TRT 1’in Yeni Dönem Dizisi Barbaros Ne Zaman Yayınlanacak?

Pandemi nedeniyle dizilere sezon arası verilmişken, normalleşme süreciyle bir çok popüler dizi kaldığı yerden yoluna devam etme kararı aldı ve çekimleri başladı. Bu konuya daha önce ŞURADAKİ yazımızda değinmiştik.  Mevcut dizilerin devam sezonlarının çekimleriyle birlikte, yeni sezon hazırlıklarına yeni dizilerde katıldı. Bunlardan bir tanesi TRT1 ‘in yeni dönem dizisi Barbaros. Barbaros dizini ne zaman yayınlanacak? Barbaros dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu ? gibi konulara değinmeden önce, gelin birlikte diziye konu olacak olan Barbaros Hayrettin Paşa Kimdir ? bunu bir inceleyelim.

Barbaros Hayrettin Paşa Kimdir ?

Barbaros Hayrettin Paşa Kimdir ?
Barbaros Hayrettin Paşa Kimdir ?

Barbaros Hayrettin Paşa, Osmanlı tarihinin Ünlü Türk denizcilerindendir. Doğum yılı yaklaşık 1475 civarı olduğu bilinmekle birlikte, ölüm tarihi 5 Temmuz 1546’dır. Görev süresi 6 Nisan 1534 ile 28 Haziran 1546’dır. Osmanlı Devletinin ilk kaptan paşası ve Kaptan-ı Deryası’dır. Barbaros Hayrettin Paşa sayesinde Akdeniz, Türk Gölü olarak anıldı. Barbaros Hayrettin Paşa’nın sakallarının kızıl olmasından kaynaklı “Barbaros” lakabı İtalyanca “Kızılsakal” verilmiştir

Barbaros ‘un Konusu Nedir ? Barbaros Ne Zaman Yayınlanacak ?

Barbaros 'un Konusu Nedir ? Barbaros Ne Zaman Yayınlanacak ?
Barbaros ‘un Konusu Nedir ? Barbaros Ne Zaman Yayınlanacak ?

Payitaht Abdulhamid’ in yapımcısı olan ES yapım firması Barbaros dizisiyle yine bir tarihi dizi konusunu işleyecek, Barbaros dizisinin konusu adından da anlaşılacağı üzerine Barbaros Hayrettin Paşa Kimdir başlığında bahsetmiş olduğumuz üzere Kaptan-ı Derya olarak anılan haçlı donanmalarının birlik olup bileğini bükemediği denizlerin hakimi Barbaros Hayrettin Paşa’yı konu alacak. Barbaros dizisinin henüz ne zaman yayınlanacağıyla ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Barbaros’u Kim Canlandıracak ?

TRT1’de yayınlanacak olan Barbaros dizisinden Barbaros Harettin Paşa’yı kim canlandıracak ? İşte en çok merak edilen konulardan bir tanesi bu. Konuyla ilgili netlik kazanmış bir isim varken ani bir durum ile yeniden Barbaros’u kim canlandıracak sorusunun cevabı aranmaya başladı. Normalde Barbaros’u Çağatay Ulusoy’un canlandırması planlanıyordu fakat Çağatay Ulusoy’un ani bir kararla veda etmesi üzerine gözler Diriliş Ertuğrul dizisi ile gönüllere taht kurmuş olan ve Ertuğrul Gazi’yi çok iyi canlandırdığı gibi Barbaros’u da çok iyi canlandıracağı düşülen Engin Altan Düzyatan’a çevrildi. Dizi severlerin ve TRT1’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul fanatikleri ve izleyicileri bir çok sosyal mecradan Barbaros’u Engin Altan Düzyatan’ın canlandırması yönünde TRT’ye çağrılarda bulunup, konuyu popülerler arasında taşıyorlar fakat henüz Barbaros’u kimin canlandıracağıyla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor.

Barbaros Dizisinin Oyuncu Kadrosu ?

Aslında Barbaros dizisinin pandemiden önce çekimlerine başlanan fakat pandemi nedeniyle çekimine ara verilen diziler arasında, dediğim gibi popüler diziler pandemi nedeniyle sürece ara verip yavaş yavaş normalleşme süreciyle birlikte yeniden çekimlerine başladıkları gibi, Barbaros dizisinin de çekimlerinin başladığı yönünde bilgiler sızmaya başladı. Çekimi tam pandemi sürecine denk gelmesiyle birlikte adından çok bahsedilmeyen Barbaros dizisi, normalleşme süreciyle birlikte mevcut popüler diziler arasında yerini alacak gibi duruyor. Daha şimdiden adından çokça bahsedilen ve yıldızı parlayan diziler arasında olacak gibi duruyor. Barbaros’un senaryosunu Cüneyt Aysan, Ozan Aksungur ve Oğuz Ayaz yazacak. Yönetmen olarak ise Taylan Biraderler yer almakta. Barbaros dizisinin oyuncu kadrosu ise henüz netleşmedi.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!