Hakan Muhafız 5. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Hakan : Muhafız dizisi yeni sezonun çekilmesi beklenirken bizde gelin bu yazımızda diziyi tanımak isteyenler için biraz bilgilendirmede bulunalım. Muhafız dizisi Muhafız Kaç Bölüm Yayınlandı sorusunun cevabını ve yeni başlamak isteyenler içinde muhafız dizisinin konusu, kadrosu  ve Muhafız Hangi Günler Yayınlanıyor gibi konularda bilgilendirmede bulanacağız. Öncelikle muhafız dizisi nedir buna bir bakalım.

Muhafız dizisi nedir?

Dizinin tam adı Hakan : Muhafız olarak geçer. Netflix yapımı bir dizidir. Dizinin türü dramatik, fantastik , aksiyon ve bilimkurgudur. Türkiye’de çekilen ilk Netflix orijinal dizisi ünvanına sahiptir. Dizinin ilk gösterimi İstanbul’da düzenlenen bir gecede 5 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Dizi Nilüfer Gökdel’in Karakalem ve Bir Delikanlı’nın Tuhaf Hikayesi adlı romanlarından uyarlanmıştır. Dizinin yönetici yapımcılığını Onur Güvenatam, Jason George, Özge Bağdatlıoğlu ve Binnur Karaevli tarafından gerçekleştirilmiştir.

Muhafız dizisinin konusu nedir ?

Hakan Demir adlı süper kahramanın İstanbul’da dükkanı vardır. Neşet isimli babası onu evlat edinmiştir. Babasının ölümünden sonra görevi şehri korumak olan eski bir gizli düzene bağlı olduğunu keşfeder. Görevi Ölümsüz’ü öldürmek şehri yıkımdan korumak olan Hakan isimli süper kahramana sadık olanlar gizli düzenin üyeleri Kemal ve Zeynep yardım edecektir.

Muhafız dizisinin oyuncu kadro ve karakterleri

Muhafız dizinin ana oyuncu kadrosu ve canlandırdıkları karakterler aşağıdaki gibidir:

 • Çağatay Ulusoy– Hakan Demir, Kendisine verilmiş gizli bir görev vardı. İstanbul’u korumak zorunda olan bir Muhafız ve süper kahramandır. (4 sezon)
 • Ayça Ayşin Turan– Leyla Sancak, Erdem’in asistanıdır. (1-2. sezon)
 • Hazar Ergüçlü- Zeynep, Hakan’ın yakın arkadaşı, Sadık olanlardan. (4 sezon)
 • Okan Yalabık- Faysal Erdem, iş adamı görünümünde olan bir ölümsüz. (4 sezon)
 • Burçin Terzioğlu- Rüya, Faysal’in sevgilisi olan bir ölümsüz. (1. sezon son bölüm konuk oyuncu, 2-3. sezon daimi ve 4. sezon konuk oyuncu)
 • Yurdaer Okur, Kemal Erman, Zeynep’in babası ve sadık olanlardan. (1. sezon)
 • Engin Öztürk- Levent, Hakan’in kardeşi. (2-3. sezon)
 • Taner Ölmez- Burak, Hakan’a panzehiri yapması için yardımcı olacak mücadeleci genç. (3-4. sezon)
 • Funda Eryiğit- Nisan, Hakan’ın İstanbul’u kurtarmak için maceraya koyulurken karşısına çıkan gizemli kadın. (3-4. sezon)

Hakan Muhafız Kaç Bölüm Yayınlandı ?

Muhafız dizisi;

 • 14 Aralık 2018’de 10 bölümden oluşan 1.sezon
 • 26 Nisan 2019’da 8 bölümden oluşan 2.sezon
 • 6 Mart 2020’de 7 bölümden oluşan 3.sezon
 • 9 Temmuz’da ise 7 bölümden oluşan 4.sezon

Olmak üzere toplamda muhafız dizisi 4.sezon yayınlanmıştır . Muhafız dizisi bölüm olarak ise toplamda 32 olarak yayınlanmıştır.

Hakan Muhafız 5. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak ? Hakan Muhafız 5.sezon ne zaman başlayacak ?

Hakan Muhafız 5. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak ?
Hakan Muhafız 5. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak ?

Normalde 4.sezon ile birlikte sezon finali yapacak olan dizinin devam sezonunun çekilmesi için sosyal medya kanalları üzerinden netflix’e çok ciddi istekler var. Dizinin hayranları merakla hakan muhafız 5.sezon ne zaman başlayacak diye dört gözle beklemekteler. Şu an hakan muhafız 5.sezonun ne zaman çekilecek ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Muhafız dizisinin 5.sezon çekimleri’nin ne zaman başlayacak ile ilgili yeni bir geldiği zaman siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız.

Muhafız Hangi Günler Yayınlanıyor ?

Dizinin netflix yapımı  bir dizi olduğundan bahsetmiştik. Dizinin 1.sezonu 14 Aralık 2018 Cuma günü, 2.sezonu 26 Nisan 2019 Cuma günü, 6 Mart 2020 Cuma günü,  4.sezonu da 9 Temmuz Cuma günü yayınlanmıştı. Dizinin yayınlanma günleri Cuma günleridir. Henüz 5.sezonun çekimlerine başlandığı yönünde henüz net bir bilgi olmasa da bazı twitter kullanıcıları 5.sezon çekimlerinin başladığı yönünde bilgiler sızdırıyorlar. Fakat henüz netleşen bir tarih olmadığı için sizlere 5.sezon hangi gün yayınlanacak bunun bilgisi şimdilik veremiyoruz.

Fakat eski sezonlara ait bölümleri izlemek ya da diziye yeni başlamak isteyen izleyiciler olursa netflix üzerinden yayınlanan bir dizi olduğu için eski sezon ve bölümlere ulaşmak oldukça kolay. Özellikle yeni başlayanlar için önceden çekilmiş ve yayınlanmış olan bölümleri izlemek bir belli bir gün yok müsait zamanlarınızda izleyebilirsiniz. Fakat dizinin tüm sezonlarına ait bölümleri izlemiş olan eski hayrat kitlesi merak muhafiz dizisinin 5.sezonunun ne zaman çekilecek yönünde sık sık bilgi edinmeye çalışıyorlar. Bizlerde sizler gibi muhafız dizisinni yeni sezonunun çekilmesini merakla bekliyoruz, muhafız dizisinin yeni sezonu çekilmeye başladığı anda sizleri bilgiendireceğiz.

Siz de bu ve diğer tüm yazılarımız için aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizlere istek, öneri , taleplerinizi iletebilirsiniz, bizleri okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!