara neredeyse herkesin evinde. Bu bilgisayarlarda oyun oynamak, sosyal medyada sörf yapmak veya film izlemek gibi birçok aktivite yapılabiliyor. Bu tür aktiviteler gerçekleşirken bilgisayar üzerinde yapılacak bir Windows 10 güncellemesi tüm keyfinizin kaçmasına sebebiyet verebilir.

Windows 10 Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?
Windows 10 Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

Bu bildirimler ve güncelleme işlemleri genellikle oldukça sık bir şekilde gerçekleştiğinden Windows işletim sistemi kullanıcıları sıklıkla Windows 10 güncelleme kapatma nasıl yapılır sorusunu sormaktadır. Öyle ki, bu işlem Regedit veya ayarlardan kısa süre içerisinde uygulayacağınız kolay adımlarla yapılabilmektedir. Peki Windows 10 güncelleme kapatma nasıl yapılır?

Windows 10 Güncelleme Kapatma Tamamen

Windows 10 güncellemeler, kullandığınız masa üstü ve diz üstü cihazların güvenliğini sağlamak ve kalitesini arttırmak için yapılmaktadır. Windows 10 güncelleme kapatma tamamen işlemini gerçekleştirseniz bile, ara ara bu güncellemeleri boş vakitlerinizde gerçekleştirmeniz tüm yeniliklere uyum sağlamanız açsından büyük önem taşımaktadır.

Windows 10 güncelleme kapatma tamamen işlemini gerçekleştirmeniz için, yukarıda da bahsedildiği üzere uygulayabileceğiniz birkaç adım yer almaktadır.

Öyle ki güncellemeleri tamamen kapatabileceğiniz gibi sınırlandırma işlemi de yapabilirsiniz. Ayrıca güncellemeleri tamamen kapatmak yerine belirli bir süre kapatmak isterseniz, kullanıcıları bu seçenek de sunulmaktadır.

Peki bu yöntemleri nasıl uygulayabilirsiniz?

Windows 10’da tüm güncellemeleri devre dışı bırakmak için öncelikle ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Bu adımdan sonra güncelleme ve güvenlik seçeneğine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu adımdan sonra sol menüden Windows update seçeneğine tıklamalısınız. Gelişmiş seçenekler butonuna tıkladıktan sonra tüm ayarları kapatmalısınız. Tüm bu adımları eksiksiz bir biçimde uyguladıktan sonra Windows 10 kapatma işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir.

Windows 10 Güncelleme Kapatma Programı 2021

Windows 10 güncellemelerini kapatmak söz konusu olduğunda aratılan ilgili terimlerin en başında Windows 10 güncelleme kapatma programı 2021 gelmektedir. Öyle ki, Windows 10 güncellemelerini kapatmak için cihazınıza yükleyeceğiniz herhangi bir program yer almamaktadır. Ancak çeşitli anti virüs programları ile güncellemeleri ileri tarihlere atabilmeniz mümkündür. Bunun dışında Windows 10 güvenlik güncellemelerini devre dışı bırakma işlemini tercih edebilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz adımlar şunlardır:

Öncelikle Advanced options menüsüne girmeniz gerekmektedir. Buradan ayarlar kısmına geçiş yapmalı, güncelleştirme ve güvenlik seçeneğine seçmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından Windows update seçeneğine tıklayın. Gelişmiş seçenekler kısmına giriş yaptıktan sonra güvelik güncellemelerinin tümünü devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Tüm bu adımları uyguladıktan sonra Windows 10 güvenlik güncellemeleri bir daha otomatik olarak çalışmayacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!