Diablo 3 En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Merhaba oyun sever okuyucularımız, oyun oynamayı seven herkes , artık bunu bir eğlence olarak görüyor. Günümüz oyunlarda fazlaca görsellik ve sürükleyicilik anlamında oldukça yeterliler. Sürükleyici olan bu oyunlardan biri de son zamanların en meşhurlarından Diablo 3. Oyuna ait görsellikler bu kadar fazlayken haliyle zaman zaman oyun içi donmalar, zaman zaman da ilk başta yapılan kurulum hataları nedeniyle sorunlarla karşılaşıyor. Bu noktada oyun severler Diablo 3 En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri nelerdir demeden geçemiyor haliyle.

Oyunun Kurulumunda Çıkabilecek Hatalar

Bütün oyunlar olmasada artık bir çok oyun, grafik,sesler,oynanabilirlik yönünden eski oyunlarla kıyaslanmayacak derecede çok önde. Bu farklılık haliyle dosya boyutlarına da etki ediyor. Kullanılan güçlü görseller, fazlaca sesler, daha fazla oyuna ait dosya ve dosya boyutlarının büyük olması demek. Tüm bunların artması, toplam oyun boyutuna da etki ediyor tabii ki.

  • İndirme tamamlandı yazısını görmeden dosyayı durdurmayın!

En çok yapılan hatalardan biri, indirme aşamasındaki hata. Oyunun toplam boyutu indirme olarak en sona geliyor. En sona geldiğini görünce hemem dosya indirmeyi durduruyor ve heyecanlı bir şekilde oyun kurulum dosyasına tıklıyoruz fakat ne yazık ki , indirme aşamasında indirme işlemi tamamlanmıştır uyarısını görmeden bu işlemi sonlandırdığımız için kurulum dosyası bize oyunun bileşenlerinden bir veya daha fazlasının eksik olduğuna dair hata veriyor.

  • Kesintisiz bir internet ile indirme yapın

İnternet bağlantısı da bu noktada çok önemli , indirme işleminin yarıda kalmaması adına kesintisiz bir internet ile indirme işlemini devam ettirip , tamamlamamız çok önemli. Bazı sunucular, indirme işlemini devam ettirmeyi desteklemediği için tekrar indirmek zorunda kalabiliriz. Bu da daha fazla internet kotamızın gitmesi ve daha fazla vaktimizin gitmesi anlamına geliyor. Üstelik 2. indirmemizde de aynı sorunla karşılaşırsak bunlarda cabası. Eğer internet ile ilgili kesinti sorunu yaşıyorsanız mutlaka internet sağlayıcınız ile bu durumu görüşerek gidermelerini sağlayın. Ayrıca indirme hızını yavaşsa, alt yapınız destekliyor ve üst internet paketleri de bütçenize uygunluk gösteriyorsa internet hızınızı arttırmanız hem dosya indirme işlemlerini kısa sürede bitirmiş olursunuz hem de online oyun oynayacağınız zaman (eğer donanımdan kaynaklı donma ve kasma sorunu yaşamıyorsanız ) internet anlamında da bunu destekleyerek donma ve kasma sorunlarının tamamen önüne geçmiş olursunuz.

  • Farklı Oyun Alanlarındaki Hatalar

    Birçok oyunda olduğu gibi bu oyunda da farklı bölümler ve aşılması gereken yerler vardır. Ancak bazen bu bölümleri açmakta problem yaşayabilir ve engeli aşmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu duruma neden olan birçok neden olduğu gibi, bunlardan en önemlisi kullandığınız karakterin sahip olduğu özelliklerdir. Yani bazen oyunu oynadığınız karakter (hero) bölüme uygun olmayabilir ve bu bölümleri geçmenize engel olabilir. Örneğin bu oyunda da karakter üzerinde seçili olan Whirlwind skill’i denilen karakter özelliğinin kaldırılması gerekebilir. Bu özellik kaldırılmadığı sürece oyunun oynanışında hatalar ortaya çıkabilir ve bunları aşmakta problem yaşayabilirsiniz.

  • Oyunun Donma Problemi

Oyundaki donma sorununun bir çok nedeni olabilir , oyunu oynayacağınız bilgisayarınızın donanım özellikleri güçlü bir yapıda olmalı. Özellikle i9 işlemci, yüksek ram ve yüksek çözünürlüklü iyi bir ekran kartına sahip bilgisayar üzerinden oynayacağınız diablo 3 oyunundan kesinlikle zevk alırsınız. Diablo 3 oynarken donma kasma sorunu da yaşamazsınız. Fakat oyunlardaki donma ve kasma sorunu her zaman bilgisayarın donanımından kaynaklanmaz. Online oyunlarda fps denen bir durum var. Bu durum sizin oyunu ne kadar akıcı oynadığınızın  bir rakamsal ifadesi aslında. Fps yüksek akıcı bir oyun performansı alırsınız. Fakat fps’mizi ideal seviyeye getirmek için bilgisayarımız donanımı görevini yerine getirdiği halde , internet bağlantımız görevini yerine getiremiyorsa işte bu noktada da tadınız kaçabilir. Eğer alt yapınız elverişliyse fiber bağlantıları tercih edin, fiber için alt yapınız elverişli değilse vdsl ve adsl üzerinden alabileceğiniz en yüksek bağlantı seviyesinde ( alt yapınızın desteklediği doğrultuda ) internet paket seçimi yapın. Ama buna rağmene adsl ve vdsl üzerinden alınacak bağlantı gücü yeterli olmayabilir. Bu yüzden tekrar altını çizmek istiyoruz eğer mümkünse alt yapınız varsa fiber internet bağlatıp, güçlü oyun bilgisayarlarını tercih ederek arkanıza yaslanın ve oynadığınız oyundan zevk almaya bakın.

Herkese iyi oyunlar dilerim.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!