Kim Aramış Nasıl Yapılır Turkcell?

Eğer bir telefon kullanıyorsanız en büyük problemlerinizden biri de telefonunuz kapalıyken sizi kimin aradığını bilememektir. Böyle bir durumda belki de çok önemli bir randevuyu ya da aramayı kaçırmış olabilirsiniz. Ancak Turkcell operatörü böyle bir duruma çözüm getirecek çok özel bir servisi müşterilerine sunuyor. Bu servisin adı da Turkcell kim aramış servisi. Eğer siz de bu servisi hattınıza tanımlamak istiyorsanız kim aramış nasıl yapılır Turkcell konusunu sık sık internette aratmışsınızdır. 

Kim aramış nasıl yapılır Turkcell servisini hattınıza tanımladığınızda telefonunuz kapalıyken veya hattınız çekmiyorken sizi arayan kişiler eğer Turkcell abonesiyse bu kişilerin numarası, ismi ve soy ismi cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilir. 

Turkcell Kim Aramış Servisi Ücretli Midir? 

Turkcell kim aramış servisine üye olmak isteyen kullanıcıların sorduğu sorulardan bir diğeri de Turkcell kim aramış servisi ücretli midir sorusudur. Bu sorunun cevabı evettir. Eğer cep telefonunuz kapalıyken sizi arayan kişilerin kim olduğunu cep telefonunuza gelecek bir kısa mesajla öğrenmek istiyorsanız belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Turkcell kim aramış servisi için ödemeniz gereken ücret aylık 3,49 TL’dir. 

Eğer faturalı bir hatta sahipseniz her ay Turkcell kim aramış servisi için ödemeniz gereken ücret faturanıza ek olarak yansır. Eğer faturasız ve TL yüklemeli bir hatta sahipseniz Turkcell kim aramış servisi için ödemeniz gereken ücreti her ay manuel olarak ödemeniz gerekmektedir. Eğer hattınızda yeteri kadar TL bulunuyorsa size sorulmadan her ay bu servis yenilenir. Ancak hattınızın içinde TL bulunmuyorsa servisin yenilenmesi için hattınıza TL yüklemeniz gerekmektedir. 

Turkcell kim aramış servisini aktif hale getirdiğinizde size ulaşılamıyorken arayan kişilerin cep telefonu, kaç kere aradığı ve hangi saatlerde aradığı size kısa mesaj yoluyla gönderilir. Ancak sizi arayan numara bir Turkcell abonesi değilse telefonunuza gelen kısa mesajda arayan hattın kime ait olduğu bilgisi yer almaz. Eğer arayan kişinin yine de kim olduğunu öğrenmek istiyorsanız size gelen kısa mesaj metnini kopyalayarak 2200 numarasına kısa mesaj olarak atmanız gerekmektedir. Ardından bu numaranın kime ait olduğu tarafınıza iletilecektir. Bu işlem için sizden 1,70 TL şeklinde bir ücret talep edilmektedir. Turkcell kim aramış servisi günde yalnızca 3 kişinin kim olduğunu tarafınıza aktarmaktadır. Ekstra işlemler için tarafınıza 1,70 TL yansıtılmaktadır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!