Uyanış Selçuklu Hangi Gün, Konusu Ne? | Uyanış Selçuklu Yeni Bölüm Fragman İzle

Uyanış Büyük Selçuklu Konusu ve Oyuncuları Uyanış Selçuklu Hangi Gün Hangi Kanalda

Uyanış Büyük Selçuklu: Henüz yeni başlamış olmasına rağmen oldukça iyi reytingler alan Uyanış Selçuklu dizisi şimdiden izleyicinin beğenisini topladı. Dizi birkaç haftadır yayınlanıyor olmasına rağmen Uyanış Selçuklu oyuncuları, Uyanış Selçuklu ne zaman, Uyanış Selçuklu gibi konular şimdiden çok merak edilir oldu. 

Uyanış Büyük Selçuklu Konusu 

Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölüm Full İzle Uyanış Selçuklu Yeni Bölüm Fragman İzle
Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölüm Full İzle Uyanış Selçuklu Yeni Bölüm Fragman İzle

Özellikle sürükleyici Uyanış Selçuklu konusu ile izlerken insanlara o dönemleri yaşatan dizinin ömrünün oldukça uzun olacağını söylemek zor değil. Uyanış Selçuklu konusu ise şöyle: Anadolu’ya Türklerin girmesini sağlayan büyük Selçuklu hükümdarı Sultan Alparslan’ın vefatının ardından Melikşah tahta geçer. Tahta geçtiği gün bahtsız sultan Melikşahâşık olduğu hatun olan Başulu hatunun doğum yaparken öldüğünü öğrenir. Bu yeni doğan bebeğin Kıpçak-Selçuklu devletlerinin düşmanlığı sebebi ile ortadan kaldırılması gerektiğini düşünenler vardır. Yeni Sultan Melikşah zor olsa da bebeği Mizamülmük’e bırakır… 

Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncuları 

Uyanış Selçuklu Oyuncu Kadrosu: Ekranlarda görmeye alışkın olduğumuz oyuncuları barındıran dizi, aktör seçimleriyle de oldukça beğenildi. Uyanış Selçuklu oyuncuları arasında başrol Sultan Melikşah rolünü Buğra Gülsoy üstlendi. Diğer oyuncular arasında Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür, Erdem AkakçeAli Gözüşirin, Osman SonantEkin Koç, Hatice Şendil, Hasan Sabbah ve Gürkan Uygun gibi isimler yer alıyor. 

Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölümde Neler Oldu?

Uyanış Büyük Selçuklu 3. Bölüm Özeti 

Diriliş Ertuğrul dizisinin senaristinin yine senaristliğini üstlendiği Uyanış Selçuklu dizisi 3. Bölümde de damgasını vurmayı başardı. Uyanış Selçuklu 3. Bölüm özeti ise şöyle: yıllar önce vatanı uğruna oğlundan vazgeçen Sultan MelikşahNizamımülk’e giderek kendilerine oğlunu göstermelerini ister. Melikşah’ın oğlunu görmesi devlet için çok büyük tehlikeler doğuracağından Nizamımülk bu isteğe pek sıcak yaklaşmaz. Melikşah evlat hasretiyle yanarken Sencer ise bağrına düşmüş aşk ateşiyle ne yapacağını bilememektedir. 

Uyanış Büyük Selçuklu Gelecek Yeni Bölümde Neler Olacak?

Uyanış Selçuklu 4. Bölümde Neler Olacak? 

Pazartesi günü yayınlanan 3. bölümüyle izleyenleri ekran başına kilitleyen dizi Uyanış Selçuklu 4. bölümde neler olacak? Uyanış Selçuklu 4. Bölümde Sencer, Batınilerin yarattığı olumsuz görüşü ortadan kaldırmak ve devlet karşıtı faaliyetleri ortaya çıkarabilmek için derin bir araştırma sürecine girecektir. Sencer2in ulaştığı sonuçlar ise de devletin geleceğini kurtarabilecek midir? 

Uyanış Büyük Selçuklu Hangi Kanalda Yayınlanıyor? 

Uyanış Selçuklu Hangi Gün Oynuyor?

Kostümleri ve tarihi dokuyu güzel canlandırdığı için oldukça tebrik toplayan dizi her geçen gün izleyici sayısını arttırmaktadır. Bu nedenle Uyanış Selçuklu hangi kanalda yayınlanıyor sorusu sıkça sorulmaktadır. Uyanış Selçuklu dizisi, her pazartesi günü saat 20.00’de TRT1 ekranlarında yayınlanmaktadır.

Uyanış Selçuklu 4. Bölüm fragmanı:

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!