The 100 Kaç Sezon Olacak? Kaç Bölüm Oynayacak?

The 100 Kaç Sezon Oynayacak?

Bu yazımızda sizlere popüler yabancı dizilerden biri olan The 100 Kaç Sezon Olacak konusundan bahsedeceğiz fakat gelin bu dizini izlemeyen fakat merak eden okurlarımız için The 100 dizisinin konusundan biraz bahsedelim.

The 100 Nedir ?

The 100 dizisi kıyamet sonrasını anlatan savaş ve dram türünde bir yabancı dizidir. Uyarlaması Kass Morgan’ın The 100 adlı kitabından Jason Rothenberg tarafından geliştirilerek yapılmıştır. Dizinin galası 19 Mart 2014 ‘de gerçekleşmiştir.

The 100 Dizisinin Konusu Nedir ?

97 yıl önce yeryüzünde yaşayan insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş olmuş ve tüm dünyanın yüzeyi yaşanılamayacak seviyede radyasyona bürünmüştür. Hayatta kalan gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşamaktadır. Bu istasyonlar Ark isimli istasyonu oluşturmak üzere Jaha başkanlığında birleşir.

Kaynaklar oldukça sınırlıdır ve suç işlemiş olan kişi eğer 18 yaşın üzerindeyse ceza olarak uzaya fırlatılır. Ark’ın kaynakları sınırlıdır zamanla hızla tükenmeye başlar bu yüzden yeni kaynaklara ihtiyaç duyulmaktadır. Yaşam olanaklarının öğrenilmesi ve yeni yaşam kaynaklarının bulunması amacıyla 100 genç mahkum içinde bolca bozulmayan erzak bulunduğu düşünülen Weather Dağı’nın yakınına gönderilecektir. 100 genç mahkum bu amaçla dünyaya gönderilir fakat gönderilen yer hiçte hedeflendiği ve düşünüldüğü gibi Weather Dağı’nın yakını değildir. İşte macera, savaş ve dram tam da bu noktada başlar. Çünkü planlanın aksine sadece Weather Dağı’nın yakınına gönderilme durumu ters gitmemiştir. Çünkü savaştan kurtularak sağ kalmayı başaran adına Dünyayılar denen bazı insaların dışında bir de adına Biçiler denen yamyama dönüşmüş bazı dünyalılar ve dağ adamlarıyla da mücade etmeleri gerekecektir. Bir de buna kendi aralarındaki geçici bir topluluk kurmak için mücadeleleri eklenince durum işin içinden çıkılmaz bir hal alır. Konusu bile bu kadar sürükleyiciyken eminiz sizlerde görsellik ile bezenmiş bu diziyi merak ediyorsunuz. Zira the 100 dizisini izleyen hayran izleyici kitlesi şimdiden yeni sezonu beklerken bir yandan da merak The 100 Kaç Sezon Olacak diye sormaya başladı bile.

The 100 Dizisi Oyuncu Kadrosu ?

Dizinin başrol oyuncuları arasında Eliza Taylor, Paige Turco ve Bob Morley gibi ünlü isimler var. Bu üç yıldızın yanında Lindsey MorganMarie AvgeropoulosHenry Ian Cusick ve Isaiah Washington gibi isimleri de önemli rollerde görmekteyiz.

The 100 Kaç Sezon Olacak ?

The 100 Kaç Sezon Olacak
The 100 Kaç Sezon Olacak ?

The 100 dizisi , 11 Ocak 2015 tarihinde televizyon kanalı CW tarafından üçüncü sezon için onay aldı. Dizinin 2019 yılında 6. sezonu yayınlanmıştır. 7. sezon ile final yapması beklenmektedir. İzleyiciler bu derece heyecanlı bir senaryoya sahip bir olan bir dizinin 7. sezonunun çekileceğinin duyurulmasıyla birlikte çok sevinmişti fakat çekilecek olan bu sezonun , son sezon olması yani final sezonu olması dolayısıyla da üzünç duydular. Dizinin 7. Sezonu da toplamda tam 16 bölümden oluşuyor olacak. Her bir bölüm de yaklaşık olarak 40-45 dakika arasında sürecek. 

The 100 Nerede Çekiliyor ? The 100 Hangi Ülkede Çekiliyor?

The 100 Hangi Ülkede Çekiliyor
The 100 Hangi Ülkede Çekiliyor

The 100 farklı ülkelerin farklı şehirlerinde çekilmektedir. The 100 dizisinin çekildiği yerlerin listesi şu şekildedir.

  1. Vancouver, British Columbia, Canada (As drop site/forest)
  2. North Vancouver, British Columbia, Canada
  3. Seymour Mainline, North Vancouver, British Columbia, Canada
  4. 9110 196a St, Langley, BC V1M 3B4, Canada (office)
  5. Vancouver Film Studios, Vancouver, British Columbia, Canada (studio)

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!