Whatsapp’ta en fazla kaç kişi görüntülü konuşabilir?

Whatsapp’ta aynı anda en fazla kaç kişiyle görüntülü konuşulabilir?

Corona virüsü sebebiyle artık bir çok görüşme normal telefon görüşmesinin yerini görüntülü görüşmeye bıraktı. İnsanlar bu yüzden hangi program ile en fazla kaç kişi görüntülü konuşulabilir, Whatsappta en fazla kaç kişi görüntülü konuşabilir, Whatsappta kaç kişi görüntülü konuşabilir, whatsappta aynı anda kaç kişi görüntülü konuşabilir, whatsappta aynı anda en fazla kaç kişiyle görüntülü konuşulabilir, zoomda en fazla kaç kişi görüntülü konuşabilir gibi konuları araştırmaya başladılar. Neden whatsapp diye soracak olursanız çünkü whatsapp her zaman ücretsiz olan ve artık hemen hemen hepimizin cep telefonunda yüklü olan  güzel bir uygulama.

Pandemi nedeniyle insanlar dışarı çıkamayınca, yüz yüze görüşemeyince , yan yanaymış gibi hissiyatını yakalamak için görüntülü görüşme programlarına yöneldiler. Görüntülü görüşme denince akla whatsapp geliyor. Whatsapp yazılı ve görüntülü görüşmede en popüler olan uygulama.

Whatsapp'ta en fazla kaç kişi görüntülü konuşabilir?

Tam da bu pandemi döneminde parlayan zoom uygulamasınada değinelim. Çünkü bu uygulama ilk çıktığı anda 8 kişiye kadar görüntülü görüşme desteği sağlayınca whatsapp bu konuda geri kaldığını görerek hemen , whatsapp görüntülü görüşme özelliğindeki destekleyeceği kişi sayısını 8 kişiye çıkardı. Artık bir çok görüşme hatta ve hatta görüşmenin dışında, eğitim , toplantı , iş gibi konularda görüntülü görüşme programlarından yürütülüyor. Dolayısıyla whatsapp bu konuda geri kalamazdı. Eğer diğer programlar kişi sayısı yönünde tekrar bir arttırıma giderse eminim ki whatsapp da bundan geri kalmayacaktır.

Fazla görüntülü görüşme kişi sayısı destekleyen programlar türemeye başladı son günlerde fakat bunların lisans ücretlerine bakınca çok büyük bir kurum veya kuruluş şeklinde durumu olmayanlar ücretsiz olan ve olmaya devam edecek olan whatsapp programına yönelmek daha uygun gözüküyor.

Whatsapp’daki görüntü ve ses kalitesi oldukça iyi. Bunu bire bir tecrübe ettim. Yanlız biliyorsunuz ki görüntü ve sesin iyi olması için internet hızınızında iyi olması gerekiyor. İnternet hızınız kötü olduktan sonra hangi görüntülü görüşme programı olursa olsun verim alamazsınız.

Son olarak Whatsappta 8 kişiye kadar görüntülü görüşme yapmak istiyorsanız Whatsapp versiyonunuzun 2.20.50 ve üstü olduğuna emin olun. Çünkü bu özellik 2.20.50 nolu whatsapp versiyonunda geldi. Whatsapp yeniliklere ve rekabete açık bir program, whatsapp güncellemelerinizi takip etmeyi ve güncellemelerinizi açık bırakmayı unutmayın.

1 yorum
  1. Ferhatvarkan diyor

    Zoom uygulaması ilk çıktığında 8 kişi ile görüntülü konuşabilme desteği sağlarken wahtsapp bunu neden daha önce yapmadı zoom yaptıktan sonra oda yaptı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!