Aynı Bilgisayarda İki Kişi Oynanabilecek Oyunlar

Eski zamanlara oranla artık bilgisayar oyunları çok daha fazla gelişmiş durumda. Bundan 10 yıl önce bir bilgisayar oyununu bilgisayarda zar zor oynayabiliyorken şimdi gelişen teknolojiyle birlikte neredeyse binlerce bilgisayar oyunu ayaklarımıza kadar geliyor. Tek başına bilgisayar oyunu oynayarak vakit geçirmek elbette çok eğleneli. Ancak tek başına oyun oynamak bir zaman sonra kişiyi sıkabiliyor ve insanla bir arkadaşıyla birlikte oynayabilecekleri oyunlara yöneliyorlar. Hal böyle olunca kişiler aynı bilgisayarda iki kişi oynanabilecek oyunlar konusunu sıklıkla araştırıyorlar.

Aynı Bilgisayarda İki Kişi Oynanabilecek Oyunlar
Aynı Bilgisayarda İki Kişi Oynanabilecek Oyunlar

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan konulardan olan aynı bilgisayarda iki kişi oynanabilecek oyunlar, aynı bilgisayarda 2 kişilik oyunlar, aynı bilgisayarda oynanan 2 kişilik oyunlar ve aynı pc’den 2 kişilik oyun gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık. 

FİFA/PES 

Fifa ve pes oyunları serisini herkes bilir. Bu oyunlar, online gerçekçilik üzerine kurulan ve aynı bilgisayardan iki kişi oynanabilecek oyunlar listesinde yer alan oyunlardır. Futbol takımı kurup karşılıklı maç yapma amacı taşıyan oyunda, aynı zamanda günümüz futbolcularının da birebir gerçeğiyle karşılaşabilirsiniz. 

Nidhogg 

Nidhogg isimli oyun, oynayanlara ilk başta oldukça basit gibi gelip sıksa da bölümler zorlaştıkça daha eğlenceli bir hale geliyor ve oyuncular bağımlılık yaptığını söylüyor. Nidhogg günümüz oyunlarından biri olsa da aslında görünüş itibariyle aynı eski tarz dövüş oyunlarına benziyor. Oyunda oldukça komik karakterler ve garip dövüş teknikleri karşımıza çıkıyor. Ayrıca bilgisayar üzerinde oldukça basit tuşlarla oynanabiliyor. İki kişilik oyun olan Nidhogg oyununun oldukça eğlenceli olduğunu söylemek mümkün. 

Sonic & All-Stars Racing Transformed 

Sonic & All Stars Racing Transformed isimli oyun özellikle araba yarışı oyunlarından hoşlanıyorsanız oldukça seveceğiniz oyunlardan biri. Ancak bu oyun sıradan araba yarışı oyunlarından biraz farklı. Amaç sadece belirlenen rota üzerinden giderek rakiplerinizi geçmek değil. Bu oyunda rakiplerini egale etmek için yapabileceğiniz her şey serbest. Onlara vurabilir, ateş edebilir, saldırabilirsiniz. Hatta onları geçmek için uçabilir veya yüzebilirsiniz. Oyun içerisinde rakiplerinize karşı kullanabileceğiniz birçok özel gücünüz bulunuyor. Amacınız, özel güçlerinizi kullanarak bir plan yapmak ve bu plan ile rakiplerinizi geçmek. Tam bir taktik oyunu olan bu oyun da aynı bilgisayardan 2 kişi oynanabiliyor. 

Rayman Legends 

Rayman Legends aslında çok eski biroyun, oynayanlar bilir. Tam bir strateji oyunu olan Rayman Legends isimli oyun da aynı bilgisayardan çok oyunculu oynanabilen oyunlar arasında yer alıyor. Oyuna herkes bir süper kahraman seçerek başlıyor ve her süper kahramanın bir süper gücü var. Oyunun hikayesi ise şu şekilde; uzun zamandır uyumakta olan bu süper kahramanlar, dünyayı ele geçirmiş olan bir kötü gücü ortadan kaldırmak için derin uykularından uyandırılıyorlar. Amaçları ise dünyanın eski haline gelmesini sağlamak. Bu oyunda rakipler birbirine karşı değil, tam aksine güçlerini birleştirerek oynaması gerekiyor. Herkes doğru strateji ile dünyayı eski haline çevirebilir ancak bunun biraz zor olduğunu söylemek mümkün. Oyun, ne yazık ki online değil.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!