Nasıl kilo alınır? Kilo Almak İçin Neler Yapılmalı?

Genelde herkes nasıl kilo verebilirimin cevabını ararken aslında bir önemli konuyu unutuyoruz. Nasıl kilo alabilirim? Çünkü kilo vermek isteyenler kadar kilo almaya çalışanlar da var. Öncelikle şunu bilmeliyiz kilo almak isterken abur cubura sağlıksız gıdalara bulaşmamalıyız yani kilo almak demek her önüne geleni yemek demek değildir. Kilo almak için günde yaktığımız kalorinin daha fazlasını almamız lazım. Vermek içinde tam tersi. Kilo almak için yapılacaklar.

1- Kalori hesabı yapmalıyız

Yediğimizin içtigimizin ne kadar kalori barındırdığını hesaplamamız lazım. Kilo almak isteyen biri günde 2800-3000 kalori alması lazım. Bu hesaplamayı yapmak içinde bir sürü telefon uygulamaları var bunlar size yardımcı olabilir.

2- Ögün sayısını arttırın

Örneğin günde 3 öğün yiyorsanız 4 ya da 5 öğüne çıkartın. Ara öğünler koyun. Ara öğünlerde daha çok kuruyemiş, meyve gibi yiyecekleri tercih edin.

3- Smoothieler

Gün içerisinde kalorisi yüksek içecekler tercih edin. Kendi smoothienizi yapın. Film izlerken,ders çalışırken,kitap okurken içebileceginiz sağlıklı içecekler.

4- Spor yapın

Spor yapmak ister istemez sizin daha fazla yemenizi sağlayacak ve bu şekilde daha kolay kilo alabileceksiniz. Ve daha sağlıklı ve fit duruma gelebileceksiniz.

5- Meyveleri tercih edin

Meyveler hem size vitamin almanızı sağlarken hemde daha sağlıklı kilo alabilmenizi sağlayacak. Gün içerisinde bol bol meyve tüketmeye gayret gösterin.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!