Zayıflamak İçin Hurma Diyeti Zararlı Mıdır?

Zayıflamak İçin Hurma Diyeti Zararlı Mı: Hurma diyeti, zayıflamak isteyen ve nereden başlayacaklarını bilemeyen herkes için başlangıç olarak sayılabilecek güzel bir detoks diyetidir. Başlarda biraz zorlanabilir, iki veya üçüncü günde bırakmak isteyebilirsiniz. Ancak bırakmaz ve devam ederseniz sonucu gördüğünüzde oldukça sevinebilir ve mutlu olabilirsiniz. Hurma diyeti 7 gün yani 1 hafta uygulanan bir diyet şeklidir. 7 gün boyunca her öğünde 7 tane olmak üzere gün içerisinde toplam 21 tane hurma yeme hakkınız vardır. Tabi bu diyeti yalnız hurma yiyerek değil, her öğünde hurmaların yanında bir kase de yoğurt yiyerek yapmalısınız. Aynı zamanda gün boyunca bol bol su tüketmelisiniz. Bu miktar en az 10-12 bardak kadar su olmalıdır.

Zayıflamak İçin Hurma Diyeti Zararlı Mıdır?
Zayıflamak İçin Hurma Diyeti Zararlı Mıdır?

Zayıflamak İsteyenlerin Dikkatine!

Diyet yapmak çoğu kilo vermek isteyenler tarafından üşenilen veya hep yarıda bırakılan ve vazgeçilen bir uygulamadır. Ancak bazı detoks diyetleri sayesinde, kişi önce motive olur ve kilo verebileceğini anlayıp, bu yolda devam edebileceklerini anlarlar. Bu sayede istedikleri kiloya erişebilmek adına yedi günlük diyet sonunda yediklerine dikkat ederek ya da bir diyetisyen eşliğinde tekrar kilo vermeye devam ederler.

Danışarak Zayıflama

İstediğiniz kiloya inebilmek için, çeşitli yollara başvurur, çeşitli diyetler uygularsanız. Bu diyetleri uygularken de dikkat etmeniz gereken birçok kural vardır. Bu kuralların en başında da bir diyetisyene başvurmak en sağlıklısıdır. Diyet listelerinden size en uygun olabilecek diyeti seçtikten sonra, uygulamaya başlamadan önce bir diyetisyene veya bir doktora başvurmanız yani danışmanız gerekir. Özellikle de herhangi bir rahatsızlığınız mevcutsa, kesinlikle hiçbir diyete kendi başınıza karar vererek başlamamalısınız. Yalnızca hurma diyeti için değil, her diyet için geçerli ve en önemli kuraldır.

Hurma diyetini seçip, birde doktorunuza danıştıktan sonra, gönül rahatlığıyla uygulamaya başlayabilirsiniz. Diyeti uygulamaya başladıktan sonra da, diyetin kendi içerisinde barındırdığı kurallara uymak gerekir. Bunlardan bazılarından bahsetmiştik. En önemlisi, gün içinde, her öğünde tüketmeniz gereken 7 hurma yani toplam 21 hurmayı yoğurtla beraber tüketmenizdir. Aynı zamanda bolca su tüketmek gerekir. 7 gün sonunda sonlandırmanız gereken diyeti, zayıflama fark ettiğiniz için, daha fazla kilo verebilirim düşüncesiyle 1 hafta daha devam ettirmeye çalışmamalısınız. Aksi takdirde sağlığınız bozulabilir.

Benzer yazımız olan ” Bir Haftada Kilo Verdiren Diyet Hangisidir? ” başlıklı konumuzu da okumanızı tavsiye eder sağlıklı günler dileriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!