Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube, hala dünyadaki en popüler video paylaşım sitesi.  Bunun dışında YouTube arama motoru olarak da kullanılıyor. Milyarları bulan video içeriğinin bulunduğu YouTube platformu, günümüzün en popüler video paylaşım siteleri arasında zirvede yer alıyor. Durum böyle olunca birçok kişi YouTube’da izlediği  videolar için YouTube’da video indirme nasıl yapılır sorusunu soruyor.

Başta müzik videoları olmak üzere bilgisel videolarda kullanıcılar tarafından beğenildikten sonra indirilmek isteniyor. Bunun farkında olan YouTube kullanıcılarına YouTube Premium hizmetini sunuyor Fakat bu hizmetin ücretli olması sebebiyle kullanıcılar farklı alternatiflere yöneliyorlar. YouTube üzerinden video indirme işlemini gerçekleştirmek için bir çok alternatif yöntem bulunuyor. Yazımızın devamına okuyarak yöntemleri öğrenebilir ve YouTube video indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. tek başına 

YouTube Video İndirme 

YouTube videosu indirme bu konu hakkında bilgisi olmayan kişiler tarafından zor bir işlem olarak düşünülebilir fakat oldukça kolay bir işlemdir aslında. Video boyutuna ve kalitesine göre birkaç saniye içerisinde indirme işlemini tamamlamak mümkündür. YouTube doğrudan bunun yapılmasına izin vermese de bazı uygulamalar bu duruma çözüm getirmektedir. 

VD YouTube 

Tarayıcınız üzerinden YouTube’a girdikten sonra, indirmek istediğiniz  videoyu açarak bu videonun linkinde YouTube yazan yerin hemen önüne vd  ekleyerek Enter tuşuna  bastıktan sonra yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfa üzerinden indirmek istediğiniz videonun kalitesini ve hangi formatta indirmek istediğinizi seçerek Kısa bir süre içerisinde istediğiniz videoyu indirebilirsiniz.   

WinX YouTube Downloader 

WinX YouTube Downloader, başta YouTube olmak üzere birçok sosyal medya platformu ve video izleme platformundaki paylaşılan videoların indirilmesini sağlar. Uygulamayı indirdikten sonra video linkini ekleyerek istediğiniz kalitede video indirebilirsiniz.   

SaveFrom 

SaveFrom, herhangi bir uygulamadan veya YouTube indirici kullanmadan video indirmek isteyen kişilere YouTube video indirme imkanı sağlıyor. SaveFrom, ayrıca Twitter, Facebook ve Instagram gibi Sosyal medya platformlarından video indirme seçeneğini de sunuyor. Site üzerinde yer alan alana video bağlantısını girdikten sonra istediğiniz format ve kalitede video indirebilirsiniz. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz seçeneklerin dışında birçok  alternatif YouTube video indirme seçeneği de bulunmaktadır. Kısa bir araştırma yaparak bu seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!